Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor, hogy is van ez?

Most akkor, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokatív, viszont számomra annál inkább elgondolkodtató. Szóval van ez az unásig emlegetett Jobbik nevű párt, mellyel magam is szimpatizálok. Na már most, megfigyeltem valamit. Most a fiatal szavazótáborát, és a fiatal szimpatizánsait tegyük félre, én most mondjuk a 40-90 év közöttiekre vagyok kíváncsi. Miért van az hogy mondjuk a 40-60 év közöttiek nagy része a Jobbikot lenácizza, lehurrogja, lefasisztázza? Míg a 70-90 éves nénikék és bácsikák azt mondják hogy 1945 óta egy ilyen pártra várnak. Vona Gábor kezét egy 93 éves bácsi rázta meg egy lakossági fórumon és sírva mondta neki, hogy "93 éve magukra várok". Van egy elméletem, hogy miért van ez. Az 1940-50-60as években született emberek nem tapasztalták meg azt, hogy milyen a hazaszeretet (bocsánatot kérek tőlük, és tisztelet a kivételnek), sőt ösztönösen kiölte belőlük a kommunista diktatúra. Ők ezért utálják a Jobbikot, és a hozzá kapcsolódó dolgokat. Míg tegyük fel egy 90 éves bácsika aki a fiatalkorát hazaszeretetben töltötte el, és azt nevelték bele, hogy igenis legyél büszke arra, hogy magyar vagy, húzd ki magad és büszkén állítsd hogy magyar ember vagy, az a bácsika elismeri a Jobbikot, és tetszik neki a hazaszeretete, és hogy kimerik mondani a tényeket. Nem tudom,hogy csak én vettem ezt észre, vagy más is, de mindenesetre érdekes. A komcsi diktatúrában nevelkedőknek a mai napig rossz érzés mondjuk hazafinak lenni, míg a nagyon időseknek, újra a fiatalságukat juttatja eszükbe 70-80 év után. Mi a véleményetek erről?


Ne mocskolódjunk, ne veszekedjünk, csak mondjátok el hogy ti mit gondoltok. Még annyit hogy tisztelet a kivételnek, a fenti írásban, nem általánosítok, de mégis feltűnt ez. Köszi mindenkinek a válaszát!


2010. márc. 27. 16:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Az egész ország erre várt, hogy végre jöjjön már valaki aki magyar és akihez csatlakozni lehet. Csak vannak akik régebb óta.. :)
2010. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Mert a komcsik a múltrendszerben szocializálódottak agyát teljesen kimosta. Elhiszik amit mondanak, mert az tanulták hogy Horthy egy nép sanyargató volt. Rákosinak meg csak a nevét! Egyszerűen, ha a két dimenzióban gondolkodó hangyának meg akarod mutatni a 3.D-t annak semmi értelme, mert nem fogja fel hogy létezik!
2010. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Volt válasz: áldozat..
2010. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
De szeretném ha válaszolna a kérdésemre amit hozzá intéztem, és mondja el hogy szerinte mi volt...
2010. márc. 27. 17:12
 15/24 anonim ***** válasza:

"Volt válasz: áldozat.."


a választ én írtam


de nem a 70% os válaszolta meg aki kérdezte

2010. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Tudom láttam, hogy te írtad. De ilyenkor persze mély hallgatás van...
2010. márc. 27. 17:33
 17/24 anonim ***** válasza:
Jó a meglátásod! az én szüleim, nagyszüleim jónak tartották a komunizmust, mert a szegény emberek földhöz juthattak, nőtt az életszinvonal, volt munka, és biztonságban élhettél a családoddal, nem voltál kiszolgáltatva. A mostani liberalizmus egész más.szóval itt nálunk a kommunizmusnak nem volt rossz hatása. Nem éltek az emberek létbizonytalanságban.
2010. márc. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Rendben, hogy büszkeség meg minden, de azt a nyomorult morvait ne engedjék már ki budaházis pólóba bohóckodni az epbe mert baszhatjuk a magyar tartást!
2010. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szívemből szóltál kérdező!Teljesen igazad van!


Szebb jövőt!

2010. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:


Nekem is szinte tökéletesen ugyanez az elméletem. Viszont az én apám kivétel mert Ő 53'-as születésű és minde a ketten egyforma lelkesedéssel gyártjuk és terítjük a Jobbikos szórólapokat és segítünk ahol csak tudunk. Egyszerűen szeretjük a hazánkat és érezzük az igazságtalanságot amit a Jobbikkal szemben tesznek.


Kitartás!

2010. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!