Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor, hogy is van ez?

Most akkor, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokatív, viszont számomra annál inkább elgondolkodtató. Szóval van ez az unásig emlegetett Jobbik nevű párt, mellyel magam is szimpatizálok. Na már most, megfigyeltem valamit. Most a fiatal szavazótáborát, és a fiatal szimpatizánsait tegyük félre, én most mondjuk a 40-90 év közöttiekre vagyok kíváncsi. Miért van az hogy mondjuk a 40-60 év közöttiek nagy része a Jobbikot lenácizza, lehurrogja, lefasisztázza? Míg a 70-90 éves nénikék és bácsikák azt mondják hogy 1945 óta egy ilyen pártra várnak. Vona Gábor kezét egy 93 éves bácsi rázta meg egy lakossági fórumon és sírva mondta neki, hogy "93 éve magukra várok". Van egy elméletem, hogy miért van ez. Az 1940-50-60as években született emberek nem tapasztalták meg azt, hogy milyen a hazaszeretet (bocsánatot kérek tőlük, és tisztelet a kivételnek), sőt ösztönösen kiölte belőlük a kommunista diktatúra. Ők ezért utálják a Jobbikot, és a hozzá kapcsolódó dolgokat. Míg tegyük fel egy 90 éves bácsika aki a fiatalkorát hazaszeretetben töltötte el, és azt nevelték bele, hogy igenis legyél büszke arra, hogy magyar vagy, húzd ki magad és büszkén állítsd hogy magyar ember vagy, az a bácsika elismeri a Jobbikot, és tetszik neki a hazaszeretete, és hogy kimerik mondani a tényeket. Nem tudom,hogy csak én vettem ezt észre, vagy más is, de mindenesetre érdekes. A komcsi diktatúrában nevelkedőknek a mai napig rossz érzés mondjuk hazafinak lenni, míg a nagyon időseknek, újra a fiatalságukat juttatja eszükbe 70-80 év után. Mi a véleményetek erről?


Ne mocskolódjunk, ne veszekedjünk, csak mondjátok el hogy ti mit gondoltok. Még annyit hogy tisztelet a kivételnek, a fenti írásban, nem általánosítok, de mégis feltűnt ez. Köszi mindenkinek a válaszát!


2010. márc. 27. 16:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

csak a médiába náciznak

és a mély mszp sek


normális ember csak nevet rajtuk

2010. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem korhoz kötött hogy ki nácizza le. Biztos van ilyen a 20évesek közt is és biztos vannak támogatói a 40-60 korosztályban is.
2010. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem csak a médiában, vannak 40-50 év körüli ismerőseim, nekik a 90%-uk nácinak, nyilasnak tartja a jobbikot, de nem MSZP-sek hanem a Fideszre szavaznak. Míg ismerek a 80 feletti korosztályból is bőven embereket, a szomszédom egy 96 éves néni például, és ő ragasztgatja ki a lépcsőházban a Jobbik szórólapot a hirdetőtáblára, ha leszaggatják. A múltkor beszélgettem vele, és ő is azt mondta, hogy végre van egy olyan párt amelyik arra ösztönöz hogy szeresse az ember a hazáját, a kultúráját, a hagyományait, és ő nagyon szomorú, hogy látja azt, hogy Magyarország ennyire "elkorcsosult" a 96 év alatt amióta ő él.
2010. márc. 27. 16:54
 4/24 anonim ***** válasza:

a médiába szélső jobboznak a hivatásos rettegők náciznak


de kit érdekelnek nem?

a nácizással most hű de nagyot sértenek


én nem vagyok ennek a híve

de ha lezsidóznának az sokkal rosszabbul esne :D



de nem baj meg lehet nézni a közvélemény kutatást (ami nagyon hiteles pffff)

a jobbik erősödik

ez azt jelenti hogy az mszp rég meg van előzve és ott vagyunk a fidesz nyomába :)

2010. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Szerinted, aki '45 óta erre várt, az mi volt a háború alatt...? :S
2010. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

" Szerinted, aki '45 óta erre várt, az mi volt a háború alatt...? :S"


áldozat...

2010. márc. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem értem a kérdésed... hogyhogy mi volt a háború alatt? arra akarsz kilyukadni, hogy nyilas volt gondolom. Az én nagymamám 82 éves, ő is Jobbik szavazó, nem volt nyilas, nem volt náci, de ő mondta hogy amíg nem jöttek a kommunisták, a magyar emberek büszkék voltak a történelmükre, a magyarságukra, és ezt szép lassan ölték ki belőlük/belőlünk. Olyan oktatási rendszerrel, hogy ne az legyen, mikor kijön a gyermek a történelem óráról, hogy büszke legyen arra hogy magyar, és milyen szépeket tanult, hanem az legyen hogy már megint mit tanultunk? Megvertek minket, bántottak, legyőztek, megaláztak, vesztesek vagyunk ócskák vagyunk semmire nem jók. Nincs igazam?
2010. márc. 27. 16:59
 8/24 anonim ***** válasza:

a Jobbikra már sok embert várt


a fiatalok hamarabb meghívják a hívó szót

az idősebbeknek egy kicsit több idő kell


de így is kezd kiegyenlítődni a korosztályok közti különbség


a mindig lesz 1-2 aki nácizza hát istenem

nagyot sértenek

2010. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért nyugodtan be lehetne tiltani a nácizást is, vagy akkor lehessen zsidózni, cigányozni is.
2010. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Szerinted, aki '45 óta erre várt, az mi volt a háború alatt...? :S"


Várom a válaszod.

2010. márc. 27. 17:09
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!