Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik még szavazat hamisítás?

Létezik még szavazat hamisítás?

Figyelt kérdés
Én elképzelhetőnek tartom, hogy a Jobbik sehol sem lesz a szavazások eredményét illetően. Lehet, hogy megmásítják, majd a szavazatokat?
2010. márc. 27. 11:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Így van. Majd szerintetek most amikor az MSZP az utolsókat rúgja nem csalna?
2010. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
MSZP az ritka egy gennyláda párt. Tőlük ne várjunk sok jót!
2010. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Majdnem az összes párt delegál a szavazhóhelyekre szavazat számlálót. (A nagyobbak biztos)

Ez úgy néz ki, hogy reggel hattól este hétig ott ülnek, majd a szavazatokat megszámolják, mindenki ellenőrzi a saját pártjára adott szavazatokat, és felügyel, hogy a valós számot jelentsék.

Ezekután az szokott lenni, hogy az eredményt egyből felküldök ''SMS-ben'', ahol újra összegzik őket, átszámolják.

Csalni max felsőbb szinten lehet, de ha ezt az sms-es módszert csinálják a pártok, akkor lehet ellenőrizni az ovb munkáját...


Kérdés az, hogy ez mennyire legális.

2010. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Figyelj.. mindenkinek az az érdeke, hogy ne csaljanak. Okulva 2006-ból valszeg a Fidesz, a Jobbik és a többi párt erősen figyelni fogja ezt a témát, tehát nem kell félni hogy csalások lesznek. Az már más téma, ha elosztják egymás között hogy kinek mi kell /de ez már túl irreális összeesküvés elmélet lenne/


"Én elképzelhetőnek tartom, hogy a Jobbik sehol sem lesz a szavazások eredményét illetően."


Ezt mégis mire alapozod? A legutóbbi közvélemény kutatások alapján azt lehet látni, hogy Fidesz vezet elég erősen, utána MSZP Jobbik fej fej mellett..

Ez persze még változhat, de nem a szavazathamisítás miatt, hanem mert 2-3 hét alatt még rendesen betehet bármelyik pártnak a magyar média... és be is fog. Jelenleg a Jobbik az ellenség, szóval őket támadják majd orrba-szájba.

2010. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én itt Salgótarjánban amikor elmentem, úgy dobtam be a szavazó cédulámat, hogy le volt ragasztva a boríték. Amikor ezt meglátták, teljesen kikeltek magukból. Mondanom sem kell, hogy cső kommunista MSZP-és 50 év feletti emberkékből álltak. Amióta világ a világ, Salgótarján ezen körzetében mindig a kultúrházban voltak a szavazások, ami teljesen véletlenül egy cigány telepen van. Értsd. kolóniák, kútra járnak ki vízért, rengeteg pulya szaladgál az úton, de amúgy csöndes. :D Cigány maffiózók a környékén stb. De most oly sok év után egy iskolában lesz a szavazás.
2010. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A számítógéppel könnyű hamisítani csak program kérdése.soha nem látható együtt pl töccsfava kézi számolási eredménye és a központi számítógépen tárolt és monitorra kiírt eredménye.
2010. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

nemzeti érzelmű vagyok, de a szavazatszámláló bizottságba az önkormányzat által hivatalosan delegált, nem pártmegfigyelő.

végigcsináltam már jópár választást. higgyétek el, nem lehet a szavazókörben csalni feltűnés nélkül.van ugye a bizottság elnöke, a jegyzőkönyvvezető és még egy hivatalos tag. aztán vannak a pártmegfigyelők. ha összejátszik mondjuk az MSZP-s megfigyelő a hivatalos jelöltekkel, akkor is ott van még a Jobbikos, a Fideszes, stb pártfigyelő és akár pár független jelölt megfigyelője is. elég ha csak egyetlenegy ember nem hajlandó aláírni a jegyzőkönyveket, és borul a bili!még arra is figyelni kell, hogy ha kimegyünk cigizni, vagy ebédelni, akkor is meg kell legyen a minimális létszám a bizottságban. a mozgóurnával nem mehet ki két azonos nézetű, úgyhogy általában egy jobbos és egy balos megy a hivatalos jelölttel.

minden szavazatcsomagot többször átszámolunk, mindennek egyeznie kell, ...és véletlen sem lehet olyan ,hogy aki nem volt ott az szavaz. még olyanokat is hazaküldtünk akit személyesen ismerünk , de nem volt ott a személyije.

jaaa, és a borítékot valóban nem szeretjük lezárva! tudjátok, ha este ezernél több borítékot kell feltépni és előbányászni belőle a papírt, az meglehetősen lelassítja a munkát!

sokkal jobb ha bele se teszik a borítékba, csak úgy beledobják,..megspórolunk egy munkafázist,ez az egyetlen oka.

szóval ha csalni lehet valahol, az a számítógépes feldolgozás, de ha ennek gyanúja felmerül, akkor lehet kérni a kézi átszámolást. egyébként tényleg azt tartanám helyes megoldásnak, ha a pártmegfigyelók hivatalosan is jelenthetnék számolás után a pártközpontjukba az eredményt, és minden párt kontrollellenőrzésképpen saját magának összeadná a szavazatokat,és ha a hivatalos eredménytől eltérne, akkor kérhetnék az újbóli számolást.

2010. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezik! Nézd csak meg pl. Ukrajnát.
2010. márc. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!