Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lehetne tenni az ellen,...

Mit lehetne tenni az ellen, hogy egy szavazat se vesszen kárba?

Figyelt kérdés
Igaz, erre választásra ez nem volt jellemző, de azért az a több mint 3% akkor is nekem túl soknak tűnik, hiszen az mégis csak a lakosság 3%-a. (bár nem tudhatom, hogy kik szavaztak közülök ugyanarra egyéniben is, vagy az egyéni jelöltjük hogyan szereplt stb.) Milyen megoldás lehetne erre?
2010. ápr. 12. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
legyen mondjuk csak listás szavazás és 200% fő a parlament. ekkor olyan párt is bekerülhetne, aminek összesen 0,5% a támogatottsága.
2010. ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a 200% az elgéppelés. a % mincs ott. :)
2010. ápr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szavazásra jogosultak majdnem 40%-a el se ment szavazni.
2010. ápr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erre a megoldásra én is gondoltam már, de valahogy össze kellene hangolni az egyéni választókerületek eredményeivel, mert azokra is szükség van.
2010. ápr. 12. 08:22
 5/6 anonim ***** válasza:

"Erre a megoldásra én is gondoltam már, de valahogy össze kellene hangolni az egyéni választókerületek eredményeivel, mert azokra is szükség van."


szerintem nincs rájuk szükség. pont az van, torzítják az eredményt. most gondold el, egy 59% támogatottságú párt tejhatalmat kap. ez szerintem akkor sincs rendben, ha az én pártom az.

2010. ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"szerintem nincs rájuk szükség"


- Rossz a rendszer, ha torzítják az eredményt, de igenis szükség van rájuk. Másképp hogy volna esélye egy független jelöltnek? Vagy egy egyébként nem túl népszerű párt nagyon is népszerű politikusának, amelyre sokszor van példa? (még ha utóbbi listán bekerülhet, de ez nem mindig járható)

De egyébként is a gond a pusztán listán választással, hogy személytelen, és nem tudod, hogy KIre szavazol. (én pl. másra szavaztam, listán és egyéniben)

2010. ápr. 12. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!