Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez a kettős mérce a...

Miért van ez a kettős mérce a nemzetiszocializmus és kommunizmus megítélésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt már sok ilyen kérdés de szeretném én is fel tenni, hogy elmondjam mit tapasztaltam.


Az a törvény manapság, hogy tilos önkényuralmi jelképeket(horogkereszt, nyilaskeresztm sarló-kalapács stb.) viselni és ezeket az eszméket isteníteni, tagadni a bűneiket.


A Strasbourgi bíróság azt még is engedélyezte,hogy a kommunisták vörös csillaggal felvonuljanak pl. itt Magyarországon is, és működhet szabadon és nyilvánosan Vajnai és Thürmer pártja is.


A liberálisok meg úgy általában a közvélemény elnézőbb a kommunizmust éltetőkkel, mint a hungaristákkal, nemzetiszocialistákkal.


Ha valaki bevallja magáról, hogy kommunista és akár Sztálint és Rákosit isteníti azzal semmi baj nincs, nem néz rá senki rossz szemmel.


De ha valaki bevallja magáról azt, hogy egyszerűen magyar érzelmű és Kárpátiát szereti vagy egyetért velük arra egyből azt mondják, hogy turbó magyar meg rasszista stb.

Tehát furcsa szemmel néz sok ember erre is.


Ezt sok ismerősömnél tapasztaltam.


Ha valaki hungarista, nemzetiszocialista eszmében hisz arra sok liberális és kommunista(!!!) is azt mondja, hogy biztos azért lett ilyen mert valami gyerekkori traumájuk volt, frusztráltak, lelki sérültek emiatt.


Mi az oka ennek, hogy a nemzetiszocializmust ennyire, nagyon elítélik de a kommunizmust alig- alig?



2016. jan. 16. 11:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valami hibás, még lehet szép és jó szándékú.


A kereszténység lehet, hogy alapjaiban hibás, mert nagyon valószínű, hogy semmiféle Isten nem létezik, de a hegyi beszéd és általában Jézus tanításai mégis emelkedettek, szépek, követésre méltók, nagyszerűek, csodálatosak.


A kommunizmus eszméje az emberek közti egyenlőségről, a vagyoni különbségek eltörléséről, az esélyegyenlőség megteremtéséről, a kollektív együttműködésről, a szolidaritásról igenis nagyon szép és tiszta dolgok. Szó sincs senkinek a megöléséről, senkinek a jogfosztásáról, senkinek az alsóbb vagy magasabbrendűségéről.


A nácizmusban viszont utóbbiakról van szó ott tehát már az eszme is gonosz, nemcsak a gyakorlat.

2016. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
27%

'A kommunizmus eszméje az emberek közti egyenlőségről, a vagyoni különbségek eltörléséről, az esélyegyenlőség megteremtéséről, a kollektív együttműködésről, a szolidaritásról igenis nagyon szép és tiszta dolgok. Szó sincs senkinek a megöléséről, senkinek a jogfosztásáról, senkinek az alsóbb vagy magasabbrendűségéről.'


Pont ebben kételkedek.

2016. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
27%

A kommunista diktatúrák áldozatainak száma országokra lebontva:


Szovjetunió: 20 millió áldozat;

Kína: 65 millió;

Vietnam: 1 millió;

Koreai Népi Demokratikus Köztársaság: 2 millió;

Kambodzsa: 2 millió;

Kelet-Európa: 1 millió;

Latin-Amerika: 150 000;

Afrika: 1,7 millió;

Afganisztán: 1,5 millió;

a nemzetközi kommunista mozgalom, illetve a hatalomra soha nem került kommunista pártok számlájára pedig körülbelül 10 000 áldozat írandó.


A kommunista államok valóban kimerítették mind az emberiesség elleni bűntett, mind a háborús bűntett, mind pedig a béke elleni bűntett fogalmát. Ennyit az általatok agyondicsért szép eszméről. Aki ezt a rendszert ideologizálja, létezését igazolni próbálja, az az alábbi tényállást valósítja meg:


BTK 333.§ "Aki nagy nyilvánosság előtt a nemzetiszocialista vagy kommunista rendszerek által elkövetett népirtás vagy más, emberiesség elleni cselekmények tényét tagadja, kétségbe vonja, jelentéktelen színben tünteti fel, vagy azokat igazolni törekszik, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2016. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83-as, szerinted ez érdekli őket? :)
2016. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A kommunizmus eredeti elgondolása egy szép eszme volt, amely igen közel áll az eredeti keresztény tanításokhoz is.


Értelmes ember nem tagadhatja, hogy ezen eszmék nevében sok bűnt követtek el, sok embert öltek meg.

De itt nem erről van szó.

2016. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56-o,s lenne egy kérdésem: mely irányzathoz sorolod Lenint?
2016. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Lenin irányzatát Leninizmusnak nevezzük, ez egy meglehetősen speciális proletárdiktatúrára javaslatot tevő orosz irányzat volt, ami tiszta formában a történelmi Szovjetunióban játszott szerepet 1917 és 1924 között, de később a Sztálinisták is hivatkoztak rá.
2016. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom a jelenlegi rendszerenek az egyik legbiztosabb tartópillére az a tulajdonsága, hogy elméletileg bárki feljuthat a csúcsra, bárki gazdag lehet, nincs elnyomás szabad az út mindenki számára, de azt is tudjuk, hogy csak nagyon kevés embernek van gyakorlatilag erre lehetősége. Ha belegondolunk tényleg van esélyed egyéni szemszögből nézve, mert vannak rá konkrét példák is akik lentről nagyon magasra jutottak, ezek azok a példák is többek közt amikkel etetnek mindenkit, hogy húzzon, hogy hajtson reggeltől estig, de társadalmi oldalról nézve mégis majdnem nulla az esélyed ha azt veszed figyelembe, hogy mindenki nem lehet fent, csak nagyon kevés százaléka jut oda, a nagyrészinek lent kell lenni. Messzemenőleg nagyobb annak az esélye, hogy soha nem jutsz fel és lent kell leéld az életed a nyomorban, több hónapi fizetést összegyűjtve drága dolgokat vásárolva, eljátszva azt a szintet amin sosem leszel, beleverve magad olyan kölcsönökbe amiket egy életen keresztül fizetned kell. Olyansmi ez részben mint a lottó, ott is tudjuk hogy matematikailag mindenkinek van esélye megnyerni a főnyereményt, de az igazság az, hogy csak nagyon kevesen fognak konkrétan pénzt nyerni, a nagyrészük vesztes lesz. Ezért nem működnek többek közt az utópista rendszerek sem, mert ott ki kell egyezni egy középszíntben ami biztos, amire mindenkinek van esélye. Ott el kell fogadd, hogy sosem leszel gazdag de cserében szegény sem. Akik ezt nem teszik lehetővé azok, akiknek ez nem elég, akik egyre többre vágynak, akiknek nem érdekük az egységes jólét és azokat bizony vissza kell téríteni a megfelelő útra bármi is legyen az ára, sajnos legtöbbször erőszakot is alkalmazva ennek érdekében, ezzel felháborodást keltve a nép körében, ami lázzadáshoz vezet és egyúttal az egész elképzelés végét és a rendszer összeomlását is jelenti általában. A legfontosabb szerintem, hogy az átlagember értelmi szintjét olyan színvonalra kell fejleszteni, amely szinten sikerül azt megértetni mindenkivel, létezik egy stabil állapot ami mindenkinek jó, ami mindenkinek megfelelő és fenntartható anélkül, hogy erőszakot kéne alkalmazni. Csak a kizsákmányoló csoportoknak előnyös ha a tömeg olyan mint egy csapat birka és azt lehet elhitetni velük amit akarnak. Kérdezz és tanulj, járj utána a dolgoknak, több forrásból is vizsgáld meg az információt, ne hagyd, hogy megvezessenek ez az ami előbbre vihet mint egyént, mint társadalmat, mint emberi fajt.
2016. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!