Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több százezret kell fizetni...

Több százezret kell fizetni azoknak, akik évekkel ezelőtt otthagyták az egyetemet? Most érkeznek a levelek, hogy a nem teljesített kreditek miatt fizessenek.

Figyelt kérdés

Én még csak facebook-on olvasom, de megijedtem.

Írják, hogy 200, 300 ezret követel tőlük egy ügyvédi iroda. És már nagyon sokan hozzászóltak, akik ugyanígy jártak.

Én is otthagytam az egyetemet, még az elején, így nem is vagyok tisztában azzal, mik ezek a nem telesített kreditek.

Valamint írják, hogy a tartozás 5 év után elévül.

De egy ügyvédi iroda akkor miért küldene ilyesmit?

Ez nem jogalap nélküli meggazdagodás, ha olyasmit követelnek, ami már nem is élő tartozás?


Be tudná valaki linkelni ezt az új jogszabályt, hogy mégis kikre vonatkozik?

Költségtérítéses/állami finanszírozású szakokra, mely évtől kezdődően?


2016. jan. 12. 19:42
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

az utolsó válasz hasznos volt, köszönöm.


legkevésbé sem gondolom, hogy átverés, miután jött vagy 100 különböző embertől hozzászólás. és ez csak egy fb-csoport, nem az egész ország. itt azért a Debreceni Egyetemről van szó, mert debreceni a csoport. viszont ma délelőtt volt rá időm, és keresgéltem neten. az összes többi egyetemnél megvan ez a lehetőség, hogy kifizettetik a tartozást.

a hozzászólásokat hétköznapi emberek írták, nem jogászok, így ha valaki rossz jogi kifejezést használt, az véleményem szerint még nem ok arra, hogy egyből kamunak bélyegezzünk meg valamit. de persze mindenki maga dönt.


a smiley szerintem nem azt jelenti, hogy hazudik. amikor történik valami, amin nem tudsz változtatni, cinikusan, vagy lemondóan, vagy szomoróan te nem szoktál mosolyogni?

velem milliószor előfordult már, hogy elmeséltem valakinek egy számomra nem kedvező dolgot, majd mosolyogtam, vagy hozzátettem, hogy "ez van!". ez nagyon gyakori, az ember elfogadja, amit az élet osztott neki.

most mit tegyen oda, sírós jelet?


utolsó válaszolónak köszönöm, itt be is fejezem, mert szépet már úgysem tudnék írni.

2016. jan. 13. 18:19
 22/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért stresszelsz, ha még nem is kaptál semmiféle levelet. Legegyszerűbb elmenni a régi egyetemedhez, vagy csak felhívni őket, hogy van-e esetleg valami tartozásod.
2016. jan. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!