Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több százezret kell fizetni...

Több százezret kell fizetni azoknak, akik évekkel ezelőtt otthagyták az egyetemet? Most érkeznek a levelek, hogy a nem teljesített kreditek miatt fizessenek.

Figyelt kérdés

Én még csak facebook-on olvasom, de megijedtem.

Írják, hogy 200, 300 ezret követel tőlük egy ügyvédi iroda. És már nagyon sokan hozzászóltak, akik ugyanígy jártak.

Én is otthagytam az egyetemet, még az elején, így nem is vagyok tisztában azzal, mik ezek a nem telesített kreditek.

Valamint írják, hogy a tartozás 5 év után elévül.

De egy ügyvédi iroda akkor miért küldene ilyesmit?

Ez nem jogalap nélküli meggazdagodás, ha olyasmit követelnek, ami már nem is élő tartozás?


Be tudná valaki linkelni ezt az új jogszabályt, hogy mégis kikre vonatkozik?

Költségtérítéses/állami finanszírozású szakokra, mely évtől kezdődően?


2016. jan. 12. 19:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Képlopással szed le, húzd ki a neveket, és töltsd fel ide, ha azt szeretnéd, hogy mindenki lássa.
2016. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

ok, csinálok egy képmetszetet.


én úgy hagytam ott az egyetemet, hogy egyszerűen csak nem mentem be többé. én onnantól soha semmi levelet nem kaptam tőlük. igaz, közben el is költöztem.


máris hozom a képet.

de már csak azért, hogy bizonyítsam az igazam.

mert úgy látom, a jogszabályról senki nem tud semmit.

2016. jan. 12. 20:37
 13/22 A kérdező kommentje:

eredeti poszt, és néhány hozzászólás.

nem fogom mindet kivágni és lehúzogatni a neveket.



[link]


[link]

2016. jan. 12. 20:45
 14/22 anonim ***** válasza:

Ez egyetem függő!!

Pl a debreceni egyetemben be van ez vezetve, de nem százezreket kell visszafizetni, hanem amit felvettek de nem teljesítették.

2016. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én is jártam 2010-ben egyetemre,és akkor a nem teljesített kreditek után kellett 6000Ft-ot/kredit fizetni.


Amiről te írsz az a hallgatói szerződés után jelentkezettekre vonatkozik,nem?

De azt asszem 2012-től jelentkezőkkel íratták alá.

Tehát,ha te 2010ben jártál,akkor nem kell visszafizetned semmit.


Pláne nem ennyi idő után.

Szerintem kamu.

2016. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem egy átlag magyarnak nem jelent gondot 2-300 ezer kifizetése, hiszen az ország már jobban teljesít.
2016. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Jó ötlet. El kell olvasni a papírokat, amiket aláírtál annak idején. No meg bele kéne lapozni az akkori szabályzatba, hogy mi volt a trend akkoriban.


Nekem is furának tűnik ez. Általában az egyetemek ha pénz kell nekik, nem várnak 5-6 évet, hanem azonnal küldik a számlát.

2016. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Na jó, azt hittem, ebben a kategóriában komolyabb válaszokat kapok. De senki nem tud semmit, csak találgat, ezzel nem vagyok előrébb. :(
2016. jan. 13. 10:25
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem tudunk mit írni, mivel valószínűleg a Debreceni Egyetem nevében küldözgetik ezt a hülyeséget. ÉS tessék olvasni a hozzászólásokat: valaki mosolyogva jelenti be a több százezre tartozást. Nem gyanús neked? Vagy az, hogy a másik leírja, "a kancellária hozott visszamenőleg törvényt"? Gondolom nem tőlem kell megtanulnod, Magyarországon ki hozhat törvényt, és hogy visszamenőleg semmilyen formában nem lehet.


Ha a rövidebb változatra vagy kíváncsi, akkor legyen ennyi: ez egy átverés.

2016. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

2012 előtt kezdőknek nem kellett a félbehagyott államilag támogatott tanulmányait visszafizetnie ha jól tudom

2012től pedig úgy van hogy az első év után gond nélkül otthagyhatod (vagy első félév, ez most nem tiszta), és csak ha később hagyod ott, akkor kell az addig lefogyasztott féléveidet kifizetned (majd)

2016. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!