Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több százezret kell fizetni...

Több százezret kell fizetni azoknak, akik évekkel ezelőtt otthagyták az egyetemet? Most érkeznek a levelek, hogy a nem teljesített kreditek miatt fizessenek.

Figyelt kérdés

Én még csak facebook-on olvasom, de megijedtem.

Írják, hogy 200, 300 ezret követel tőlük egy ügyvédi iroda. És már nagyon sokan hozzászóltak, akik ugyanígy jártak.

Én is otthagytam az egyetemet, még az elején, így nem is vagyok tisztában azzal, mik ezek a nem telesített kreditek.

Valamint írják, hogy a tartozás 5 év után elévül.

De egy ügyvédi iroda akkor miért küldene ilyesmit?

Ez nem jogalap nélküli meggazdagodás, ha olyasmit követelnek, ami már nem is élő tartozás?


Be tudná valaki linkelni ezt az új jogszabályt, hogy mégis kikre vonatkozik?

Költségtérítéses/állami finanszírozású szakokra, mely évtől kezdődően?


2016. jan. 12. 19:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A Facebookon konkrétan mit olvastál?
2016. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A nem teljesített kredit elvileg az, ha felveszel egy tárgyat, de vagy megbuksz, vagy nem mész vizsgázni. Magyarán nem teljesíted a tárgyat. Ha volt ilyened, akkor elvileg azt kérheti az egyetem, de nem mindegyik egyetemen kell ilyen miatt fizetni.
2016. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

ez az eredeti poszt:


"Sziasztok!


Ma kaptam egy levelet egy ügyvédtől hogy fizessek be 18 ezret kreditpontok után.

2010 be jártam egyetemre fél év aktív félév volt utánna fél év passzív és abba is hagytam az egészet,most viszont 6 év után küldik a levelet hogy fizessen be mert ez lesz meg az lesz...

Van egy olyan rublika a levélben hogy nem fogadom el a tartozást.Akkor mivan?

Mi van ha nem fogom befizetni?

Mire lehet számítani?

Tud valaki ebben információt adni?"


Percek alatt rengeteg komment jelent meg alatta, hogy nagyon sokan hasonlóan jártak. A kommentek szerint egyesek már sokkal nagyobb összegről szóló levelet kaptak.

2016. jan. 12. 19:59
 4/22 A kérdező kommentje:

Nos, én már nem is emlékszem, hogy volt, a 2. félévre már csak a diákigazolvány miatt iratkoztam be, de elmentem dolgozni, nem jártam be.

Hogy vettem-e fel tárgyakat, vagy sem, nem tudom. De szerintem nem okoztam valós kárt az egyetemnek, és nem akarok most egy vagyont kifizetni, főleg így, hogy ennyi év után jut eszükbe, ill. hogy egy jogszabály miatt most nyílik lehetőségük ezt bevasalni.

2016. jan. 12. 20:01
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Valami csaló lehet, ilyen nem létezik. Ha létezne, akkor az egyetemtől kapnának értesítőt, nem egy ügyvédtől. Vagy maga az ügyvéd csaló, vagy valami hülye legenda, amit mindenki elhisz, és továbboszt a FB-n.
2016. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Az, hogy szerinted nem okoztál kárt, lényegtelen, ha jogosan kérik a pénzt. De nekem gyanús, hogy rögtön ügyvédi iroda jelentkezik. Szerintem ha kapsz ilyent majd esetleg, akkor menj be az egyetemre és ott érdeklődj hogy miről is van szó.
2016. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

ez tuti kamu...az egyetem vagy az állam küld értesítést.


am meg "Hogy vettem-e fel tárgyakat, vagy sem, nem tudom. De szerintem nem okoztam valós kárt az egyetemnek, és nem akarok most egy vagyont kifizetni"


ezzel kárt okoztál az országnak, mert az adófizetők feleslegesen fizették ki a félévedet!

2016. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

nem igazán számít, hogy kamunak hiszed-e.

én magam még nem kaptam levelet, csak megijedtem.


nem megosztásokról van szó.


megosztom, csak mivel zárt csoport, nem hiszem, hogy fogjátok látni:


[link]


Sajnos szerintem rosszul gondoljátok a sorrendiséget, az egyetem nem fog ezzel foglalkozni, kiadja egy ügyvédi irodának, majd az értesít mindenkit.

Azért tudom, mert egy közmű-cégnél dolgozom, és nem ritka, hogy ha több éves tartozása van az ügyfélnek, akkor kiadjuk egy behajtó cégnek, hisz felénk éveken át nem fizette be. Így ő azt gondolja, hogy mi nem értesítettük, pedig de, csak már régen. Valamint minden egyes számlán szerepel, ha valakinek hátraléka van, csak soha senki nem olvassa el. Így előfordulhat, hogy "egyből" behajtótól vagy ügyvédtől kap valaki értesítést egy tartozásról.


szóval nem érdekel, ha valaki szerint kamu, akkor nem is kell ide írni, mert nem vagyok vele előrébb. de te biztos nagyon keménynek érzed magad, mert ideírhattad, hogy kamu. csak ha 1-2 napon belül ezzel lesz tele a média, legyen benned annyi gerinc, hogy bocsánatot kérsz.

2016. jan. 12. 20:30
 9/22 A kérdező kommentje:

meg tudjátok nyitni a linket?


azért nem lehet fb-legenda, mert rengeteg kommentelő számol be ugyanarról, és különböző egyetemektől kapják a levelet.

2016. jan. 12. 20:32
 10/22 anonim ***** válasza:
Na de te kaptál az egyetemtől valamit arról, hogy tartozol nekik? Elvileg amikor megszűnt a jogviszonyod, akkor arról kaptál egy értesítőt, azzal együtt kellett volna jelezniük, hogy x összeggel adós vagy még.
2016. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!