Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hová tűnt manapság a kritikai...

Hová tűnt manapság a kritikai érzék az emberekből?

Figyelt kérdés

Igen ez is egy jobbikos kérdés lesz. Tudom. van belőle ötezer, de elsősorban a szimpatizánsok véleménye érdekel.


Sokan, nagyon sokan úgy beszélnek a jobbikról, mint a legjobb, a legigazibb pártól.

Nem igazán értem, hogy miért. Alkalmuk még nem volt bizonyítani, az tény, de akkor miért vannak sokan elájulva tőlük? Úgy beszélnek egyesek a jobbikról, mint ha az maga Isten lenne, akik egy csapásra megold mindent, soha nem fog egy forintot se lenyúlni az államkasszából, stb.

Kérdezem én miért? Itt van egy új párt, amit már sokan elkönyveltek, hogy a legjobb, a legígéretesebb, és még sorolhatnám a magasztos jelzőket.

Egyelőre ők is csak dumálnak úgy mint a többi. (tudom nincs más lehetőségük még)

Ha a fidesz, vagy más párt dumáját egyből elvetik és azzal érvelnek, hogy csak lopni akarnak tovább, az nem jutott soha az eszükbe, hogy ezt a jobbik is megteheti?

Mi arra a garancia, hogy ezt ők soha nem fogják megtenni? Mi arra a garancia, hogy ők csak jót fognak tenni? Mert csak ez hallani, hogy a legigazibb párt.

Én a tettek alapján ítélem meg az embereket. Egyelőre a jobbik nem tett még semmit. Akkor miért dicsérik halálra?

Most hagyjuk ezt a gárda tüzelőfát osztott, meg ilyen iskolát alapított a jobbik, mert ez szerintem alapvető emberi dolog, hogy segítek a másiknak.

Én is összehasogattam a szomszéd néninek egy csomó tűzifát, akkor már én is a legjobb és a legigazibb vagyok?

Miért nem lehet kritikusan szemlélődni? És majd csak akkor nevezni úgy a jobbikot a legjobbnak mikor már tényleg letettek valamit az asztalra?


Annak idején a fidesz, szdsz stb. szervesen hozzájárul a demokrácia kialakításához, ők is tüntetéseket szerveztek, ők is úgy beszéltek mint most a jobbik, és lám hova jutottak ezek a pártok.

Azt honnan tudják azok a szavazók, párttagok, szimpatizánsok - akik Istenként könyvelik el a jobbikot-, hogy ők sem lesznek ilyenek?


2010. márc. 25. 22:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Hát ne haragudj de a ti szarotok már bizonyított"


Az ilyenek miatt gondolkodik el az ember, hogy miben különbözik a jobbik az mszp-től...

Szerintem meg a jobbik bizonyított már. És legalább annyira leszerepelt mint az mszp.

2010. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az ilyenek miatt gondolkodik el az ember, hogy miben különbözik a jobbik az mszp-től...

Szerintem meg a jobbik bizonyított már. És legalább annyira leszerepelt mint az mszp.


Miért is?

Vagy válaszolni büdös?

2010. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

De ez nem szerintem kérdése!


Nem lehet olyan párt, egyszerűen materiálisan, aki a rendszerváltozáskor alakult és nincs elkötelezve a nagytőke érdekeinek. Nincs egy agyon tollasodott holdudvara.


Csak gondolkodj.


Ha nem érted meg elmagyarázom logikusan, és nem úgy hogy szerinte,!

2010. márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

nagytőke érdekeinek


Miért a jobbik nincs elkötelezve?

2010. márc. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

nagytőke érdekeinek


Miért a jobbik nincs elkötelezve?



Ezt most komolyan kérdezed?

Amíg a Jobbik nem vetette fel a multikat a bankokat, addig minden párt kuka volt. Aztán támadták. Ma meg már ők is oda oda szólnak, persze mindig nyitva hagyva a vissza utat. a Jobbik ha nem tartaná magát a legfontosabb elveihez, esélytelen lenne 2014 ben.

2010. márc. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező:


"Sokan, nagyon sokan úgy beszélnek a jobbikról, mint a legjobb, a legigazibb pártól.

Nem igazán értem, hogy miért. Alkalmuk még nem volt bizonyítani, az tény, de akkor miért vannak sokan elájulva tőlük?"


Bemagolták a kurucinfóról és a barikádról, hogy "A többi párt már bizonyított, ideje, hogy jöjjön a Jobbik". Ez az egyik a kb. 20-30 standard "érv" közül, amit a jobbikosok ismételgetnek. Vak hit ez, semmi más.


"Ha a fidesz, vagy más párt dumáját egyből elvetik és azzal érvelnek, hogy csak lopni akarnak tovább, az nem jutott soha az eszükbe, hogy ezt a jobbik is megteheti?"


Nem, mert olyan kritikátlanok a Jobbikkal szemben, amilyen kritikátlan normális ember 16 éves korában volt a szerelmével szemben.


Ez tehát szerelem. Politikában "fanatizmus"-nak hívják az ilyesmit. Nem szilárd alap, nem nagyon lehet ráépíteni semmit, általában 1-2 év alatt elmúlik, ha nem alapozzák meg szilárdabban a párt népszerűségét. Gyurcsánynak is volt 2004-2006-ban egy ilyen kultusza, ha emlékszel. Ő volt a "messiás", aki "megújítja a baloldalt", meg "új stílust képvisel" stb. A Nagy Reformer.


"Én a tettek alapján ítélem meg az embereket. Egyelőre a jobbik nem tett még semmit. Akkor miért dicsérik halálra?"


Mindezeket egy fórumon tapasztalod. Egy ilyen kis fórumon 10-20 elkötelezett aktivista már egy nagy tömeg látszatát tudja kelteni, főleg, ha megállás nélkül ontják a propagandaszöveget. Ezt a 10-20 fanatikust látod a Jobbikból. Nyilván nemcsak ilyen hívei vannak, bár kétségtelenül szembetűnően sok van ezekből.


A Jobbiknak az a vádja a többi párttal szemben, hogy azok "nem csinálnak semmit". Na most ha valaki szerint az elmúlt 20 évben nem történt semmi, mert ezt jelenti az, hogy a többi párt nem csinált semmit, az vagy átaludta az elmúlt 20 évet, vagy végig részeg volt. Úgyhogy azokkal, akik szerint a többi párt "nem csinál semmit", nincs értelme vitázni, mert ők legalja kategória.


Másrészt: a Jobbik most parlamenti párt lesz, úgy 50-70 mandátummal. Ez nem elég semmire, tehát parlamenti pártként is üres szájtépés lesz minden, amit a jobbik csinálni fog. Vicces lesz nézni, ahogy szépen kiábrándul a sok csodaváró.


"Most hagyjuk ezt a gárda tüzelőfát osztott, meg ilyen iskolát alapított a jobbik, mert ez szerintem alapvető emberi dolog, hogy segítek a másiknak."


Ez nem alapvető emberi dolog, hanem alapvető és primitív reklámfogás, ugyanaz, mint amikor az MSZP száraztésztát vagy az SZDSZ krumplit osztott régen.


"Én is összehasogattam a szomszéd néninek egy csomó tűzifát, akkor már én is a legjobb és a legigazibb vagyok?"


Feltétlenül jobb és igazabb, mint a jobbik, mert te nem politikai számításból csinálod (legalábbis merem remélni).


"Miért nem lehet kritikusan szemlélődni? És majd csak akkor nevezni úgy a jobbikot a legjobbnak mikor már tényleg letettek valamit az asztalra?"


AZért nem lehet így szemlélni, mert a Jobbik sohasem fog semmit letenni az asztalra. Megnyerni a választást nem fogja, mert az emberek többsége nem szereti a radikalizmust, hanem középre húz. Tehát a Jobbik egy bizonyos határon túl nem tud erősödni. Ha egy párt kicsi, akkor még így is lehet fontos tényező, mert köthet koalíciót. De a Jobbik már annyira elszigetelte magát a szélsőséges politikájával, hogy soha senki sem fog vele koalíciót kötni. Vona idióta politikája arra ítélte a Jobbikot, hogy örökre a kerítésen kívülről a pályára bekiabáló párt maradjon, amely a döntésekbe sohasem fog beleszólni. Ezért "letenni az asztalra" nem fog tudni semmit. Arra akkor lett volna esélye, ha nem olyan eszközökkel (zsidózás, cigányozás, "20 évet a 20 évért" stb.) válik országosan ismert párttá, amikkel azzá vált, hanem koalícióképes, szalonképes párt marad.


Vonáék elkúrták, nincs jövője ennek a pártnak.


"Annak idején a fidesz, szdsz stb. szervesen hozzájárul a demokrácia kialakításához, ők is tüntetéseket szerveztek, ők is úgy beszéltek mint most a jobbik"


Úgy beszéltek, mint most a jobbik? Mikor követelték a nekik nem tetsző TV-adók megszüntetését, mikor zsidóztak, mikor cigányoztak, mikor masíroztak félkatonai alakulataik, mikor törekedtek félelemkeltésre, mikor hirdettek a nyugattól való elzárkózást stb. stb. ? A Jobbikra eddig egyetlen párt hasonlított: a MIÉP. Ugyanilyen fanatikus hívei voltak, ugyanilyen elmebeteg politikája volt, ugyanilyen látványosan ívelt fel, aztán nem tudott semmit se elérni és néhány év alatt kiábrándultak belőle a szavazói, mert megértették, hogy teljesen mindegy, hogy 5%-os, 10%-os vagy akár 20%-os a pártjuk, nem tud beleszólni az országos politikába, lévén szalonképtelen. A Jobbikkal is ugyanez a helyzet. Örök ellenzéki létre kárhoztatta magát a saját hülyeségével, és előbb-utóbb a szavazói is rájönnek arra, hogy zsákutca a pártjuk, a Jobbikra leadott szavazat elveszett, hiábavaló szavazat.

2010. márc. 26. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az első válaszról nem tudom eldönteni, hogy vicces-e vagy szomorú:


"A Jobbik még nem tudott bizonyítani, de már így is többet tettek az országért mint a tolvaj mszp s a támogatójuk a Fidesz. Felébredt egy rakás ember"


Értsd: a Jobbik többet tett az országért, mint az összes többi párt, mert elérte, hogy egyesek "felébredjenek" (=jobbikosok legyenek).


Tehát mindennél többet ér a "felébredés", a "felébredés" a legtöbb, amit az országért tenni lehet.


A jobbikos hitre megtérő ember tehát, miután rituálisan elolvasta a kurucinfót és elmondott egy "Mi Vonánk, ki vagy a Pártban" imát, attól kezdve Felébredt, és máris értékesebb, okosabb, szebb, jobb, mint bárki, aki még nem Ébredt Fel. És ezért a Felébredtek per definitionem többet tettek az országért, mint a Fel Nem Ébredtek.


A Jobbik egy szekta, ez egyre nyilvánvalóbb.


Nem, kedves nagyonokos válaszoló, a többség megőrzi a józan eszét. A többséget továbbra is az fogja érdekelni, hogy fejlődik-e az ország, hogy fellendül-e a gazdaságunk, stabil marad-e a demokratikus berendezkedés és a jogállam, virágzik-e a kulturális élet és jók lesznek-e a kapcsolataink a többi országgal. A nagy többséget ez érdekli. A "Felébredés"-etekre a nagy többség nem fogékony és nem is lesz az.

2010. márc. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"tegnap 22:55"


Az, hogy az elmúlt 20 év egyenletesen rossz volt, egy kádárista/jobbikos propagandaszöveg, ami jobbikosok számára talán evidensnek tűnik, mindenki más számára azonban képtelen állítás.


Akármennyit hisztiztek, a rendszerváltásnak nemcsak vesztesei vannak, hanem a többség éppenséggel nyertese, és hiába emlékeztek rosszul, a többség ettől nem fog hozzátok hülyülni és nem fogja elfelejteni, hogy ebben a bizonyos 20 évben voltak sikeres és sikertelenebb kormányok is.

2010. márc. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!