Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hová tűnt manapság a kritikai...

Hová tűnt manapság a kritikai érzék az emberekből?

Figyelt kérdés

Igen ez is egy jobbikos kérdés lesz. Tudom. van belőle ötezer, de elsősorban a szimpatizánsok véleménye érdekel.


Sokan, nagyon sokan úgy beszélnek a jobbikról, mint a legjobb, a legigazibb pártól.

Nem igazán értem, hogy miért. Alkalmuk még nem volt bizonyítani, az tény, de akkor miért vannak sokan elájulva tőlük? Úgy beszélnek egyesek a jobbikról, mint ha az maga Isten lenne, akik egy csapásra megold mindent, soha nem fog egy forintot se lenyúlni az államkasszából, stb.

Kérdezem én miért? Itt van egy új párt, amit már sokan elkönyveltek, hogy a legjobb, a legígéretesebb, és még sorolhatnám a magasztos jelzőket.

Egyelőre ők is csak dumálnak úgy mint a többi. (tudom nincs más lehetőségük még)

Ha a fidesz, vagy más párt dumáját egyből elvetik és azzal érvelnek, hogy csak lopni akarnak tovább, az nem jutott soha az eszükbe, hogy ezt a jobbik is megteheti?

Mi arra a garancia, hogy ezt ők soha nem fogják megtenni? Mi arra a garancia, hogy ők csak jót fognak tenni? Mert csak ez hallani, hogy a legigazibb párt.

Én a tettek alapján ítélem meg az embereket. Egyelőre a jobbik nem tett még semmit. Akkor miért dicsérik halálra?

Most hagyjuk ezt a gárda tüzelőfát osztott, meg ilyen iskolát alapított a jobbik, mert ez szerintem alapvető emberi dolog, hogy segítek a másiknak.

Én is összehasogattam a szomszéd néninek egy csomó tűzifát, akkor már én is a legjobb és a legigazibb vagyok?

Miért nem lehet kritikusan szemlélődni? És majd csak akkor nevezni úgy a jobbikot a legjobbnak mikor már tényleg letettek valamit az asztalra?


Annak idején a fidesz, szdsz stb. szervesen hozzájárul a demokrácia kialakításához, ők is tüntetéseket szerveztek, ők is úgy beszéltek mint most a jobbik, és lám hova jutottak ezek a pártok.

Azt honnan tudják azok a szavazók, párttagok, szimpatizánsok - akik Istenként könyvelik el a jobbikot-, hogy ők sem lesznek ilyenek?


2010. márc. 25. 22:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A Jobbik még nem tudott bizonyítani, de már így is többet tettek az országért mint a tolvaj mszp s a támogatójuk a Fidesz. Felébredt egy rakás ember, ha a Jobbik holnap eltűnne a felébredt emberek megmaradnának és velük többet nem lehet azt csinálni amit csak akarnak, nem fognak mindent elhinni mint eddig. Én így gondolom. Ez a Jobbik érdeme, egy rakás ember kapott a fejéhez, akik most változást akarnak, 20év után... A változás csak segíthet ezen az országon, ha az MSZP nyerné pl a választásokat én fogadni mernék, hogy Magyarország teljesen tönkremenne(így se áll távol tőle).
2010. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok jobbikos, de ép ésszel nézve SEMMI garancia nincs, hogy azt fogják csinálni, amit mondanak. Ezt a jobbikosok is beláthatják, hogy nincs SEMMI biztosíték arra, hogy azt fogják csinálni, amit mondanak. Az ígéreteik amúgy a 0 kritikával rendelkező emberek számára nagyon szimpatikusnak tűnnek, a tapasztaltabb, többet megélt emberek mindenképpen szkeptikusak velük szemben. A 2014-es választásokon két eset lehetséges: a jobbik vagy eltűnik (ilyen már előfordult hasonló pártokkal), vagy megnyeri a választásokat. Köztes állapot nincs.
2010. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

mszp s a támogatójuk a Fidesz


Tipikus jobbikos szöveg, de ettől még ugyanakkora hazugság, mint az mszp 8 éve. Ez is gyanús: miért próbáljátok a fideszt lenyomni az mszp szintjére??? Furdal a lelkiismeret, vagy mi?

2010. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Azt sajnálod tőlü(n)k, hogy mi még képesek vagyunk bízni valakiben? Mivel jobb olyanra szavazni, akiben nem bízol, csak azért, mert másban még kevésbé bízol? Én is kritikus vagyok velük szemben, egészséges mértékben. Vannak köztük is olyanok, akiket fenntartásokkal kezelek, viszont vannak olyanok, akiknek (még?) nincs kiülve a sunyiság az arcára.
2010. márc. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

22:35

Te pedig fogd fel, hogy ez KAMPÁNY. SENKI nem nyújt több biztosítékot arra, hogy beváltja amit ígér, mint a szava. Viszont egyesek már eljátszották a szavahihetőségüket.

2010. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja irigylik a Jobbikosoktól, hogy bennünk még él a remény nem úgy mint a többi párt szavazóiban. Ti szarra szavaztok, szart kaptok és ehhez már hozzászoktatok.
2010. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

22:40

pl a jobbik azzal hogy saját megának is ellentmond néha... Legalább arra figyelnének, hogy mit nyilatkoznak itt-ott.

Vagy van amikor volt fideszeseknek kampányoltok, és van amikor a volt mszp-seknek? Egyszer a fidesz a legnagyobb ellenség, másszor meg lehetséges koalíciós partner?

2010. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ti szarra szavaztok, szart kaptok és ehhez már hozzászoktatok.


Pont erről szól a kérdés.... Hogy lehet valaki ennyire elvakult??? Neked sincs kritikai érzéked csak követed az általad jónak vélt pártot. Aki mást mond, vagy másra szavaz az meg hülye, hazaáruló, zsidó, komcsi stb...

2010. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de a ti szarotok már bizonyított :D
2010. márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Van egy 20 éves múlt, amiben a mai parlamenti pártok már odáig süllyedtek, hogy nem kihasználták a törvény kiskapuit hogy lophassanak, hanem a törvényeket szabták a lopásukhoz.

Nem lehet felszámolni a korrupciót ez biztos, és aki azt hiszi hogy a Jobbikban mindenki szent lesz főleg meg hosszabb távon az nagyon naiv.

Viszont a demokrácia működése sem hipp hopp, hanem egy folyamat. Ennek az első állomása hohy a rendszergazázda pártok egy része kihullik, és jönnek az újak, akik már közel sem lesznek annyira távol a nyugati demokráciák és parlamenti erkölcstől. Ez egy folyamat, és teljesen természetes hogy egy erősen nemzeti párt aki az elsők között lehetőséget kap. Az az, ez egy természetes folyamat. Lehet mondani hogy a gazdasági válság, de nem.

Mivel annyira le vagyunk fojtva a jövedelmeinkben, hogy ez elkerülhetetlen folyamat.


És hogy miért nem bíznak már sokan a régi párokban?


Mert ebben tényleg nem szabad naiv nak lenni, hisz 20 év egy házasságban is nagy idő, nem hogy egy 386 fős társaságban. Te elhiszed hogy nem tudnak egymásról?

Vagy hogy az egyik a bárány és nem buktatja meg a farkast ha nincs benne a sok "jóban " ő is?

Ami meg a legnagyobb baj,hogy el vannak kötelezve a nagytőkének, és az érdek csoportjaiknak. Hogy várhatod el, hogy a jövedelmek újraelosztási arányain így változtassanak. Ugye hogy sehogy.

A Fidesz ha azt választja, hogy hagyja érvényesülni a Jobbikot és az LMP-t, széttárva a kezét a nagytőkének " nem tudok mit csinálni" teátrálisan. Akkor túlél és marad egy meghatározó párt, ha nem akkor nagyot bukik.

2010. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!