Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a nagyobb pártok oktatást...

Mi a nagyobb pártok oktatást érintő programja?

Figyelt kérdés
Sehol nem találok konkrétumokat, hogy ki milyen újítást vezetne be a közoktatásba, esetleg reformálna.
2010. márc. 25. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert minden biztos olyan baromi jó benne. :S
2010. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Start-lapon olvastam a napokban valami elképzelést a Fidesztől.Más párttól még nem láttam.A Jobbik is csak a hitoktatást említi.
2010. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Jobbikét megtaláltam:

[link]

vagy

[link]

46-62. oldal

2010. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Hogy mi a a programja? Tovább rombolni, ahogy eddig is. Hülyíteni, butítani a népet. Birkák kellenek nekik.
2010. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A centrum pártról tudom hogy egésznapos napközit tervez alsósoknak, és lehetne buktatni alsóban is, megszüntetnék a bolognai rendszert.

A jobbik kötelező hittant akkar, és ök is buktatnának alsóban, a bolognai rendszert ő is megszüntetnék.

A többiről nem tudok de sajna valószínű csak mindegyik vállasztási igéret.

2010. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak azokat lehet butítani meg hülyítenki akik hagyják magukat.

Eszedbe nem jutott még, hogy egyedül is lehet tanulni? Autodidakta módon?

2010. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
jobbik: megszűntetni a 6-os gimiket... A jobbik programjában fojtetódik, amit az mszp elkezdett... Az oktatás szétverése.
2010. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21:38 nagyon igazad van és az így szerzett ismeretek sokkal mélyebbek is mintha tételeket magolnál. :)
2010. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szemelvények a Jobbikéból:


-Létrehozzuk a Magyar Nemzeti Tantervet (MNT) a jelenlegi Nemzeti Alaptanterv és a kerettantervek helyett.

Egységes, mindenki számára kötelező tantervet hozunk létre, melyben emeljük a minimum- és a követelményszinteket.

A kollégiumi programot az MNT-hez hangoljuk.


-Létrehozunk egy olyan tanügyigazgatási rendszert, mely az MNT-t a tanfelügyeleti hálózattal ellenőrzi. Az országot tanügyigazgatási kerületekre bontjuk, ahová a tanfelügyelők tartoznak. Ennek célja az oktatási intézmények törvényben meghatározott feladatainak rendszeres ellenőrzése, az Oktatási Minisztérium feladatainak területi leosztása. A tanügyigazgatást

hatósági jogkörrel ruházzuk fel.


-A neoliberális oktatáspolitika vadhajtásaival szemben a Jobbik támogatja az osztályzást és az évismétlést is.


-Szükségesnek tartjuk, hogy a közéletben visszaállítsuk a pedagógusi hivatás megbecsültségét, az oktatási intézményekben pedig a rendet.


-Elképzeléseink szerint a magyar tanulók az általánosban egy, középiskolában pedig két idegen nyelvet sajátítanának el magas szinten.


-Megszüntetjük a kétszintű érettségit. Visszaállítjuk az egységes gimnáziumi és szakközépiskolai érettségi rendszert, melynek célja az érettségi színvonalának emelése és ellenőrizhetősége.


-Támogatjuk a délutáni foglalkozások (napközi, szakkörök) bővítését, ami csavargás helyett leköti a gyerekeket, és a

szülőknek is segítséget jelent a munka mellett.


Teljes hosszában megtekinthető a jobbik programjában (fentebb valaki linkelte), a 48. oldaltól.

2010. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Csak azokat lehet butítani meg hülyítenki akik hagyják magukat.

Eszedbe nem jutott még, hogy egyedül is lehet tanulni? Autodidakta módon?"


Nem ilyenre még sose gondoltam... Tanulni csak tanárral lehet aszittem... megyek felkötöm magam.


Csak megsúgom vannak bizonyos dolgok, tipikusan gyerekkorban, amit ha nem idejében tanulsz meg akkor bizony komoly hátránnyal indulsz ahhoz képest, ami lehettél volna.

2010. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!