A jobboldal inkább racionális, míg a baloldal inkább érzelmi alapú?
Vona Gábor: Állítsunk fel bizottságot ami a korrupciót vizsgálja.
Orbán Viktor: Nem akarok az országból Romániát csinálni.
Vona Gábor: Mitől gazdagodik Orbán Viktor környezete?
Orbán Viktor: Majd akkor beszéljünk korrupcióról ha az ország 10 leggazdagabb emberéből 5 Fideszes lesz.
Vona Gábor: ......(3 feltett kérdés)............Ezekre a kérdésekre kérnék érdembeli választ.
Orbán Viktor: Nem tartom udvarias dolognak hogy
megakarja mondani hogy hogyan válaszoljak, ráadásul azt sem tartom helyesnek hogy megmondja hogy mit válaszoljak, szeretném megjegyezni hogy ön nincs abban a helyzetben hogy megmondja hogyan és miként
válaszoljak az ön kérdésére.
A szélsőséges emberek inkább érzelmi alapúak, a jobb és a baloldalon is.
Jobb oldalon ott a vallás és a nacionalizmus, bal oldalon meg a mézesmázos csomagolásba rejtett háttérszándék. Elmagyarázom: míg a jobb oldalon az a propaganda, hogy ne engedd be a migránst hanem szüljél, a bal oldalon az, hogy engedd be a migránst és hadd termeljék ki ők a nyugdíjat. A cél mindkét esetben az, hogy a gazdaság ne omoljon össze, a jobb oldal hátrányba helyezi a szingli, gyerektelen embereket, a baloldal viszont lesza.rja magasról a zavargásokat, ha a gazdasági mutatók gyarapodnak. De ezt ugye mégse mondhatja ki nyíltan egyik oldal se, pl. ákossal és kövérrel is mekkora balhé lett, a baloldal meg emberbaráti szeretetként tünteti fel.
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy akár az egyik, akár a másik úttal értesz egyet, elvakultan szélsőségesnek lenni buta dolog. Én például eléggé baloldali felfogású vagyok, még sincs bajom a fidesszel (a boltok vasárnapi és éjszakai zárvatartásán kívül), de egy jobbik kormány esetén ami szélsőséges, buta, és Tényleg érzelmi alapú, lehet, hogy elhagynám az országot.
A jobboldaliság azt jelenti, hogy szeretnénk a társadalomban kialakult hierarchiát, bürokráciát, vagyoni különbségeket, a régi rendet, a nemzetállami széttagoltságot, a régi szokásokat megőrizni, tekintélyelvű-antidemokratikus-illiberális államot építeni, a gazdagabb polgárok előnyét megvédeni, a társadalmi fejlődést megállítani, a tudományokat, technológiai fejlődést visszafogni, az alacsonyabb társadalmi státuszú embereket a felsőoktatás elzárásával a fizikai munka és a szakmunkásképzés világában tartani.
A baloldaliság viszont azt jelenti, hogy szeretnénk a hierarchiát, társadalmi és vagyoni különbségeket, bürokráciát leépíteni, csökkenteni, a szegényebb rétegeket felemelni, esélyegyenlőséget, társadalmi szolidaritást, szélesebb demokráciát és szabadságot megteremteni, a gazdagokat megadóztatni, a nemzetállami kötöttségeket feloldani, határok nélküli szabad világban élni, a régi szokásokat újakkal felváltani, fejlődni, a tudományt és művészeteket támogatni és közkinccsé tenni, a felsőoktatást mindenki számára ingyenesen elérhetővé tenni.
Történelmi gyökerekről:
58% miért hazudsz? az igazság önmagában nem billentené eléggé a te javadra a mérleget?
na ezt gondod át kicsit...
Kedves Kérdező!
Kérdeztél és én válaszoltam. Megjelöltem a forrásaimat, de ha szeretnéd megjelölök további nemzetközi forrásokat is a jobb- és baloldaliság fogalmának értelmezéséhez. Ezek történelmi fogalmak amelyeknek ez a jelentése amit leírtam.
Ha valamelyik részállításommal nem értesz egyet írd le és én megindokolom milyen érvek állnak mögötte, milyen politikusok milyen tettei illusztrálják.
Itt nincs lehetőség hazudni, nem azt kérdezted, hogy én kire szavaztam vagy, hogy csaltam-e az adóbevallásomnál, vagy nézek-e pornót. Azokban lehet hazudni, ebben legfeljebb tévedni lehetne. De nem tévedtem.
Itt van néhány elismert nemzetközi forrás:
idealizáltál valamit az általad gondolom gyűlölt (tehát kicsit sem semleges) jobboldalról, aztán valamit a balról
de a valósághoz nem sok köze volt
írhattad volna a baloldalról hogy a kommunista diktatúra felé akarják vinni, de mégsem tetted, ellenben a jobboldalt valami vagyoni és származási alapon elnyomó fasizmusként állítottad be
miért? mert ferdíteni akartál azért...
Érzelem és racionalitás mindkét oldalon megjelenik, csak más dolgokkal kapcsolatban.
Mindkét oldalon van szélsőség is, csak nyilván ellentétes sajátosságokkal. A szélsőségek mindkét esetben szörnyűségekre voltak képesek, csak más eszme nevében.
A politikai baloldaliság szélsősége az orosz sztálinizmus vagy a kínai maoizmus. A politikai jobboldal szélsősége pedig a hitleri nácizmus, vagy a szálasi-féle hungarizmus.
A baloldal történelmileg a szegények felemeléséért és az egyenjogúságért harcolt, a jobboldal pedig eredetileg a nemesi kiváltságok megőrzéséért és az egyenlőség ellen
szállt síkra.
Később a jobboldal a korlátozás nélküli szabadversenyes kapitalizmust akarta megőrizni, a baloldal viszont szociáldemokráciát, szociális piacgazdaságot szeretett volna.
A szélsőjobb rasszista, nacionalista államot akar fasiszta jellegű elveket vall. A szélsőbal fel akarja számolni az emberek közötti vagyoni és jövedelmi különbséget és kommunista jellegű közösségi államot akar.
Ma Magyarországon a jobboldalt a Fidesz, a szélsőjobbot a Jobbik reprezentálja. A baloldalt az MSZP, a szélsőbalt a Munkáspárt. Az LMP, MLP, Együtt, DK és a PM nagyjából a politikai spektrum közepén vannak, az első kettő talán kicsit jobbra, a második három talán kicsit balra.
A Fidesz kormányzat az eredeti válaszomban leírt jellemzésnek megfelelően jobboldali politikát folytat, például:
--progresszív jövedelemadó helyett egykulcsos adózást vezetett be, ami a magas jövedelműeknek kedvez, a szegényeknek árt.
--az európai integráció gyengítésére törekszik, a nemzetállami széttagoltságot kívánja erősíteni
--a diploma nélküli szakképzést reklámozza és támogatja a felsőoktatás helyett, ami nyilvánvalóan a kialakult társadalmi különbségeket konzerválja
--a menekültek befogadása helyett (szegények és rászorultak megsegítése) kerítést épít és leterroristázza azokat akik életveszélyes ladikokban átkeltek a Földközi-tengeren
A Jobbik szélsőjobboldali politikát folytat, mert
--még a Fidesznél is erősebben nacionalista, sőt gyakran idegengyűlölő a retorikája
--Rasszista, cigányellenes, zsidóellenes, menekültellenes kijelentéseket engednek meg maguknak,
--Még az EU-ból is kilépnének, nemhogy az integráció további erősítését szorgalmaznák, ami a munkavállalók számára kedvezőtlen, a hazai nagyvállalkozók számára kedvező.
--Orosz kapcsolatokat erősítenek, most amikor Oroszországban tekintélyelvű-antidemokratikus-illiberális és ráadásul még katonailag agresszív kormányzat van tartósan hatalmon.
Az MSzP mérsékelten baloldali, de egy nem baloldali, hanem liberális párttal az SZDSZ-szel kormányzott együtt, sajnos sok baloldali lépést nem tett, de:
--2003-ban a Medgyessy-kormány írta alá az EU csatlakozási szerződést.
--Határozottan kiált a rasszizmus és gyűlöletbeszéd minden formája ellen
--Ellenzékben élesen kritizálta a Fidesz jobboldali politikáját.
A Munkáspárt jelenleg a legbaloldalibb párt Magyarországon, a paletta bal szélén van, hatalmon soha nem volt:
--Az egyetlen párt amely felvállalja Kádár János politikai örökségét
--Nyíltan kiáll a kapitalizmus ellen
--Közösségi államot azaz szocializmust szeretne.
A DK középpárt, inkább liberális, mint baloldali, de:
--Az egyetlen párt a politikai palettán amely határozottan kiáll az EU átalakítása, az Európai Egyesült Államok létrehozása mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!