Nem tudom feltűnt-e, ezek átlagbérek. Az átlag akkor is 100, ha 10 ember pont ennyit kap, meg akkor is, ha kettő 10-et, 3 20-at, 4 150-et, egy 320-et kap. Az első dühöng a táblázaton, az utolsó csendben elégedett.
Kérdező, ha az informatikus és villanyszerelő közötti különbségre vagy kíváncsi, a következőképpen ellenőrizheted le: veszel egy combos informatikai és egy combos villanyszerelői feladatot. Az elsőt odaadod a villanyszerelőnek, a másodikat az informatikusnak, és hátradőlsz, méred az időt. Amikor mindkettő jelentkezik a megoldással, összeveted. Átlagos tudás esetén azt fogod kapni, hogy az informatikus fizetését meg kéne szorozni hárommal, a villanyszerelőét el kéne osztani hárommal. Szögezzük le: mindkettő nélkülözhetetlen a maga területén. Ezért van munkamegosztás. Viszont ha valaki tízszer annyi időt tölt el a feladattal, mint a másik, akkor a fizetségnek ezzel kéne arányban lenni. Persze van még egy csomó szempont, ami valóságosan meghatározza, de a nagyságrendeket érdemes betartani. Itt az alapprobléma az, hogy a különböző bér nem különböző megbecsülést jelent. A megbecsülés a tisztességes munkának szól, a fizetés padig a munka nehézségének. Ez semmiképpen se fizikai nehézséget, hanem megoldási nehézséget jelent.
Kérdező! #7 kommentedhez a kis és nagy cégekről.
Remélem, most már érted, hogy a jelen kormányzat miképpen családbarát és nem multibarát. Mert kétségeid se legyenek, a kis cég is fizetne annyit azonos feltételek mellett. Nem mind persze, ott is vannak gyengébbek, de nem árt tudni, a cég képességei nem a méretétől függenek, hanem a hozzáértéstől és a számára biztosított feltételektől.
egy pedagógusnak 140 a kezdő fizetése?
Egy egyetemi PhD kezdő kb 85 ezer...
12:54
Pont hogy van különbség.
Egy kis cég kiknek fejleszt? Magyar önkormányzat, kis magyar helyekre. Vajon a megrendelő mennyire fizeti őket halálra? Ellenben mi itthon dolgozunk összesen egy 4-600-an egyikünk se itthonra fejleszt. A cégünk észak amerikára (és nyugat) koncentrál elsősorban, mert itthon nincs pénz és nem fizetnék meg amit csinálunk.
Akkor van egy hazai cég ahol azért a bevétel milliárdokba mérhető. Egy 80-100-an dolgoznak ott. Vajon ők magyar vagy ameriaki cégeknek dolgoznak?
Hozzáértés: Akik elég jók a szakmájukban azok olyan helyre mennek ahol kiemelkedő fizetést kapnak. A rosszabbak mennek a kis cégekhez mert azok tudják őket felvenni és elvállalják annyi pénzért. Pl egy egyszerű példa. Egyik munkatársam egy kis cégnél architekt volt. Átjött hozzánk sima fejlesztő lett. Közben senior akart (még csak nem is architekt), de ahhoz nem volt elég jó.
"Schönherz szövetkezet"
Az meg mi? Életemben nem hallottam.
"ország vezető informatikai elitje"
Akkor biztos nagy "elit" lehet ha nem annyira ismertek IT körökben.
DE ez egy iskola szövetkezett mint látom. HA az akkor a fizetéseket elnézve nem valami nagyon kiemelkedő. Teljesen átlagosak. Ezek pontosan ugyanazt csinálják mint minden más iskolaszövetkezet... De kinek mi az elit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!