Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne betiltani városokb...

Nem lehetne betiltani városokban a fával, szeméttel fűtést? Nagyon füstöl és szmogot csinál.

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 12:30
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
61%

" Ne offolj, inkább azt mondd meg hogy miért kell fával fűtened és mérgezni a környéket?

A gáznál csak akkor olcsóbb a fa, ha lopod vagy ha csak egy vacak kályhád van és nincs bevezetve a gáz."


Egyrészt a fa a gázzal ellentétben nem mérgez másrészt meg ingyen van. Ha már műveled a földed, mindegy ha kikerülsz egy két fát szántáskor. De ezt te büdös proli nem értheted.

2015. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
28%

"Egyrészt a fa a gázzal ellentétben nem mérgez másrészt meg ingyen van. "


Már ne haragudj mi az h mérgez a gáz? Ha olyan hülye vagy, h zárt ablaknál magadra nyitod a gázt, akkor egy idő után megfulladsz, de könyörgöm... most komolyan??? Hol éltél eddig vmi őserdőben? Ennyi erővel a víz is halálos méreg, főleg ha belefulladsz...


Ilyen baromságot... komolytalanná teszed a teljes eddigi "érvelésedet".

De már azt is nehezen hiszem el h vidéki vagy, mert akkor tudnád, h a szántóföld közepén annyi fa van, mint ahányszor én a norvég király voltam. Te csak egy átlag troll vagy, akinek a balliberálisok kibélelték a fejüket azzal, h bármilyen környezetvédelmi javaslatot le kell hurrogni azonnal.

2015. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
79%

olyan nehéz felfogni, hogy aki szilárd fűtő anyaggal NORMÁLISAN tüzel az nem szennyezi olyan mértékben a környezetet mint ha háztartási SZEMÉTTEL tüzelne?

és mért csak egy kontextust emelsz ki abból amit írtam?

úgy rémlik, egyik válaszomban sem biztattam senkit arra, hogy tüzelje a szemetet.

mondtam, az fog szemetet tüzelni akinek nem futja másra, mi következik ebből?

annyi, hogy nem kell minden embert egy kalap alá venni!

nehogy már a normális ember legyen a hibás azért mert a tudatlan prolik pet palackokat meg cipőket égetnek.

és elárulnád nekem, hogy honnan tudod azt, hogy a fa drágább mint a gáz?

mert annyira fújod az ostoba demagóg dumát, hogy aki fával fűt az biztosan az erdőből lopta.

ezek szerint vagy te is jártál fát lopni és tudod hogy (szerinted )csak úgy éri meg tüzelni, vagy te is éveken keresztül ugyan úgy "szennyezted" a környezetet mert fával fűtöttél.

mert azért ilyen ostobaságot is rég hallottam, hogy aki fával fűt az kizárólag csak lophatta.

idióta.

2015. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
76%

A fa valóban olcsóbb tüzelőanyag, mint a gáz.

Viszont csak száraz fa esetén, bizonyos típusokat kivéve. Ez sajnos nem igaz az átlag emebrre, aki mindent eltüzel amit lát. Ők szinte biztos, h rosszabbul jönnek ki, mintha egy 90-95%-os hatásfok körüli gázkazánt használnának, a vizes fa tüzelésének hatásfoka olyan 60% körüli. (Gondolj bele, a maradék 40% káros égéstermékek keletkezésére megy el!)


Azt azonban kevesen tudják, h a fa égésterméke (füst) lefelé száll, míg a gáz felfele. Azt még kevesebben, hogy hosszútávon károsítja a vegetációt. Tehát pl. a saját kertedben lévő fákat is tönkreteszi.


Azt meg még kevesebben, hogy a szénmonoxid mérgezés is általában enneka következménye.


Dehát előbb utóbb tanulnak az emberek. Vagy kihalnak. Evolúció ftw.

2015. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Az aktuális állapot szerint jelentősen javult a levegő minősége, már csak a XI. kerületben magas a porkoncentráció, ahol köztudomású, hogy a többség a lakótelepeken, illetve a régi építésű házakban szeméttel tüzel.

2015. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
35: biztosan tisztában vagy a szél, pára, napsugárzás, domborzat, stb adatokkal is, hogy így kijelentetted, hogy a füst honnan került oda.
2015. nov. 8. 21:55
 37/51 A kérdező kommentje:

Aki még mindig nem hiszi, hogy a fatüzelés a legnagyobb szmog felelős:

[link]

2015. nov. 8. 22:01
 38/51 darida ***** válasza:

A kérdés valószínűleg álnaív.

A szeméttel való tüzelés természetesen tilos, a fával való tüzelés jóval kisebb veszélye miatt természetesen nem tilos.

2015. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
63%

" vizes fa tüzelésének hatásfoka olyan 60% körüli. (Gondolj bele, a maradék 40% káros égéstermékek keletkezésére megy el!) "

Nem, drága akárhányas! a maradék 40% a fa víztartalmának elpárologtatására megy el. A szénmonoxidot meg ne keverd össze a széndioxiddal. Az, hogy a Tv-ben, rádióban, újságban tévesen így hívják, téged nem jogosít fel a különbség nem tudására.

Ami kérdést illeti: Kedves kérdező! Térjünk vissza erre majd akkor, amikor nem apuci jóvoltából van meleg a lakásodban. Vagy amikor jó öreg Putyin bácsi csavarint egyet a gázcsapon. Vagy amikor kifogynak a föld gáztartalékai, mert tudd, az sincs olyan qrva messze.

És még valami: Valaki a nyuggereket szidja. Hadd meséljem el, hogy ők nem azért fűtenek minden szarral, mert sajnálják a pénzt fára, hanem azért, mert nincs pénzük fára. Nem fára, de normális kajára sem. Pedig végigdolgozták az életüket, tizenéves koruktól, és nem a telefont buzerálták egész nap.

És most nyomkodjátok csak bőszen alul azt a kis piros praclit! Haccójon!

2015. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

"nem azért fűtenek minden szarral, mert sajnálják a pénzt fára, hanem azért, mert nincs pénzük fára"


Ha nincs pénzem ételre, az nem jogosít fel arra, hogy lopjak. Akkor kérek segélyt vagy éhezem.

Ha nincs pénzem fára, akkor szintén nem vagyok feljogosítva falopásra vagy szemétégetésre, és kérek segélyt vagy fázom és felveszek otthon még egy pulóvert. De nem teszek rosszat másoknak.


Az elejére meg: tudod mi az a tökéletlen égés, és tudod mik szabadulnak el olyankor?

2015. nov. 9. 17:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!