Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondanátok pár legendásan...

Mondanátok pár legendásan nagy magyar mutyi ügyleteket?

Figyelt kérdés

2015. nov. 2. 12:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
trafikmutyi, kaszinómutyi, filmmutyi, földmutyi, belvárosi ingatlanmutyi stb.
2015. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%
ja, Mészáros Lőrinc egész egzisztenciája egy mutyi
2015. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 szántóvető ***** válasza:
48%
hogy a legelején kezdjem:gázolajszőkítés.az a féltucat ember aki hajlandó lett volna tanúskodni pintér sanyi ellen,már nem él.
2015. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

Kulcsár-ügy

A brókerbotrány még 2003 nyarán tört ki, ám azóta sem ért véget. A vád szerint Kulcsár Attila a Kereskedelmi és Hitelbank brókercégének, a K&H Equitiesnek a munkatársaként jogosulatlanul forgatta állami és magánbefektetők pénzét, s ezzel 23 milliárdos sikkasztást követett el.


BKV

2008 tavaszán pattant ki egy nagy botrány a társaságnál. Akkor hűtlen kezelés gyanújával indított nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság a BKV külső cégekkel kötött tanácsadói szerződéseinek ügyében. Az AAM Zrt., a Cemi Kft., illetve a Kornusz Kft. több százmillió forint értékű BKV-s szerződéseit vizsgálta a rendőrség, a nyomozás ismeretlen tettes ellen folyt. 2008 nyarára már közérdekű adatok eltitkolása, számítógépes rendszer elleni bűncselekmények és milliós végkielégítés miatt is vizsgálatok folytak. Ez azonban csak a kezdet volt. Aztán 2009 nyarán újabb botrány következett a milliós végkielégítések miatt, s 2010-re korrupció, sikkasztás és egyéb bűncselekmények is kiderültek. A korrupciós botrányok során többek között olyan nevek merültek fel, mint például Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettesé, akit márciusban vettek őrizetbe. A vád szerint arra vette rá a BKV egyes vezetőit, hogy indokolatlan szerződéseket kössenek, nyáron már zsarolás miatt is vádat emeltek ellene.


Zuschlag-ügy

Az ügy még 2005-ben kezdődött, amikor a Kiskunhalasi Városi Ügyészség vizsgálatot indított számviteli fegyelem megsértésének alapos gyanújával több alapítvány és egyesület pályázatokon nyert pénzeinek felhasználása miatt. Különösen nagy kárt okozó csalással gyanúsította meg a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség társaival együtt Zuschlag János t, az MSZP Bács-Kiskun megyei területi szövetségének akkori ügyvezető elnökét. Az ügyészség szerint a gyanúsítottak alapítványok és egyesületek révén jutottak pályázati pénzekhez. 2007. szeptember 21-én a Szegedi Városi Bíróság elrendelte Zuschlag előzetes letartóztatását. Az ügy miatt több zuglói szocialista politikus otthonában és irodájában házkutatást tartottak, s az oktatási tárcánál is. 2007 szeptemberében sok MSZP-s és MSZP-közeli vezető tanúmeghallgatáson járt Kecskeméten: például Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, egykori közigazgatási államtitkára, Szilvásy György titokminiszter, Jánosi György és Göncz Kinga volt ifjúsági tárcavezetők. Zuschlag János sokáig hallgatott, s végül 2008 márciusában elismerte büntetőjogi felelősségét is a kecskeméti ügyészségen.


Hunvald

2009 februárjában vették őrizetbe az erzsébetvárosi ingatlanügyek miatt Hunvald Györgyöt, a főváros VII. kerületének szocialista polgármesterét. 2010 novemberében emelt vádat a főügyészség különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette miatt Hunvald György, Gál György korábbi SZDSZ-es önkormányzati képviselő – a VII. kerületi önkormányzat gazdasági bizottságának volt elnöke – és 23 társuk ellen. A vád szerint Gál György 2003–04-ben 366 millió forint kenőpénzt kapott, hogy áron alul kerüljenek egy projektcég kezébe az ingatlanok. Társaival több mint 600 millió forint kárt okozott, s 1,5 milliárdos károkozás kísérleti szakaszban maradt.


Kormányzati negyed

2007. augusztus 2-án hirdették ki az eredményt, hogy ki építheti fel a kormányzati negyedet. A projekt célja az lett volna, hogy a Budapest területén elszórtan lévő minisztériumok, hivatalok egy egységes, új kormányzati épület(együttes)be költözzenek. 2008. január 8-án jelentették be, hogy a kormányzati negyed mégsem épül meg. A meg nem valósuló projektre becslések szerint 10 milliárd forint ment el. Az ügyben hűtlen kezelés miatt nyomozás indult.


Siemens-esetek

Az egyik ügy egy 2003-ban kiírt laktanya-felújítási pályázathoz kötődik, itt a Siemens több vidéki laktanya modernizálására nyert el megbízást. Felmerült a gyanú, hogy a pályázat előkészítésében közreműködő két honvédségi köztisztviselő juttatásokat fogadott el a Siemenstől, cserébe bizalmas információkat adott át. 2006 őszén kezdődött a nyomozás egy másik ügyben. A SATeLIT TV és a Siemens Rt. illetékesei által 2000 decemberében aláírt megállapodás évi másfél milliárd forint bevételhez juttatta az akkor induló vállalkozást, a SATeLiT-et. A támogatás feltétele a feljelentés szerint az volt, hogy a médiacégnek a szponzori díj egy részét vissza kellett fizetnie a Siemens vezetőinek. Ki ne emlékezne a szintén 2006-os Combino-ügyre? Az akkor érkezett Siemens Combino villamosokról kiderült, baj van velük: rendszeresen meghibásodtak az ajtók, nem volt klímaberendezés a járművekben, s a 4-es, 6-os villamos teljes vonalán át kellett alakíttatni a pályát, hogy az alacsony padlós szerelvényeknek megfeleljen.


Gripen-vásárlás

A botrány 2007 júniusában robbant ki, amikor egy svéd tévécsatorna a cseh Gripen-beszerzésekről készített riportot, és kiderítette, hogy egy osztrák gróf, Alfons Mensdorff-Pouilly közreműködésével kenőpénzekkel győzték meg a cseheket. De nézzük az elejétől a sztorit. A magyar kormány 2001 szeptemberében döntött a svéd Gripen gépek beszerzéséről, majd az új kormány 2003-ban módosította a szerződést. A megállapodás értelmében Magyarország bő 210 milliárd forintért lízingel Svédországtól 14 vadászgépet, mondván, a repülők tíz év után magyar tulajdonba kerülnek. 2007-ben felvetődött a gyanú, az említett kenőpénzből korábban magyar döntéshozókat is próbálhattak meggyőzni arról, hogy Magyarország a Gripeneket válassza. 2007 novemberében a tekintélyes The New York Times a CIA-ra hivatkozva egyenesen azt írta, magyarországi pártok dollármilliókat kaptak a szerződés elnyeréséért. Több országban a svéd, a brit és a cseh hatóságok is nyomoznak, Magyarországon nem.

2015. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
39%

# 4/4 Időpont ma 13:25


Ugyanezzel a lendülettel jöjjenek a 2010 óta történtek is :-)

2015. nov. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
33%
A Quaestorhoz kepest mindegyik kismiska...
2015. nov. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%

A privatizációhoz képest ez mind semmi...


De pl, ami kimaradt: 4-es metró. A titkosított Paks 2.

Aztán régen még volt Torgyán 400 milliós villája, a Zemplényi-ügy meg a Tocsik-ügy (emlékszünk?), még régebben a világkiállítás meg Bős-Nagymaros... Nehéz lenne felsorolni, 25 éve egymást érik a médiában, és valószínűleg ami így kiderül a nyilvánosság számára, az az esetek 1%-a.

2015. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 tetro ***** válasza:
31%

15.42

azért az mennyire kemény, ahogy kitolódott az ingerküszöbünk az elmúlt 15 évben.

a Tocsik ügy a csapból is folyt anno. mai értéken kb másfél milliárdról volt szó. mostanában meg már fel sem kapja komolyabban senki sem a fejét, hogy 22 milliárdból építünk drótkerítést, ahol betanított szakmunkások többet keresnek papíron naponta mint a havi átlag bér. max kínos röhög rajta mindenki. elképesztő, hogy bármihez hozzá lehet szoktatni a társadalmat.

2015. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 szántóvető ***** válasza:
100%

"Torgyán 400 milliós villája"

a posta-bankot is ellopták,biztos lehetsz benne hogy nem 400millás kárt okoztak hanem nagyságrendekkel többet.

2015. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
26%
#4: A Gripen ügy az jó példa, a Fideszre. Mivel 2001-ben ők döntöttek róla. Emlékszem előtte kivonták gyorsan a MIG-21-eseket Pápán (pedig még volt üzemidejük) majd a repteret is majdnem bezárták. Így gyorsan frissen kellett kiírni repülőbeszerzést...
2015. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!