Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar egy ügyeskedő nép...

A magyar egy ügyeskedő nép általában?

Figyelt kérdés
Vagy inkább szabálykövető és tisztességes?
2015. okt. 31. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Ügyeskedő mintsem szabálykövető. Tiszetsség az idegen szó szerintem nekik.


Egyértelműen szabály kerülő és be-nem tartó, de mással szigorúan betartató, haverokkal tisztességes, de mindenki mással szemben nyereséget várónak ismertem meg a magyart. Mindemellett nem jutnak annyival előbbre, mint szeretnének, pedig nagyon okosak!

2015. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akikkel eddig találkoztam családos emberek voltak, ahol lett volna lehetőség rácsapni az asztalra, ott inkább békében továbbálltak vagy az asszony unszolására, vagy a gyerek miatt hogy ne lássa a balhét.

A magyar nép elég mulya, van közöttük olyan is aki szeret nyerészkedni, de van aki eleget tesz annak a kérésnek is ha teszem azt rendőrség kéri a lakosságot a figyelmeztetésre ha elkóborolt rókát, farkast talál a polgár.


Tehát van akit visszatart a törvény, van aki ugyanúgy behozat ismerősön keresztül éles fegyvert, mondván Ő nem fog fizetné azért hogy agyturkász vizsgálja miért is van szükségre rá, pusztán azért hogy tarthasson otthon. Inkább elintézi kéz alatt.


A Magyar észjárás azért erősen hajaz az Ukrán, Román, Szerb, Szlovák gondolkodás módra, mint sem Finnre.

2015. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

"Tiszetsség az idegen szó szerintem nekik."


Szlovák, román vagy gipsynek tetszik lenni?

2015. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Szlovák, román vagy gipsynek tetszik lenni?"


szerintem egyik sem, hanem... "az"

2015. nov. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem,igen,de ezen nem is lehet csodálkozni.Az úgynevezett "elitünk",mint az erkölcs bajnokai (már legalábbis saját maguk szerint),mutatják az utat.A nép pedig,ha nem is emelkedik fel,illetve süllyed le az ő szintjükre(ez ugye,nézőpont kérdése),azért idomul hozzájuk.
2015. nov. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Inkább ügyeskedő, nem nagyon tudok olyan munkahelyet, ahol ne lopnának.
2015. nov. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6! "Inkább ügyeskedő, nem nagyon tudok olyan munkahelyet, ahol ne lopnának." Szerinted az ügyeskedö azonos a tolvajjal?

Kérdezö! Szerintem ügyeskedö csak éppen nem megy neki. Meg fogalomzavaros (föleg ha magárol van szo) és mint a #6 is irta már a tolvajlást is inkább ügyeskedésnek nevezi. Pedig észre kellene venni a különbséget!!!

2015. nov. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Határozottan ügyeskedő és nem csak élni próbál a kínálkozó lehetőségekkel, hanem határozottan keresi, hol lehetne megkerülni a szabályokat. Ha meg sikerül, rokonok, barátok között dicsőség, de ha idegen csinálja, akkor az már szemétláda és "az ő fajtája miatt tart itt az ország". Ez az ügyeskedés hatja át az országot az utolsó szipus csövestől a miniszterelnökig. És még azt sem lehet mondani, hogy fejétől bűzlik a hal, mert a társadalom termeli ki a saját vezetőit és olyat választ (eleve csak olyat választhat), mint önmaga.
2015. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt is pontozd le, mert Amerika csak tévedhet:


"Ha egy magyar ember utánad megy be a forgóajtón, akkor is előtted fog kijönni." /Ámerikánus közmondás/


Azaz egyértelműen ügyeskedő a magyar és néha törtető is, bár sok mindenben egyszerűen csak feladja, vagy nem is lép semmit, ezért lehet könnyen kihasználni.

2015. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!