Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbik egyházpártisága az...

Jobbik egyházpártisága az ateistákat hogy érinti?

Figyelt kérdés

Én magam ateista vagyok és ha most vagy 4 év múlva jobbik nyeri a választásokat akkor mire számíthatók?

mennyire radikális a kereszténységtámogatottsága?


2010. márc. 11. 18:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

Mert a holokauszt-tagadást tiltó törvény aztán demokrácia a javából, ugye? Az illegitim kormány, mely egy jogállamban már ezerszer megbukott volna, de itt még mindig áll, az aztán demokrácia. A Jobbik erőteljes kiszorítása a médiából megint demokrácia.

És míg a Jobbik a keresztény erkölcsöt erőltetné, addig a jelenlegi rablóbanda a megszorításokat erőlteti rád (hiszen nem tehetsz ellenük semmit). Melyik lenne jobb neked, a sok megszorítás, vagy a keresztény erkölcs?

2010. márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 bumbi02 ***** válasza:
26%

ez a hittan erkölcstan a legnagyobb hülyeség.. sorkatonaság kéne ott tanulna az ember némi tiszteletet, meg megalázkodást.. nem lennének ien divatmajomselyemrambók minden második utcasarkon...

hittant minek tanitanának? h ha én nem vagyok vallásos? vagy más vallásba hiszek? kb a hittan óra oan lenne mint a mostani rajz ének tesi órák, senki se venné komolyan hisz hova számit?

2010. márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

19:01


Nem csak az enyém, hanem minden jóérzésű magyar ember tudja hogy, ma romokban van a közbiztonság (megint csak a cigányság példáját kell felhoznom) és a tinédzserek is elfajultak, részben az állam, részben a szülők hibája. Ezért kellene mindkettőt korrigálnia az államnak, ha már sokan nem bírják megnevelni a gyerekeket, de sokszor az se ér semmit, mert ha bekerülsz rossz társaságba hamar átváltozik az értékrendje az embernek, és ugye ennek elég nagy esélye van, ezt az esélyt kellene csökkenteni.

2010. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy nem fog érinteni. Egyébként sok Jobbikos szintén ateista. Legfeljebb a hivatásos rettegőknek, akik úton útfélen mocskolják a kereszténységet lesz az orrára koppintva.
2010. márc. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%
én egy ateista jobbikos vagyok :) lehet lehurrogni... nem fogja elvenni tőled senki sem a jogot, hogy megválaszd, miben hiszel... a jobbik kereszténysége annyiban merül ki, h a keresztény egyházat valamivel jobban akarják támogatni,meg keresztény erkölcsi normákat(becsület,jóság,tisztesség,stb.) akarják előtérbe helyezni, ami sztem ráfér mindenkire vallási hovatartozástól függetlenül...a gyermekednek pedig választhatsz erkölcstant a hittan helyett...
2010. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Az adófizetés azért kötelező, mert annak hiányában a pl nem lenne egészségügy, önkormányzat, a városban nem lenne semmi világítás, tömegközlekedés, és a többi. Ha ez lenne, ott tartanánk ahol pl Kabul.

Az erkölcsről: Az is erkölcs, hogy nem lopunk, de azt azért büntetik, mert másnak abból kára származik. Abból meg semmi kára sem származik a legtöbb embernek, hogy egy 18 éves lány 10 pasival volt, ez a magánügye, és a politikának ehhez nincs köze.

Azért nem kéne átesni a ló túloldalára...

2010. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok keresztény,mégis a Jobbikot támogatom.A programjuk ezen részével értek sajnos a legkevésbé egyet,de remélhetőleg nem fogják erőltetni ezt annyira. Egyébként meg sokkal jobb lenne,ha az ősi vallásunkhoz térnénk vissza,ezt a keresztény maszlagot pedig meghagynánk a kitalálóiknak,a Közel-Keleten...
2010. márc. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azét mondom hogy rád erőltetik mert benne van a programba is hogy kötelező hittant akarnak. Ez mi ha nem rád erőltetés okoskák? Első vagyok amúgy.
2010. márc. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
kedves okoska utolsó, csak 18435x mondtam már el, hogy kötelező hittan vagy erkölcstan baszmeg, tanulj már meg értően olvasni!nem erőltetik rá senkire! ha nem akarok szentfazék kölyköt akkor a kibszott erkölcstanra fog járni, te utolsó marha
2010. márc. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!