Magyarországon túl alacsonyak a fizetések és túl magasak az adók a lehetőségekhez képest?
Mind a kettő probléma.
Viszont főleg a fizetésekkel van a baj.
Ausztriában meg Németországban is szarrá van adóztatva a benzin meg a kocsi "tartása", de a fizetések magasak.
A versenyszférában dolgozók munkabérét a minimálbér felett nem az állam határozza meg, hanem a munkavállaló és a munkáltató közötti megállapodás. Így a fizetések mértéke attól függ, hogy a munkavállaló rendelkezik-e olyan ismeretekkel, melyet a munkáltatónál kamatoztatva annak hoz akkora hasznot, mellyel kitermeli a saját fizetését és az ahhoz kapcsolódó adókat, valamint ezen felül nyereséget is termel a vállalkozásnak.
A túl magas adók ellenére a költségvetés még mindig deficites, pedig 2010 után egyre szélesebb rétegek lettek bevonva a közteherviselésbe, a különböző fogyasztást terhelő adók növelésével és a minimálbér adómentességével eltörlésével.
Igen nagyon is.Főleg fityesz kormányok óta még nagyobb különbség lett a szegények és gazdagok között.
Lásd:Egykulcsos adórendszer miatt...
A fizetéseket a kormány nem tudja meghatározni - és nem is az a dolga.
Viszont: nálunk valóban rekordmagasak az adók, elképesztő a bürokrácia, a különböző céges terhek nagyon magasak.
Ezenkívül, nálunk baromi nehéz, rendkívül tőkeigényes az új cégek, vállalkozások létrehozása, az első pillanattól kezdve bazinagy adóterhek (amikor még semmit nem adtál el), tehát nagyon sokan nem is tudnak vállalkozni. Mégpedig munkahelyek, pláne, versenyképes munkahelyek mindig az innovációból, új ötletekből, hiánykielégítésből érkeznek. Ez nálunk szinte megvalósíthatatlan egy földi halandó számára.
Csak összehasonlításképpen: Magyarországon egy KFT indítás alaphangon 4-5 millió forint. Ez legalább olyan 30-40 havi munkabér félretéve, és még nincs berendezett irodád, és nem tettél félre pénzt az első hónaptól fizetendő 60-80e Ft-os adóterhekre, esetleges kamarai tagságra, mindenféle egyéb marhaságra.
Angliában az LTD alapítás költsége összesen olyan 500 font, az adóterhek minimálisak, 3 hónap adómentesség amíg elindulsz, + nulla vagy nagyon alacsony forgalom mellett kérhetsz adómentességet. Ekkor sincs irodád, miegymás, mint a magyar helyzetben - azonban az 500 fontos költség a kinti minimálbéres munkánál FÉL HÓNAP. Tehát ha nagyon rosszul tudsz félretenni, azért pár hónap alatt félhavi fizetést félre lehet tenni. És utána sem szakad a nyakadba hatmillió adó, meg felülvizsgálat, hanem segítenek elindulni.
Értelmes helyeken rájöttek már, hogy a vállalkozás teremt munkahelyet, és abból lesznek a dolgozó, ADÓZÓ emberek, aminek hála alacsony adószint mellett is sok pénz folyik be.
Itt a GYK-n a pontozásból és az arra nem érkező érdemi cáfolatokból minden nap tanulunk valami újat.
Tehát:
A versenyszférában dolgozók munkabérét az állam határozza meg és nem a munkavállaló és a munkáltató közötti megállapodás. Így a fizetések mértéke nem függ attól, hogy a munkavállaló rendelkezik-e olyan ismeretekkel, melyet a munkáltatónál kamatoztatva annak hoz akkora hasznot, mellyel kitermeli a saját fizetését és az ahhoz kapcsolódó adókat, valamint ezen felül nyereséget is termel a vállalkozásnak.
A túl alacsony adók ellenére a költségvetés már nem deficites, 2010 után egyre szűkebb rétegek lettek bevonva a közteherviselésbe, a különböző fogyasztást terhelő adók csökkentésével és a minimálbér adómentességének bevezetésével.
# 9/9 Időpont ma 17:52
Egyetlen félmondatod igaz (az eredetiből):
"A túl magas adók ellenére a költségvetés még mindig deficites"
Egyetlen mondatod csak félig igaz:
"A versenyszférában dolgozók munkabérét a minimálbér felett nem az állam határozza meg, hanem a munkavállaló és a munkáltató közötti megállapodás."
Ugyanis nem csak a megállapodás, hanem a munkabért terhelő adók és járulékok is jelentős mértékben meghatározzák azt.
A többi baromság. Annyira ki lett tágítva az adózók köre, hogy tízmilliárdokról mond le a költségvetés stadionra, meg endi vajnára. De jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!