Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a liberalizmus,...

Szerintetek a liberalizmus, az egyének szabadsága vagy a társadalmi rend a fontosabb?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 13:15
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
100%

Utolsó ezt a választ eltaláltad.

Egy szóval kifejezve pontosan ez a baj a liberalizmussal: kettősmérce

2015. aug. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
50%
Jelenleg pont a nem liberális FIDESZ alkalmazza legjobban a kettős mércét - ők bármit ellophatnak, büntetés nélkül...
2015. aug. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
A Fidesz is liberális, csak ők homlokegyenest mást mondanak, mint amit tesznek.
2015. aug. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

#25


"A menekültek kezelésével kapcsolatban lehet h a Fidesz szította egy kicsit a helyzetet és politikai célokra használja a helyzetet h Jobbikos szavazókat nyerjenek maguknak de legyünk őszinték minden párt ezt tenné a Fidesz helyében és teszi is.A saját pártpolitikai céljára használná fel a helyzetet minden párt köztük a baloldali pártok is, csak ők nem túl sikeresek ebben mint ahogy mostanában semmiben sem."


Ezt szerintem nem szabad annyival elintézni hogy "lehet szította a helyzetet". Ezzel csak rontanak a helyzeten, és ezt ők is tudják. Elültetik az emberek fülébe a bogarat, hogy a bevándorlók nem tisztelik a törvényeket, elveszik a munkát, stb. Emiatt magyarok és bevándorlók egyaránt szenvedhetnek: Ha a menekültek a déli határtól Pestig azt tapasztalják hogy üvöltöznek velük, leköpik őket, nem emberként vannak kezelve, félnek tőlük, akkor csak idő kérdése amíg be nem telik a pohár egyiküknél. Ugyanígy ha egy magyar azt látja, hogy a csapból is a nemzeti konzultációs propaganda folyik, előbb-utóbb valaki megutálja a bevándorlókat, és összetűzésbe keveredik velük.

Az hogy minden párt a saját javára próbálná fordítani a helyzetet nem menti fel a Fideszt a felelősség alól. Ha egy balos párt csinálná ezt Magyarországon, akkor is elítélném őket.


"Azt írod h egy liberális országban objektíven kezelnék a bevándorlás ügyét.Felhoznál nekem egy országot példának ahol tényleg így kezelik a bevándorlás ügyét Európában."


Franciaország, Charlie Hebdo merénylet után: A francia média megcáfolta, és szatírával "leoltotta" a Fox News-t és a no-go zone-ok mítoszát. A francia TV hangsúlyozta, hogy nem minden muszlim terrorista, pedig elég nagy volt a feszültség a francia/zsidó/muszlim lakosság között.


Németország: Pár hete egy német hírbemondónő elítélte a menekültek ellen irányuló rasszista támadásokat, és szolidaritást kért a német néptől, valamint azt mondta, a rasszista, szélsőjobbos nézeteket nem szabad csendben hallgatni, ha nem ért egyet a nép, adja azt mások tudtára.



"Szóval közvetve a rendszer volt a felelős azért h alkoholisták lettek az emberek de amikor lementek a kocsmába inni a cimborákkal akkor nem amiatt siránkoztak h jaj ez a kádár meg h én pedig ilyen olyan nézetű vagyok hanem arról panaszkodtak h két helyen dolgoznak és még így sem jön össze a pénz az új hűtőre amit a feleség akart, h így a nyugati életformát követhessék."


A diktatórikus államokat az alacsony életszínvonal és a kilátástalanság jellemzi a megváltoztathatatlan helyzet miatt. Demokráciában van szavazójogod, ideális esetben lehetsz aktivista vagy akár pártot is alapíthatsz. A remény, vagy legalább a remény látszata megvan egy demokratikus államban. Egy diktatórikus rendszerben nincs. Ez szerintem lelombozóbb, mint egy leváltható kormány alatt kibekkelni a 4 évet.

Röviden: Egyetértek, a rendszer mellékterméke volt a rengeteg alkoholista.


"Így ha tegyük fel egy diktatórikusabb rendszer alakulna ki itthon akkor attól még nem menekülnének emberek az alkoholba csak mert egy párt létezik az országban és nem feltétlenül mondhatják ki azt amit gondolnak."

Ez attól függ szerintem, hogy milyen lenne az életszínvonal. Ha boldogan, nem nélkülözve élhetne a nép egy diktatórikus rendszerben, gondolom nem menekülnének az alkoholba.

Viszont ezt egyetlen diktátor sem tudja garantálni.



"Érdekelne mit értesz a most még alatt,szted a jelenlegi kormány diktatúra felé halad és egyre inkább egy diktatórikus rendet szeretne bevezetni az országban?"


Igen, a mai Magyarország diktatúra felé halad. A Kubatov-gárda pofátlanul zaklatta az embereket a választások előtt, gyerekeket használva erre. A netadó elhallgattatta volna a kisebb internetes újságokat, hírforrásokat, politikai fórumokat. A médiaadóval zsarolták az akár ellenzékinek is mondható RTL-t, miközben a kormánypárti média oligarchákat cserélt, birodalmat épített. A szólásszabadság nem fekszik a Fidesznek, ahogy a magánélethez és a szabad döntéshez való jog sem. Vasárnapi zárva tartás, nemzeti biszem-ba×om, ilyen-olyan átadások, "családi" és "hazafi" köntösbe bújtatva. Rá lehet húzni erre hogy a családalapítást támogatják és a családon belüli összetartást éltetik, de ott van a másik aspektus: A dolgozók szabadságát korlátozzák havi 4-5 nap fizetés árán, miközben a többi szarsággal "velünk vagy ellenünk" hangulatot keltenek. Van olyan ismerősöm aki nem azért gürizett a boltban vasárnapokon mert nem akart a családjával lenni, hanem mert az a pár ezer forint is sokat számít neki. Ha élhető Magyarországot teremtene a Fidesz, nem kéne vasárnap is dolgoznia, lehetne a családjával.


A fekete-fehér "velünk vagy ellenünk" mentalitás pedig minden diktatúra alapja. Itthon ezt nemzetieskedő, hazafi, itt-ott xenofób színűre festették. Nézd meg itt GYK-n is a pro-Fidesz/pro-Jobbik válaszolók többségét: Ha nem utálod XY csoportot, vagy nem értesz velünk egyet, akkor nem vagy magyar, sem hazafi, megfosztunk a nemzetiségedtől.



A békemenetről is érdemes szólni pár szót: Vidéki, pénzért menetelő, a politikával szemben közömbös emberek, Lengyelországból hozatott, a magyar helyzettel kapcsolatban ignoráns külföldi Fidesz-támogatók menetelnek magyar Fideszesekkel kéz a kézben, a városban üvöltözve, nem tüntetve/ellen-tüntetve, csupán heccből, hogy megmutassák mennyien vannak akik szeretik a vezért. Orbán-kultusz újratöltve, rendszerváltás után szabadon. Cseréld le a plakátokat munkáspárt szlogenekre és Lenin/Sztálin arcképekre, és nem is jársz olyan messze egy diktatórikus állam önéltetésétől.



"Minden ország és így minden országnak a lakossága más és más ezért kell az országoknak a nekik megfelelő drogellenes kampányt választaniuk és sztem a magyar modell még mindig megfelelő és védhető modell."


Mivel nem sok fejlett ország van ahol valóban liberálisak a drogtörvények, nem tudunk pontos következtetéseket levonni. Portugáliában, Hollandiában működik a drogoktatásos/dekriminalizálós rendszer, annyi biztos. Én azt várom hogy elteljen elég idő ahhoz hogy az USA egyes államaiban legalizált/dekriminalizált marihuána fogyasztásra 5-6 éves távlatból nézhessünk vissza. Ott rengeteg probléma van a drogokkal és a "War on drugs" után 180 fokos fordulat a liberális drogpolitika. Ha összehasonlíthatunk 5 évnyi zéró-toleranciát és 5 évnyi liberális drogpolitikát, szerintem elég információnk lesz statisztikák alapján alkotott, objektív véleményalkotásra.

Jelenleg nekem is csak véleményem az, hogy a holland rendszer jobb. Mivel kevés tesztalany van, biztosan nem tudom állítani, hogy itthon vagy máshol működne. Az USA egyes államai között nagy különbség van az általános gondolkodás és pl. a bűnözési ráták között, és a szemünk előtt játszódik le a liberális drogpolitika által hozott változás. Ez érdekes lesz.



"Nagy divat lett a Jobbikot lenácizni(persze nem alaptalanul) de azért észre kell venni h ez már nem az a párt mint ami 4-5 éve volt."


Szerintem nem csak a politikusokat, hanem a támogatókat, szavazókat is figyelembe kell venni egy demokratikus országban ha megszeretnénk ítélni egy pártot. A Jobbik bázisa 4-5 éve ugyanaz maradt, csupán kibővült. Az eredeti nácik, radikálisok, fehér-hatalmat éltető emberek ugyanúgy a Jobbikra szavaznak mint 4-5 éve. Ha az ilyen emberek képesek azonosulni a Jobbik eszményiségével, akkor a Jobbiknak el kell gondolkodnia azon, vajon miért van ez, és meg kell tennie a megfelelő lépéseket: Vagy elidegeníti magától a rasszista, neo-náci szavazókat, vagy hagyja hogy bemocskolják a pártot és elfogadja a náci jelzőt.

Ez egyébként nem csak a Jobbik betegsége: Az MSZP-sek között is rengeteg nosztalgikus kommunista van, akik rossz fényt vetnek az egész pártra. (Ha 8 évnyi töketlenkedés nem volt elég.)

Görögországban a kommunista-maoista-marxista Syriza ennek az ellentette: A párt hiába mondja hogy kommunista, hiszen senkit se érdekel a párt ezen aspektusa. A görögök nem a kommunizmus iránti szeretetből szavaztak rájuk, így a nemzetközi média se ragadt le a kommunista jelzőnél.

A szavazók ugyanúgy befolyásolják a párt imázsát, mint a párt maga.


Egyébként 2012-ben, 3 éve Jobbikosok még listáztak, 3 éve még voltak anti-szemita emberek a pártban. Ugyanabban az évben a zsidó származású Szegedi Csanád elhagyta a pártot. Ha valóban irreleváns lenne a tagok származása valamint a Jobbikon belül nem lenne antiszemitizmus, Szegedi nem hagyta volna el a pártot. Gondolom tisztában van a Jobbikosok véleményével a zsidókkal kapcsolatban, és ezt nem tudta összeegyeztetni saját származásával.


"A párton belül is egyre inkább megy a széthúzás és elkezdett a Jobbik egyre inkább jobbközép irányba tolódni és megpróbálja levetkőzni a náci jelzőt magáról és lehet h sikerül is nekik szóval az esetükben egyre inkább megkérdőjelezhetőnek tartom a náci jelzőt."


Jó úton halad, de mint mondtam ez a párt szélsőséges rétegét hidegen hagyja. Sokuknak a régi Jobbik kell, a mai Jobbik pedig még mindig igyekszik kiszolgálni ezeket az igényeket. Lásd: Érpatak, Orosz Mihály Zoltán.



"A baloldallal lehet h nem volt normális vita és csak ítélkezés meg elmúltnyolcévezés de a baloldali összefogásnak nem ezen múlott h nem nyertek.Szerették felemlegetni h Orbán Viktor nem akart választási vitát de ha lett is volna vita az égvilágon semmi előnye nem lett volna ebből a baloldalnak, ettől még nem nyerték volna meg a választást."


Nem választási nyereségre gondoltam, hanem a megtartott népszerűségre. Annak ellenére hogy 8 év alatt tényleg "elkúrt@k", 26%-os szavazati arányt tudhatnak magukénak. Ha anno Orbán elmagyarázta volna hogy mi is volt annyira rossz az MSZP-ben, kétlem hogy összejött volna 26% az Összefogásnak. Ugyanígy, ha a Jobbikot ízekre szedték volna értelmes vitában anno, akkor most nem tartanának itt.



"Véleményem szerint a saját gondolat és értékrend összeegyeztethető akkor is ha az illető nem liberális hanem pl konzervatív.

Kíváncsi lennék erről mit gondolsz."


Ezzel egyetértek. Arra gondoltam, hogy a saját gondolataim és értékrendem a liberális gondolatokhoz és értékrendhez hasonlítanak leginkább, ezért vallom magam liberálisnak. Egy konzervatív embernek is van saját értékrendje és saját gondolata, épp ezek miatt konzervatív.

2015. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

#30


Ezzel egyetértek. Nem is tudok azonosulni a magyar liberális mozgalmakkal és pártokkal.

2015. aug. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!