Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek minden területen...

Az emberek minden területen szívesebben helyezkednek el nagy munti cégeknél vagy csak bizonyos területeken van ez így?

Figyelt kérdés
Pl informatika területen az ember szívesebben keres egy nagy multi céget, mint egy kis hazait. értelemszerűen a jobb munka környezett miatt, a magasabb fizetések miatt.
2015. aug. 15. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek szerintem csesznek rá, hogy multi vagy nem multi.

Ahol jobbak a lehetőségek, oda mennének. Ha ez éppen multi, akkor oda mennek.

2015. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ.


Én dolgoztam fuvarszervezőként multinál meg kisebb hazai cégnél is.

Az utóbbi, a magyar cég sokkal jobban fizetett.Majdnem a dupláját, mint a nemzetközi cég.


Viszont, a multinál jobb volt a cafeteria rendszer , voltak extra kedvezmények.

2015. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az informatikára gondolsz, akkor azért keresik jobban a külföldi cégeket, mert nem mind1 hol dolgozol abból a szempontból, hogy milyen szakember "válik belőled". Attól még, hogy kisétálsz az egyetemről a diplomáddal, akkor még nem értesz semmihez igazából, azt majd a munkahelyeden fogod megtanulni, és ezért nem mind1, hogy a haverjaiddal alapítasz egy kis céget ahol nem tanulsz semmit, vagy egy német szoftverfejlesztő cégnél fénysebesen fejlődik a tudásod, amiért majd külföldön 5-6 ezer Euro-t nyomnak a markodba 13. 14. havi adókedvezményes fizetéssel együtt.
2015. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Az emberek szerintem csesznek rá, hogy multi vagy nem multi.

Ahol jobbak a lehetőségek, oda mennének. Ha ez éppen multi, akkor oda mennek."


Hát az IT területén inkább elmondható hogy jelenős részében a multik azok amik jól megfizetik az fejlesztőket. PL van egy kisebb magyar cég ott kezdőként olyan nettó 140-160 a reális. Ugyanez multinál 200-250 nettó vidéken. ÉS akkor ehhez hozzájön a cafetéria rendszer, meg maga a munkakörnyezet. A magyar kis cégeknek annyira nincs pénzük így max az ingyen kávét tudják adni. Míg jelentősebb multik jelentős összegeket költenek az alkalmazottak "ellátására". Gondolok itt olyanokra, mint hogy egészséges munkakörnyezet/eszközök, pihenő helységek,csapatépítésre negyedévente olyan 100-150 ezer, fizetik a külföldi konferenciákat, ha érdekeset találsz ami érdekel. Ezen felül tapasztalatban és az önéletrajzban is jobb.

2015. aug. 15. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azért, mert manapság a kis cégekre eléggé rájár a rúd, és ha olyanhoz mész dolgozni, akkor tartanod kell attól, hogy bármikor becsődöl, bezáratják, kinyírja a politika, konkurencia vagy a maffia, és akkor az állásodnak is lőttek.
2015. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, Maslow piramis második foka a biztonság és védelem. Egy multi cég nagyobb biztonságot tud nyújtani, illetve jobb referencia. SAP-nál dolgozni vagy a Józsi és fia programozó kft-nél. A megrendelések is komolyabbak egy nagy cégnél. Nem csak informatika terén, de más multi cégeknél is ez van.
2015. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!