Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utazhatnak menekültek...

Miért utazhatnak menekültek pót- és helyjegy nélkül a magyar állampolgárok miért nem?

Figyelt kérdés
Felháborító hogy aki itt él, egyszer nem venne jegyet már kapná is a bírságot, ezek meg ingyen utaznak.
2015. aug. 11. 10:32
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Neked meg azt nehéz megérteni, hogy egy magyar, lehet akármilyen szegény, egyszer sem tud úgy utazni, hogy nem fizeti ki a jegyárat. Mert a többszörösét fogja végül kifizetni. Azok a bevándorlók akikről sokszor senki nem tudja honnan jönnek ingyen használják, ha még pár napig is. A szegény magyar egy utat nem tud megtenni, hiába szorulna rá anyagilag.
2015. aug. 11. 17:03
 22/32 anonim ***** válasza:
61%

Hogy hazudsz kérdező, hihetetlen vagy! Ingyen utazhatnaj ma Magyarországon:

- 65 év felettiek

- siketek és nagyothallók és egy kisérőjük

- vakok és kisérőjük

- magasabb családi pótlékban részesülő gyermek és egy kísérője

- bizonyos fogyatékos személyek és egy fő kísérőjük

- 6év alatti gyermekek


Az meg, hogy a menekültek és eu-s 65 feletti állampolgárok ingyen utazhatnak kb 10 éve így van. Miért most kezdett el idegesíteni? Miért nem 8 éve? Ostoba. Nem vagy képes gondolkodni, utána járni a dolgoknak, csak úgy teszel mintha ettől marha nagy hazafi lennél.

2015. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Neked csak ez számít rossz anyagi helyzetűnek? Akik beleesnek pár kritériumba. Néztél már szét a magyar valóságban, hátrányos helyzetű településeken. Valószínűleg nem, vagy ezeknek az embereknek a helyzete nem foglalkoztat.
2015. aug. 11. 17:22
 24/32 anonim ***** válasza:
59%

Jaj, hát hogyne láttam volna a magyar valóságot!


Akkor válasz, kik utazhassanak ingyen?


- cigány családok, akik a létminimum alatt élnek (megjegyzem valószínűleg ingyen utaznak, mert van 3-4 gyerek, és magasabb családi pótlékot kapnak, puff kilőve)

- minimálbért keresők (miért nem tanult, hogy ne minimálbért keressen? Na és mi van, ha én 300-at kapok kézbe, de minimálbérre vagyok bejelentve feketén? Akkor én is ingyen utazhatok?)

- Sok gyerekes családok? (már ingyen utazhatnak)

- Munkanélküliek? (meddig? ez az egy amit talán támogatnék, max 1-2 hónapig)



Mesélj, kik utazzanak még ingyen? Az egész ország? Ki dönti el ki szegény, és mi alapján?

2015. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
67%
Ne érts félre, nem védem a menekülteket, de nem értem a kiakadásodat. Miért zavar, hogy ingyen utazhatnak arra az 1-2 hétre amíg itt vannak? Mit ártanak vele neked? És miért nem zavart eddig? Hiszen kb. 10 éve utazhatnak ingyen (ha nem több). Az nem tölt el jókedvvel, hogy kb. 4 millió honfitársad ingyen utazhat?
2015. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
A minimálbért kereső miért nem tanult? Nos lehet, hogy tanult, de olyan környéken él, ahol közfoglalkoztatásban veszik fel dolgozni, havi 50000 Ft-ért. Akit a szülei nem tudnak támogatni, és kis városokban mindig a rokonoké a jó munka. De hol van az empátiád a hazai szegények iránt? A leszázalékolt embernek valóban jár valamennyi támogatás az utazásban de ha a betegsége miatt sokat kell utaznia simán elhasználja, a jegyét.
2015. aug. 11. 17:45
 27/32 A kérdező kommentje:
Régen nem jöttek ennyien mint az utóbbi időben.
2015. aug. 11. 17:48
 28/32 anonim ***** válasza:
90%

Van empátiám kérdező, nem veszed észre?

Több millió honfitársam ingyen, vagy kedvezménnyel utazhat! Csak téged nem érdekel ez. Te csak azt látod, hogy fúúúú a menekültek is ingyen utazhatnak. Ez a különbség kettőnk közt, hogy én nem kezdek el idegbajos lenni, hogy a menekültek ingyen utaznak, hiszen a fél ország ingyen, vagy kedvezménnyel utazik. Nekem a munkáltatóm fizeti a Budapest bérletemet, és az egész cégnek is (kb. 300 fő), mi mind ingyen utazunk. Miről beszélünk? :)

2015. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted aki nem esik bele kedvezménybe így járt pl. a havi 50000 ft-ot keresők. De nem baj mert neked fizeti a cég. Ez aztán az empátia.
2015. aug. 11. 18:01
 30/32 anonim ***** válasza:

Ez az egy érved maradt. A havi 50000-et keresők. Tehát a közmunkások utazzanak ingyen azt mondod?

Mégegyszer megkérdezem, (ugye ilyen nincs itthon, csak kitaláció) hogy ha én be vagyok jelentve hivatalosan minimálbérre, de kézbe kapok még 100ezret, akkor én is ingyen utazhatok? Hiszen senki nem tud róla, hogy én kézbe kapom azt a pénzt, mert feketén kapom. Ez egy járható út akkor szerinted. Nagyon nagyon naiv vagy...

2015. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!