Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan jellemeznéd röviden a...

Hogyan jellemeznéd röviden a magyarok "sikereit" az Eu ban? Szerinted az emberek a pénztárcájukon érzik a változásokat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem lehet érezni abból, hogy sikereink lennének.

Rosszabbul élünk mint 30 éve. Mert 1980 ig jólét volt. 1988-től élünk gazdasági elnyomásban.

Tehát annyi változás van, hogy 89 előtt semmiről nem beszélhettünk, addig 2005-ig még lehetett. De nem lehet jól élni mint 1989 előtt. Jajjj.

Jó lenne már újra gondtalanul élni, ne csak azok éljenek jól, akik nem dolgoznak és a legjobb poziciókat kapják, helyezkednek.

2010. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Jó nagy szopás az egész EU.
2010. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen,érzem a változást a pénztárcámon...,azóta mintha könnyebb lenne mióta EU tagok vagyunk:/ És gondolom sokan vannak még igy ezzel...
2010. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy mi az EU előnyeiből nem érzünk semmit,mert a támogatásokat még a határon lenyúlják.
2010. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves első, ha te "jólét"-nek nevezed azt, hogy a megélhetésért másodállást és még pluszokat kellett vállalni (ami miatt a statisztikák alapján az adott korosztály várható élettartama radikálisan csökkent), alapvető szabadságjogokban korlátoztak mindenkit... Az én jólét-fogalmam nem itt kezdődik. Az államszocializmus csak fenntartott egy olyan képet, hogy 'minden Ok, mi értünk hozzá, nektek csak csendben tűrni kell, és dőzsölhettek'. Közben pedig folyamatosan nőttek a vagyoni különbségek (a kezdettől fogva privilegizált helyzetben lévő kedves párttagokról nem is beszélve), és nyilvánvalóan fenntarthatatlanná vált a rendszer számos eleme (gazdaság, szociális rendszer).


Szerény véleményem szerint nem a kapitalizmus a mumus, minden rossz forrása, hanem a szabályozatlan vadkapitalizmus, a kiforratlan és esélyegyenlőtlenséget nővelő szociális rendszer.

Sokan csalódtak a rendszerváltásban. Nem volt egyszerű dolog, sötétben tapogatózva kellett rengeteg problémára választ találni. Lehetett volna jobban is csinálni. El lehetett volna kerülni, hogy idáig jussunk. Érthető a manapság általános elégedetlenség, felháborodás. De erre az a válasz, hogy dobjuk a szemétbe az elmúlt 20 évet, irány vissza a diktatúrába? Nem lehetne mégis a tapasztalatokból tanulva a jelenlegit megavítani?

Lehet, hogy naivnak tűnik, lehet, hogy sokan nem értenek vele egyet, mert nem azt mondom, hogy ha ezt meg ezt megtesszük, holnaptól sokkal jobban élünk. Ez egy folyamat, még rengeteg tanulnivalónk van.


Az EU-tagság pedig számos lehetőséggel járna, kár, hogy ezt jelenleg kevéssé használjuk ki. (Kíváncsi lennék, hol van az EU-s támogatások nagy része jelenleg, mert hogy nem a projektekhez használták fel, az hétszentség) Olyan stratégiailag rendkívüli geopolitikai helyzettel, egyedi kiemelkedési pontokkal rendelkezünk (génmanipuláció-mentes és bio mg-i termékek, gyógyturizmus, K+F, stb.), hogy ha ezeket ötvöznénk a jobb forrásfelhasználással, no meg a belpolitikai helyzet is javulna (gondolok itt a korrupcióra, társ.feszültségekre...), az EU vezető, kiemelkelkedő állama lennénk.

Persze nem holnap. Aki azt mondja, hogy egyik napról a másikra megold mindent, az vagy nem ért a politikához, vagy nagyon is, és demagóg.

2010. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!