Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lenne szerinted az...

Milyen lenne szerinted az ideális bevándórláspolitika?

Figyelt kérdés

Szerintem a Fideszé egész jó. Az ország a magyaroké és nem kérünk semmilyen bevándórlókból, már a mieinkket sem tudjuk eltartani segélyekkel stb


Kiváló ötlet a kerítés és harcolni a jogainkért európába


2015. júl. 23. 19:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Pontrendszer, mint az ausztráloknál.

Akiből nem származik haszna az országnak, az legyen szíves másfelé vándorolni.

Nem, nem érdekel a libsi ajvékolás. Engem a kőkemény üzlet érdekel, a többi mellébeszélés, humbug, lári-fári.

2015. júl. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Pontosan olyan menekültpolitikára lenne szükség, mint a 90-es évek közepén, a délszláv válság idején. 60 ezer menekültről gondoskodtunk mindenféle probléma, hecckampány, hergelés, kerítés és utálat nélkül. Sokat változott Magyarország...nagyon sokat!
2015. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Uccsó válaszolónak: Idefigyelj okostóni, elég nagy különbség van az európai délszlávok és a muzulmán vallású, sharia alatt nevelkedett arabok/négerek között. És utóbbiak nem hatvanezren vannak, sőt... És eszük ágában sincs hazamenni.
2015. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Valóban nem 60 ezren. A legutóbbi hivatalos adatok szerint kevesebb mint 3000 menekült él Magyaraországon :p
2015. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

22-es, a délszlávok valóban menekültek voltak, gondolom tudod, hogy Jugoszlávia szomszédos állam volt, és mi voltunk az egyik legközelebbi biztonságos állam, amely befogadhatta őket. Irak, Szíria, Líbia, Afganisztán nem szomszédos államok, ráadásul egy tucat biztonságos EU-tag és tagjelölt országon jönnek keresztül, míg elérnek idáig. Ha itthon háború törne ki ami elől menekülnöm kellene, akkor valószínűleg átmennék Ausztriába és várnám, hogy megkapjam a menekültstátuszt, és nem kezdenék el áthajózni az Atlanti-óceánon, csak mert nekem pl. Kanada szimpatikusabb.


A kérdésre válaszolva: egyetértek azzal, hogy távol kell tartani az illegális bevándorlókat. Azt nem tudom, hogy erre a kerítés a legmegfelelőbb vagy sem, mindenesetre jobb ötlete még senkinek nem volt. A Fidesz politikájában azért mindenesetre vannak hibák, például a demokratikus párbeszédnek beállított konzultáció eredményeit még fel sem dolgozták, amikor döntöttek a kerítésről. De még ezt is meg lehet érteni, sok a bevándorló, gyorsan kell reagálni. Azt viszont nem tolerálom, hogy sok százmilliónyi közpénzből gyűlöletkampányt csináltak a bevándorlók ellen. Persze ezt is meg lehet érteni: politikai haszonszerzésből... Alapvetően nem azzal van bajom, amit csinálnak, hanem ahogyan teszik. Csendben dolgozni az ország érdekéért elfogadhatóbb lett volna (legalábbis számomra), mint uszító plakátok kíséretében tenni mindezt.

2015. júl. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, nem csakazértis vitatkoznék veled, csak szeretnék tisztázni pár elterjedt félinformációt.


"Irak, Szíria, Líbia, Afganisztán nem szomszédos államok, ráadásul egy tucat biztonságos EU-tag és tagjelölt országon jönnek keresztül, míg elérnek idáig."


Ez világos és látszólag logikus politikai lózung, csak nagyon leegyszerűsíti a helyzetet. A "biztonságos" nem csak azt jelenti, hogy nincs ott háború. Két fontos dolog van még: az egyik hogy élhető körülmények legyenek a menekülttáborokban. Ebben nagyon sok ország alulteljesít, beleértve Franciaországot, Görögországot, Bulgáriát, és tekintettel a túlzsúfolt magyar táborokra, valószínűleg nálunk se jobb. Csak Törökországban már most majd' kétmillió menekült van, nálunk meg 3000 sincs egyelőre.


A másik fontos szempontja a biztonságnak a menekültkérelmek elfogadása. Ugyanis (vajon miért...) ezek az országok nem nagyon adják meg a menekültstátuszt. Ha te most Magyarországról Ausztriába menekülsz háború miatt, de nem kapod meg a menekültstátuszt, akkor hazamehetsz vagy továbbmész. Ezt teszik ezek az emberek is, ezért céljuk Anglia, Németország, Svédország, mert ezek az országok a legbefogadóbbak.


Tavaly nálunk is kevesebb mint 500-an kapták meg ezt a státuszt, miközben 20 000 kérelem volt, és ezek nem koszovóiak voltak többségükben, hanem afgánok, irakiak, szírek.



Nyilván nem tökéletes ez a rendszer, javítani kell rajta, de a legfontosabb feladatnak nem annak kéne lennie, hogy hová tili-tolizzuk a menekültáradatot, mert attól nem lesznek kevesebben, és egyébként is kétlem, hogy haza akarnának majd egyszer menni egy lerombolt országba. Meg kell szüntetni a menekülésük okát mielőbb.

2015. júl. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
3000? Ja, persze, hivatalos adat. Akinek olyan kevés esze van, az el is hiszi.
2015. júl. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Perzse, a hivatalos adat mind kamu, csak a zsidó gyíkemberek találják ki őket.
2015. júl. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Kellett nekem egy ilyen libsi pondróval leállni vitatkozni... Cidázz le néhány négert, ahogy szoktad, attól majd lenyugszol.
2015. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nézd, lehet hogy sokan emberbarátságból átvállalnának százezreket abból a kétmillió menekültből aki jelenleg Törökországban van. Én is sajnálom a háborús menekültek sorsát, és szerintem is támogatnunk kell, hogy rendeződjön a közel-keleti helyzet. Szerintem viszont köszönje meg az a 3000 menekült is, akit befogadtunk már eddig, ugyanis Magyarország nem okozója vagy felelőse az ő problémáiknak. Csupán szolidaritásból menedéket nyújtunk nekik.


Ha leégne minden ház a szomszéd utcában, én is megengedném az ismerősöm családjának, hogy átmenetileg ellakjon nálunk a vendégszobában. De nem tudom befogadni az egész utcát, egyrészt képtelen vagyok rá, másrészt nem is akarom.


Ugyanakkor nem fogadnám be azt a családod, akinek ugyanúgy áll a háza mint eddig, csak megtetszett neki az én szobám, mert szebb, mint a sajátja. A pusztán gazdasági érdekből Európába vágyó bevándorlóknak itt nincs helyük, ennek a kontinensnek nélkülük is vannak megoldásra váró problémái. Ha a távoltartásukra a kerítés a legjobb mód, akkor támogatom.

2015. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!