A Horthy-korszak utáni politikusainknak miért nem fontos a Trianonban elragadozott területek visszaszerzése, korrigálása?
Előre megnyugtatnám a kötekedőket, hogy a Trianoni csorbát nem a szomszédos országok fegyveres lerohanásával kellene korrigálni, hanem okos és határozott politizálással. Több lehetőség adódott korrekcióra, mégsem éltek vele politikusaink. Hruscsov 1964-ben felajánlotta Kárpátalja és Beregszász visszatérését, Kádár elutasította. A következő lehetőség a délszláv háború idején adódott, a Barcsot megbombázták az akkori jugoszlávok, szándékos provokációként, és ki lehetett volna bulizni a NATO-nál és társainál, hogy a jugók magyarellensek és hogy jobb lenne, ha emiatt a magyar többségű részek hozzánk kerülnének vissza.
Mostanában is adódott lehetőség, az új ukrán kormányzat folyamatosan rúgja az öngólokat, állami szintre emelik a magyar és más kisebbségellenességet, és ennek fényében ki lehetne harcolni az EU-nál és a NATO-nál, hogy jobb lenne, ha Magyarországhoz tartozna Kárpátalja, de nem, ehelyett "felelőtlen kardcsörtetésről" beszélnek még a "nemzeti" Fideszesek is.
"Több lehetőség adódott korrekcióra, mégsem éltek vele politikusaink. Hruscsov 1964-ben felajánlotta Kárpátalja és Beregszász visszatérését, Kádár elutasította."
Máskor pedig a népmesék arról szólnak, hogy az ukrán származású Hruscsov nemhogy szétosztotta volna szülőhazája földjét, hanem még Krímet is hozzácsatolta.
"A Horthy-korszak utáni politikusainknak miért nem fontos a Trianonban elragadozott területek visszaszerzése, korrigálása?"
Mert NEM magyarok. Egyik sem.
1944 óta állami szinten nincs magyar érdekképviselet.
Egy elveszített világháború után megcsonkított, kivéreztetett, diplomáciailag elszigetelt ország talpra állt és el tudta érni szívós munkával, hogy az elrabolt területek 50%-át visszakapjuk.
Ezt hívják diplomáciának.
A mostaniak pedig épp az ellenkezőjét teszik.
Ezt hívják hazaárulásnak.
Bocs, tévedtem, magyar hazát csak magyarok tudnak árulni. Aki elvből nem magyar az nem tud.
Előttem levő igazat szólt.
Egyébként meg van egy mondás: más országok kommunistái nacionalisták voltak (lásd Ceaucescu), a mieink internacionalisták. Ha valaki internacionalista, akkor az nem a nemzet érdekeit nézi.
"Az "elragadozott területek" visszaszerzésének ma egyszerűen nincs realitása."
1920-ban mekkora realitása volt, hogy bő másfél évtized múltán visszaszerezzük az elszakított területek felét?
Ha csak tátjuk a szánkat és várjuk, hogy berepüljön a sült galamb, akkor tényleg nem érünk el semmit.
Kemény, időigényes munka kell hozzá.
Ha mi nem harcoljuk meg a saját harcunkat, akkor senki se teszi helyettünk.
A románok szétlobbizták az agyukat, mire megkapták Erdélyt. Szó szerint mindent bevetettek (még prostikat is küldtek a derék francia, brit diplomaták szórakoztatására, hamis térképekről és statisztikákról nem is beszélve).
Ezzel szemben mi csak ülünk és nézünk bambán magunk elé.
Emeljük fel a seggünket a székről.
A "Hiszek Magyarország feltámadásában!" hitvallást leváltottuk a "merjünk kicsik lenni" maszlagra.
19:48
"1920-ban mekkora realitása volt, hogy bő másfél évtized múltán visszaszerezzük az elszakított területek felét?"
Nagyobb, mint most. Akkoriban sűrűn cseréltek gazdát különféle területek és teljesen más volt a nemzetközi kapcsolatok és a diplomácia rendszere.
Ma már ez nem így működik.
"Emeljük fel a seggünket a székről."
Mert ettől visszakerül minden terület, ugye?
Nem lehetne 100 év után felébredni az álmodozásból és feldolgozni ezt a Trianon-szindrómát?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!