Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a hazaszeretet a legelső?

Miért a hazaszeretet a legelső?

Figyelt kérdés

Nem locsogást várok, komolyan kérdem. Ha nekem azt mondod, hazaszeretet, én a városomat és még két-három szomszéd települést értek alatta először is. De a bolygó is beletartozik valamennyire, pl ha az energiaválságot megoldanám, kutya kötelességem szabaddá tenni a megoldást, nincs profitéhségnek helye. (gyengeelméjűek kíméljenek, nem húzná ki az országot a szarból, és nem pár ember kaszálna vele)


Egyáltalán mi értelme országokra tagozódni a nyelvterületek elkülönülésén (tudom, tudom) túl?


2010. márc. 4. 01:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

kérdező nem téged kérdeztelek... na mindegy

szent tehenet? ha ha

2010. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ezt kezeltesd.
2010. márc. 4. 12:05
 13/17 anonim ***** válasza:
téged kéne kezeltetni :)
2010. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Indoklás minek.
2010. márc. 4. 13:34
 15/17 anonim ***** válasza:

Régen:

-úristen, támadnak a pirézek!

-fegyverbe! ha kell életünk árán is megvédjük a hazát


Ma:

-úristen, támadnak a pirézek!

-csomagolj mari! az első géppel repülünk nyugatra

2010. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
azért, mert az egy nemzethez tartozók szegről-végről rokonok is, illetve egymástól függ a jólétük, egy egységként képviseltetik magukat a világban, és ez az egység biztosítja, hogy számoljanak velük más országok, ezáltal ne legyenek kiszolgáltatottak, tehát úgy éljenek, ahogy szeretnének.
2010. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Innerself válasza:
53%

Üdv mindenkinek!


Véleményem szerint a hazaszeretet egyszerűen csak logikátlan érzelem. Van ugyan közösségépítő és erősítő hatása, de többségében mégis negatív hatásait látjuk - ez már az ember, mint faj sajátja, képtelen hosszabb időn át gyűlöletmentesen létezni, idővel mindig megjelennek a nonkonformista elemek - ez a jelenség pedig független bármiféle politikai, kormányzati rendszertől. Az ember gyarló és ezen nem tudunk változtatni.


A hazaszeretet önmagában nem rossz dolog, de szerintem azokban a rétegekben, akik a kelleténél több jelentőséget tulajdonítanak ennek az érzelemnek, egyenlő a nemzet kiváltságossá emelésével, kitüntetett pozícióba helyezésével, amitől már csak egy lépés a többi nemzet megvetése. Az egészséges hazafi (ha ugyan létezik ilyen) nem gyűlölködésben éli meg hazaszeretetét, a többi nemzetnek is becses és legalább annyira tisztességes múltja van, mint bármelyik másiknak.


Végtére is a hazaszeretetet egy infantilis megnyilvánulásnak tartom - s ez nem feltétlenül negatív. Addig, amíg a nemzetek között egészséges versenyszellemet - és nem fanatizmusig fokozódó szándékos idegenkedést és elhatárolódást - jelent, addig a hazaszeretet egy fejlődés szempontjából pozitív jelenség.

2011. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!