Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell azon csodálkozni,...

Miért kell azon csodálkozni, hogy a Balatonnál senki sem akar dolgozni éhbérért?

Figyelt kérdés

,,Ausztriába mentünk"


Ezen jót nevettem. Végre a magyar munkás eljutott olyan szintre, hogy ki meri nevetni azt a vállalkozót aki méreg drágán árulja a termékeit, de a dolgozó szemét kiszúrja havi nettó 70 ezer ft-tal.


Saját példámból tudom, hogy mennék én még minimálbérért is dolozni, de 2 hetente 1-2 jó esetben 3 napra hívnak, keresek havi 20 ezret... én is igen csak fontolgatom, hogy megyek ki külföldre.


A duma helyett miért nem tesz is valamit a kormány a ,,gazdasági" kivándorlás ellen?



2015. júl. 2. 13:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Vagy deja vum van, vagy ez már nem az első kérdés erről.
2015. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
Mit tegyen a kormány ó bölcs kérdező?
2015. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Először is Orbán monjjon le!


Második dolog pedig, emeljék duplájára a kötelező minimálbért és kötlezzék arra a vállalkozásokat, hogy minimum 2 alkalmazottja legyen, de nem kénye kedve szerint havi 2-3 napra, hanem mindennap 8 órában biztosított legyen a munkavégzés!

2015. júl. 2. 13:30
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Hagyjuk mar ezt a duplajara kell novelni a minimalber marhasagot.

Ha megtennek, a cegek nagy resze azonnal csodbe menne es meg tobb ember kerulne az utcara...

2015. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Rendben! De előtte vállalkozz, és utána mondj ilyen marhaságokat ;).
2015. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

3.!


Sztem az a vállalkozás amely 1200 ft-ért adja a hecket a Balatonnál az nem menne csőbe, ha tisztességes bért kellene fizetnie a munkavállalónak...

2015. júl. 2. 13:41
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Most csak mellekesen, van egy cseppnyi gazdasagi ismereted is?

Csak kerdezem. Tudod az alapnyagok sem epp a fan teremnek hirtelen, illetve az aram, viz sem csak ugy van.


Igen, keves a ber, de amilyen arak vannak, ennel sokkal tobbet a legtobb helyen nem is lehet kitermelni.

2015. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

egyébként jellemzően nem szórakoztatnak ott senkit 70 ezerrel, max akinek szállást és a kaját is biztosítják


amúgy el lehet menni Ausztriába ahogy sokan tették ha nem tetszik

2015. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Megyek is!


És ezúton felszólítom Orbánt, hogy azonnal MONGGYON LE!

2015. júl. 2. 13:53
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
A legtöbb pénz a Balatonon a hely bérlésére megy el. Egyébként egy szaros pincér vagy mosogató ne várjon már félmilliót a munkájáért
2015. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!