Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem, hogy mi a baj a...

Nem értem, hogy mi a baj a regisztrációs jeggyel. Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 09:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én nekem azzal van tele a hócipőm, hogy mindig az hőzöng, aki egy kanyi vasat sem fizet (pl. a nyugdíjasok). Nekem 100%-ot kell fizetnem, emellett adót is fizetek. És én nem rinyálok. A nyugdíjasnak meg csak sorba kell állnia, fizetni nem kell neki, de ez sem tetszik.
2010. márc. 2. 11:42
 12/18 anonim ***** válasza:
én is adózom, nekem is 100%-os jegyet kellene vennem, ha nem autóval járnék, de én sem értek egyet ezzel a reg. jeggyel. Nem tetszik, hogy az amúgy is kis pézt, amit fejlesztésekre vagy az utasok konfortérzetének növelésére (értsd: legyen fűtés, világítás, mert már itt tartunk!) költik, hanem ilyen f*szságra, mint a jegy papírja, nyomtatás stb.
2010. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Az oké amit írsz, de szerintem csak meg kellene tudni, hogy mennyien vesznek igénybe egy-egy vonalat, nem?

Én pl. mindig azon morfondírozok, hogy az utasok hány %-a utazik ingyen vagy valamilyen kedvezménnyel, és hány % veszi meg a teljes áru jegyet. Talán megtudjuk, de akkor szerintem seggre is fogunk ülni. Mert itt ebben az országban mindig mindenkinek van kedvezménye, csak nekem "nincs". Jah, és nem vagyok gazdag.

2010. márc. 2. 14:13
 14/18 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, h a nyugdíjasok 65 felett miért utazhatnak ingyen? Ha bemegy valaki a bolta, ott sem fog ingyen kapni tejet vagy húst, azért mert ő már elmúlt 65, vagy a gáz illetve a villany sincs ingyen. A nyugdíjasok is fizethetnének legalább 10%-ot, és akkor a MÁV és a Volán is jobban járna
2010. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
én a te nézeted osztom kedves kérdező.
2010. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hogy egy nagy baromság.

Országosan olcsóbban és gyorsabban, lényegi hibaeltérés nélkül, meglehetne tudni. Csak a lakosság lokális csoportjait kellene megnézni, a lehetőségeiket, és ezt leszűkítve megszámlálni a helyszínen. Kialakítani a statisztikai arányszámok ismeretében egy becslési rendszert és néhány % difivel folyamatos monitoring működhetne. Úgy is át kell világítani az egész társadalmat, sok tekintetben. Vásárlási szokások, mit tudnánk mi 100% na előállítani, mit kell védeni és hogyan.Hol milyen adottságai vannak a lakosságnak, milyen természeti és egyéb lehetőségeik adódhatnak. Hatás tanulmányok, stb sok meló de úgy is kell rá egy csapat.

2010. márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Előző: Biztosan így is meg lehet valamit állapítani statisztikai módszerekkel, de mint tudjuk, statisztikából azt lehet kihozni, amit akarok.
2010. márc. 3. 09:03
 18/18 A kérdező kommentje:
Én azért nagyon kíváncsi lennék, hogy az utazók hány %-a fizeti meg a teljes menetjegyet! Talán ha 10%.
2010. márc. 3. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!