Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az igazság akkor? Naponta...

Mi az igazság akkor? Naponta hallom hogy szegénység van, de valahogy én nem ezt tapasztalom a hétköznapokban.

Figyelt kérdés

Ugye a legtöbb embernek van valamiféle hobbija, télen téli sportok, nyár beköszöntével pedig a vízi sportok, és a motorozás, autókázás.

Nos, én olyan helyen lakom ahol a Bükk vonzás körzete igen közel esik hozzám, ha naponta nem hallok/látok mondjuk 5-7 drága motort akkor keveset is mondok. Míg más 3-4 millióért családi autót vesz 4 főre, addig egy 30-as éveiben járó független embernek honnan és miből jut sima kétkezi munkával Harley Davidsonra, vagy egy komoly Kawasakira?

Én úgy gondolom ha annyira szegénység lenne ebben az országban, akkor közel sem gurulna két keréken 1300 köbcentis géppel a polgár, és ugye a benzin is olcsó lehet ha valaki benzines terepjárót használ....

Én nem piszkálni szeretném ezeket az embereket, de nagyon két oldalú a dolog, míg a nyugdíjas kínlódik a kis kertjével, addig a dolgozó fiatal 110e ft-ból is éli világát.


2015. jún. 10. 18:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%
Most már lehet Magyarországon élni! - mondta az Orbánék által milliárdossá avanzsált főnököm. Én pedig hiszek neki!
2015. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem hiszem hogy bárki egy szóval is mondta, hogy mérhetetlen gazdagság van, csak annyit mondtak, hogy nincs olyan elképesztő szörnyűséges nyomor és szegénység, mint ahogy azt előadják.
2015. jún. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Magyarország gazdagságához nem fogható semmi. Én több mint tíz éve vagyok közmunkás, de ilyen jó életem még a Kádár rendszer alatt sem volt. Vízügynél dolgozom és árvíz idején több mint kétszáz ezret fizettek. Tudjátok mit kellett ezért csinálni? Sétálni a gáton. Amikor nincs árvíz az ártérben két mázsa fán sütöm meg a szalonnámat. Egyszerűen a vízügy csak közli, hogy itt ez a terület, ki kell takarítani a fa elvihető. Amit nem tudunk elvinni azt ott helyben égetjük el. Traktorokkal, teherautókkal hordjuk haza a fát, de akkor sem tudjuk mindet elvinni. Én egyszerűen nem tudodm elképzelni, hogy bárki is a világon többet tudjon keresni, egy magyar közmunkásnál. Nemtom éreztétek-e már ezt, de az egész olyan, mintha egy teljesen kifogyhatatlan pénzforrás lenne. Mert egy ekkora területen mindig több fa nő, mint amit hasznosítani tudsz.
2015. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%

Kétszer ennyi pénzünk lenne, ha Orbánék nem vernék el baromságokra és nem nyúlnák le.

Ez már önmagában tragédia. Ellopják a pénzünk felét, a birkák meg még tapsikolnak is hozzá.

Nos, ezek a magyarok.

2015. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%

"Nem hiszem hogy bárki egy szóval is mondta, hogy mérhetetlen gazdagság van,"


Nem kell ezt mondani, érezhető. Ha te nem érzed akkor meg valamit nagyon rosszul csinálsz. Itt annyira bővizűek a folyók, dúsak a legelők és jól termőek a földek, hogy itt már tényleg csak az képes leszegényedni aki mindenáron le akar és ezért még vagyonokat is képes fizetni.

2015. jún. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Az sem igaz hogy a magyar társadalom 60%a nem nyaral. Mi is 4 fős család vagyunk Apám 140et kap, anyám 95öt, a saját fizetésem teljes mértékben elrakom, mert nem kell leadni belőle, a magam dolgait megveszem néha, a sporthoz kb ennyi. Húgom tanul még, és így is marad mindig hóvégén egy 30e ft amit kilehetne szórni az ablakon is akár.

Tehát én úgy gondolom aki dolgozik annak jut és marad is

2015. jún. 10. 19:35
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha elmennél közmunkásnak ötször ennyit is megkereshetnél.
2015. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem látni, élni kell köztük. Mióta Miskolcon vagyok, azóta egyre többször szembesülök, olyan emberekkel akik próbálnak valamilyen munkát találni, amiből kicsit több jut az asztalra, és volt akit egyetlen dolog juttatott erre a sorsra, követte az apja és nagyapja példáját, kijárta a szakképzőt és elment dolgozni a Vasgyárba, lehúzott ott 30 évet majd egyszerűen elküldték.
2015. jún. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Te valahogy nem ezt tapasztalod, több millió ember pedig valahogy de, mert ők látják az igazságot.
2015. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A francba afrikával meg a középkorral,meg a nyugattal lényeg hogy ennél is jobban kéne élnünk figyelembe véve a lehetőségeket és az adottságokat.

Egyedülálló 30asként sok szabadidővel és sok túlórával lehet motorozgatni.:)

Sajna a legtöbb nő de@bil.Na nem OFF olok itt.

A harley s más kategória.Nagyon más.

2015. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!