Miért nem azért mennek ki tömegek az utcára tüntetni, mert 4 millió ember a létminimum alatt él,35%-os a gyermekszegénység? Miért nem követel senki államigazgatási, egészségügyi, oktatási reformokat?
Ehhez képest a netadó micsoda? Egy jelentéktelen kis adó. De még maga az állami szintre emelt korrupció sem olyan durva, mint a nemzeti jövőnk aláásása.
Az állami költségvetésnek van annyi mozgástere, hogy ezeket a célokat egy határozott kormány megvalósítsa. Fidesz a 2/3-ával már rég megtehette volna.
Gyermekek éhezését pedig egy minimális állami redisztribúcióval meg lehetne szüntetni. Ez nem pénz kérdése!
Jobbikosoktól kérdezném, szerintük ők majd megoldják? Mégis milyen professzorok, szakértők állnak mögöttük? Vannak olyanok köztük akik már bizonyítottak a privát szektorban? Szélsőséges irányok helyett nem inkább egy igazi demokrata, kapitalista, szakértői, jobbközép, konzervatív liberális irányba kéne elmenni végre? (Itt a szavak valódi jelentésére gondolok, nem azokra amit a politika rájuk aggatott.)
Az internetadó egy mesterséges hisztéria volt.
Az emberek azért nem mennek tüntetni, mert az általad felírt tényeket nem mutatja a média.
"Underground", magasabb pénzügyi körök megbízása nélküli, emberek által szervezett tüntetés nincs.
A Jobbik pedig pont olyan biznisz kamupárt, mint a többi.
Ha nem állna mögöttük ugyanolyan pénzügyi támogatás, mint a többi párt mögött, nem volna ekkora támogatottságuk.
Ja és ha mégis óriási tömegek mennének tüntetni az utcára, azért amit leírtál, az pontosan ugyanolyan szervezett kamu lenne, mint az internetadó elleni háborgás. Tüntetés, befolyásos és gazdag emberek támogatása nélkül nincs.
Mert a magyar emberek többsége egyszerű mint a bot.
"Józsi bácsi, gyere tüntetni!"
"Mé'?"
"Egy adó ellen"
"Már megyek is!!!"
vs.
"Józsi bácsi, gyere tüntetni!"
"Mé'?"
"Komplex oktatási, államigazgatási és egészségügyi reformcsomagot állítottunk össze, és szeretnénk nyomást gyakorolni a kormányra, hogy vegye át annak pontjait a jövő évi tervezetébe"
"He? Haggyámán. Mi?"
#3 Tudom, más az értékeltsége is...
Azzal nem tudok egyetérteni, hogy a netadó elleni tüntetés mesterséges volt.
Saját környezetemben is láttam, hogy mennyien kiakadtak miatta. Persze lehet a média egy része erőteljes löketett adott neki, de alapvetően nem emiatt lett belőle ekkora megmozdulás.
Ha nem kapta volna föl a média, az emberek észre se vették volna a javaslatot, amit amúgy a tüntetés napján már visszavontak.
Amúgy meg minden nagyobb közfelháborodás, tüntetés, békemenet, satöbbi mesterséges.
A politika körülbelül annyira valódi, mint a pankráció. Csak többen elhiszik, hogy igazi.
#4
Jól illusztráltad, valóban ez egy valós probléma. Természetesen ezzel én is tisztában voltam. A közép- és felsőosztálytól viszont kicsit többet várnék. A netadó elleni tüntetés mögé is többnyire fiatal értelmiségiek álltak be.
Nincs ebben semmi extra.
1.Ezek csak statisztikák, közel nem állnak a valósághoz.
2.Az éhezők 80%-a tehet arról, hogy ott van, ahol.
Elég bekapcsolni a TV-t.
Mutatják a családot, szülőknek végzettség nuku, dolgozni nem is nagyon akarnak, cigi, pia az megy, persze minimum 4-5 gyerek a nyakukon.
Aztán megy a dráma, hogy Magyarországon milyen állapotok vannak....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!