Amikor még csak analóg fényképezőgépek voltak, akkor nem zavarta az embereket, hogy az Ofotértben a dolgozók látják, amiket fotóztak?
Aki olyant fotózott, az megtanulta maga előhívni a képeket. Ploroid meg már egyébként is volt, csal drágább volt.
Nem, nem küldtek másolatot az államnak :)
Hogy jut ez eszedbe? :)
A filmeket nem "kézzel" hívták elö, hanem gépekkel, autómatikusan, utána úgyanígy gépek készítették a képeket, a dolgozók nem igazán láttak belöle semmit, de nem is értek volna rá idegen képeket nézegetni.
Semmiféle másolatot nem kellett az államnak készsíteni, de nem is tudom, szerinted ennek mi értelme lett volna?
Ezen kivül akkoriban a fényképeken ne igazán volt olyasmi, ami problémás lett volna, ha más is látja.
" nem zavarta az embereket, hogy az Ofotértben a dolgozók látják, amiket fotóztak?"
Nem. És hidd el, a dolgozókat baromira nem érdekelte a napi több száz tekercs előhívása és nagyítása közben Géza bácsi sörhasa, vagy a 6 éves Julcsika pucér feneke...
"A dolgozóknak kötelező volt beküldeni az államnak egy másolatot a fotókról?"
Nem, ezt nem tudom, honnan veszed?
Szerinted mit kezdtek volna egy akármilyen állami hivatalnál az oda ömlesztett napi sok-sok ezer képpel???
Nincs az a hivatal, ami ezt fel tudná dolgozni.
"Tudtok olyan esetről, hogy valakit letartóztattak egy fotó miatt?"
Igen, mikor a belbiztonságiak elkapták, hogy titkos dokumentumokat fotózott le.... De az ilyenek nem az Ofotértnál fordultak elő. :D
a felvetés szerintem jogos, de valószínűleg addig még Moszkvában sem jutott el az állampárt, hogy minden laborba beadott képből begyűjtsön központi példányt. ahogyan már írták, nem is lett volna rá kapacitás, hogy kezeljék és átnézzék mindet.
bezzeg a mai számítógépekkel és közösségi oldalakkal, felhő szolgáltatásokkal...
elvben valószínűleg kötelező lett volna jelenteni a laboroknak, ha valami felforgatás gyanús képet találnak. de feltehetőleg a saját diszkréciójuk és az ügyfelek bizalma fontosabb volt nekik, mint a rendszer szolgálata.
akit meg igazán érdekelt, hogy látják-e a dolgozók a fotóit, az vagy el se készítette a képet, vagy nem Ofotértbe adta be, hanem maga hívta elő. különösen akkor, ha olyasmi volt a képen, ami miatt politikailag, vagy bűnügyileg megüthetné a bokáját. a meztelenkedés és hasonlók meg egyén függő dolgok. sokan úgy vannak vele, hogy úgyse ismerik, akik látják a képet, mit számít, hogy mit gondolnak róla?
aki papírképet rendel, annak ma ugyanúgy meg tudják és valószínűleg meg is nézik a képeit - legalábbis jobb minőséget nyújtó helyen, ahol nem totál automatán megy minden, hanem ember felügyeli a minőséget és korrigál a képeken, hogyha kell.
fotók miatt valószínűleg sokakat letartóztattak, de azokat általában vagy a hatóságok készítették róla, vagy egyéb jóakarók. persze, ha valakinél találtak olyan képeket, amiket fel lehet használni ellene, azt bátran fel is használták és az eredeti felvetésed valószínűleg fokozhatta volna ezt. ha tényleg begyűjtöttek volna másodpéldányokat minden képből és mondjuk névvel, címmel azonosítva gyűjtötték volna, akkor esélyes, hogy sokkal több ember ellen találtak volna vélt vagy valós vádakat, ha ezeket a képeket is átnézhették volna. szerencsére ilyen sosem volt.
azt el tudom képzelni, hogy amikor rászálltak valakire és nagyon kíváncsiak voltak a dolgaira, vagy minden áron akartak ellene találni valamit, akkor eseti jelleggel annak az embernek begyűjthettek a fotórendeléseiből másodpéldányt és akár hivatalosan felszólítva erre a labort, akár feltűnést kerülve, akár beépülve elérhették, hogy ez megtörténjen, de nem volt általános és mindenkire érvényes gyakorlat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!