Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Olvastam hogy egy bevándorlóra...

Olvastam hogy egy bevándorlóra havonta 129ezer forintot költenek ez jóval több sok millió magyar havi bevételénél. Csak én érzem ezt undorítónak?

Figyelt kérdés
ingyen busszal hozzák őket a vásorba itt nálunk plusz ingyen kaja ingyen szállás.a semmiért.hány közmunkás melózik kb 50ezerért vagy még kevesebbet érő segélyen él vagy főállásban dolgozik ennél kevesebbért.hogy gondolják ezt? bevándorló pártiak fogadják be őket a házukba aztán sok sikert de ne ide fröcsögjenek jó?
2015. jún. 5. 21:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon helyes dolognak tartom, hogy eleged van a bevándorlókból.

Egyet ne feledj, ne ess bele abba a csapdába, hogy orbánista vagy jobbikos leszel emiatt, mert ők csak a szavazatokért csinálják a hangulatkeltést.

2015. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Nagyon durva ahogy a magyarok hozzáállnak ehez a menekült témához! Embertelen! ki kéne vinni őket oda a háborúba, ahonnan ezek az emberek elmenekültek!

Miért ilyen ostoba, buta sok magyar, hogy becsócsál mindent amit a médiába leadnak?!!!

Vannak az országban, kis önbizalmú, sikertelen emberek, akik a kishitűségükből eredően nem jutottak sikerhez és ezért frusztráltak lettek. Magukról másra hárítják a felelőséget, és a világot hibáztatják a szánalmas életük miatt!

2015. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

"Nagyon durva ahogy a magyarok hozzáállnak ehez a menekült témához! Embertelen! ki kéne vinni őket oda a háborúba, ahonnan ezek az emberek elmenekültek!"


Minek? A magyarok talán Afrikában akarnak Csingacsgukkal polgárháborúsdit játszani?

2015. jún. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

valaki felvetette itt a rabokat.abból kb 20ezer van.csak idén eddig 3szor ennyi menekült jött.az eltartásuk éves szinten 100 milliárdos nagyságrendű összeg.

egy helyi napi hírújságban olvastam.google is ad rá találatot. google.hu/#q=4300+ft+napi+menek%C3%BClt

aki szerint nem hiteles az mesélje már mit gondol ingyen van a kaja amit nekik adnak?meg a busz?nekik igen de valakinek azt fizetni kell ez esetben az adófizetőnek. tipikus liberális...fizesd nekik zsebből akkor az egészet.

felvetődött a polgárháború is.ez szíria az oké. és mi van a bangladesiekkel akik jönnek?vagy a fekete bőrű közép afrikai emberek? ott milyen háború van? csak a pénz miatt jönnek.bangladesben van háború?nincs.magyarország méretű ország 170 millió lakossal.nagy a nyomor?mért kellett úgy túlszaporodni? itt is nagy lesz a nyomor ha 170millióan leszünk az tuti.már most se paradicsom.

a mindennap hajókkal földközi tengerből kihalászott feketebőrű emberek sem a háború elöl menekülnek.líbiában ahol nem stabil a helyzet nem élnek feketék csak arabok. ott csak a közép afrikai köztársaságban van háború.csak azt ne mondjátok hogy a magyarországhoz képest hatalmas de fele magyarországnyi lakossal sem rendelkező közép afrikai köztársaságból jönnek mind? ezek kérem szépen megélhetési bevándorlók.

valaki írta azt is hogy ki kéne vinni minket oda mert hogy mi miylen gonoszok vagyunk nem támogatjuk őket.megyek szívesen.de mivel többségük nem háborús országból jön így én sem olyat választanék.kíváncsi lennék hogy például kongó vagy eritrea eltartana e engem mint mi a menekülteket.ha azt mondom hogy megettem a miniszterelnök úr utolsó túrórudiját amiért veszélyben az életem akkor adnak pénzt meg menekültstátuszt?van egy olyan érzésem hogy nem.egyébként tetszik az ötlet.ott mindig nyár van nem kell fűtést fizetni és olcsóbban kijönnék mint itt anyagilag.

2015. jún. 6. 00:39
 15/32 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Tessék menjél cska Kongóba vagy Eritreába annyira békés, hogy az ENSZ nem mer embereket odaküldeni. És szerinted itt mi lesz azokkal akikről kiderül, hogy nem jogos a kérelmük? Azt hiszed egész életükben a menekült szállón lakhatnak? Ostoba és demagóg minden állításod amellett, hogy élhetetlen országok Kongó és Eritrea minden normális ország ugyanúgy járna el, mint az eu-s tagállamok. Ott lehetnél az ország területén egészen addig míg kiderül, hogy nem jogos a kérelmed és akkor visszaküldenek a fenébe. Mint ahogy nálunk is fog történni csak kényelmes hőbörögni a fotelből meg az ilyen bullshittel foglalkozni.

2015. jún. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van magyarul is egy cikk Eritreáról, de kimásolom az érdekes részt:

A lista elején és végén nem történt változás az utóbbi évekhez képest, az élbolyhoz észak-európai országok (Finnország, Hollandia, Norvégia) tartoznak, a sereghajtók pedig továbbra is "a sajtót teljes mértékben ellenőrző diktatúrák", Észak-Korea, Eritrea és Türkmenisztán. Észak-koreát meg Türkmenisztánt nem akarod felsorolni ahol nincs háború és szívesen elutaznál oda élni? Mert én boldog lennék ha távoznál innen.

2015. jún. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

lévén a helyi újság sokkat cikkez róla így tudom mit csinálnak.elzavarják őket?hova?másik uniós országba mennek.interjút készítettek egy menekülttel.évek óta úton van.papírjai nincsenek.egyik országból a másikba megy.saját bevallása szerint 7 ország tartotta el az elmúlt pár évben.kiteszik megy máshova.és jön vissza ha akar.papírja nincs.nincs hova kitenni,nem tudják ki ő és ki emlékszik majd rá hogy őt már egyszer kidobták?nyilván egyetlen ország sem tűri meg örökké.

afrikai helyismereted meg topon van.ez a kongói demokratikus köztársaság.ott sincs már háború az ország keleti fele veszélyes.nyugati nem.egy halom ensz katona van ott csak szólok.de kongó alatt én mint mindenki más is a kisebbik kongót értettem nem a volt belga kongót.kongói demokratikus köztársaság és a kongói köztársaság közt(ezt hivjuk simán csak kongónak) van némi különbség.de mindegy csak példa volt.írhattam volna bármit.

na de ugye hogy nem tűrnének meg?mi meg türjük a honfitársaikat?vagy ha elutasítanak akkor átmehetek a szomszéd országba és kérhetek ott is kérelmet?és amig el birálják addig eltartanak? de jobb körülmények közt mint az adott ország lakosságának jórészét? na erről beszélj inkább.mert erős kétségeim vannak.gyanítom egy minusz egy csillagos lerobbant cellában tartanának.és még örülhetnék ha élve elengednek.nekik mért lehet azt amit másnak nem?

2015. jún. 6. 01:20
 18/32 A kérdező kommentje:
1:10 ne ezen lovagolj már tovább.csak a hasamra ütöttem.a hangsúly akkor a polgárháborún volt.az eritreában sincs.sőt még észak koreában sem.de onnan valahogy nem is jönnek menekültek mert nem hagyják őket kiszökni. akkor meséld el melyik ország fogadna be engem a helyi lakosok életszinvonalánál jelentősen jobb körülmények közt amig elbírálják a kérelmemet? én is szívesen élnék ám ingyen mindenféle másik állam költségén.
2015. jún. 6. 01:24
 19/32 anonim ***** válasza:
Hát akkor húzzál ki Afrikába ha jobban tetszene ahogy ott bánnak az emberekkel. Ideje elfogadni végre, hogy EU-tagok vagyunk és mint ilyenek illik civilizált ország módjára viselkedni és normálisan ember módjára viselkedni a menekültekkel főleg amíg nem bizonyosodik be, hogy jogtalan a kérelmük. És légyszi írj akkor egy olyan példát ami békés, nyugodt ország ahol öröm lakni és mégis jönnek onnan bevándorlók mérhető százalékban, mert nagyon kíváncsi vagyok.
2015. jún. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Mondjuk az összes civilizált ország, mint minden európai tagállam, USA, Kanada, Ausztrália stb.
2015. jún. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!