Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor jönnek majd rá végre az...

Mikor jönnek majd rá végre az emberek, hogy a nemzet koncepciója elavult?

Figyelt kérdés

A nemzet fogalma XIX. századból maradt ránk. Egyes országokat segített összekovácsolni, de végül egyre inkább csak felesleges konfliktusokhoz és acsarkodáshoz vezetett, lásd világháborúk. Jelenleg a legnagyobb akadálya egy nagyobb európai egység megvalósulásának.


Még mindig száz éves Trianonon kesergünk, meg utáljuk a románokat, ők minket, ugyanez a szlovákokkal, stb.

A nemzetek léte előtt is volt élet, és lesz utána is.

Ez is csak egy múló divat, mint előtte sok más (törzs, nemesség, vallás).



2015. jún. 4. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Lefogadom, hogy ezt a kérdést nem fogják törölni, ellenben a többi, Trianonnal kapcsolatos kérdéssel...


A XIX. században nem a nemzet fogalmát találták ki, csak a nacionalizmust, a nemzettudat megideologizált, absztrakt változatát.

2015. jún. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Teljesen egyet értek! A nemzetiségi gondolkodás miatt feledjük el, hogy elsősorban nem románok, szlovákok, magyarok vagyunk, hanem esősorban emberek! Pl. a nemzetiségi eszme miatt van az, hogy egy amerikai katona inkább eltörné a saját kezét, mintsem, hogy golyót röpítsen a saját társa fejébe, miközben egy arab emberébe gondolkodás nélkül megtenné. Ha nem mindenben csak megkülönböztetnénk egymást, hanem inkább az összefogásra fektetnénk a hangsúlyt, akkor viták bár mindig lennének, de meg tudnánk oldani és nem lennének világméretű háborúk és egyebek.
2015. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Mikor jönnek rá végre az emberek hogy a neoliberalizmus

koncenpciója elavult?

A liberalizmus fogalma a XVIII.-XIX. századból maradt ránk. Eleinte segített emberi alapjogokat létrehozni, de végül egyre inkább csak felesleges konfliktusokhoz és acsarkodáshot vezetett, lásd ma a bűnözők jogai.

Még mindig a második világháborún kesergünk, meg utáljuk a konzervatívokat, meg ugyanez a vallásosokkal, stb.

A neoliberalizmus léte előtt is volt élet, és lesz utána is.

Ez is csak egy múló divat, mint előtte sok más (kommunizmus, feudalizmus)


*GRABS POPCORN*

2015. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3: jó étvágyat.

Ha veszekedni akarsz, tegyél fel saját kérdést.

2015. jún. 4. 15:01
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszekedni akartam, csak azt akartam mondani hogy nem egy-egy eszmével van a baj, hanem ha túlzásba viszik, vagy elvakítja az embereket.
2015. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" neoliberalizmus koncenpciója"


Valójában a nemzet és a liberalizmus koncepciója kéz a kézben jár! Egyik nincs meg a másik nélkül, tehát liberalizmus nélkül nem létezne a magyar nemzettudat sem. Egyébként a neoliberalizmus alapvetően egy gazdaságpolitikai irányvonal neve.

2015. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
"liberalizmus nélkül nem létezne a magyar nemzettudat sem" - szerinted a Rákóczi-féle szabadságharcot vagy a kurucmozgalmat milyen érzés fűtötte, vagy előtte a török elleni harcot? Hol volt még akkor a liberalizmus?
2015. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A liberalizmus lényege nem az, hogy mindenkinek mindent szabad, hanem, hogy mindenkinek ugyan annyit szabad! A hangsúly pedig azon van, hogy "Mindenkinek"! Kisebbségtől, vallástól, szexuális orientációtól, politikai meggyőződéstől és minden egyéb különbségtől eltekintve.
2015. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A nemzet fogalma nem 19. századi és szerintem kevered a modern nacionalizmussal.

A nemzet inkább politikai csoport, az ország állampolgárait jelenti. Létezik pl. amerikai, ausztrál, brazil, egyiptomi, iraki, dél-afrikai, indonéz, svájci, belga nemzet is.

A nacionalizmus lényege pedig, hogy a politikai szerveződés, államalkotás népcsoportonként történjen.

A hagyományos nacionalizmus is akadályozza az európai integráció elmélyítését és az Európai Egyesült Államok létrejöttét, de más politikai okok legalább ilyen fontosak. Hatalmasak a gazdasági különbségek és a gazdag államok nem akarnak közösködni a szegényekkel. Külpolitikában is nagy érdekellentétek lehetnek. A történelmi szempontok, hagyományok is nagyon erősek, sokszor erősebb, mint a nacionalizmus. Például a németek, osztrákok, svájciak, liechtensteiniek bár alapvetően egy nép, a németek, de külön nemzeteket alkotnak és egyáltalán nem akarnak egyesülni, sem Berlin, sem Brüsszel központtal. Hasonlóan Szerbia és Montenegró is már elkülönül, bár azonos az államalkotó nép.

A világ az utóbbi években egyre inkább a decentralizáció, függetlenedés felé tartott és a jövő inkább a helyi döntéshozatal, nem a központosítás. Az emberek jobban szeretik, ha helyben dönthetnek a sorsukról, ügyeikről és nem szeretik, ha távolról akarják diktálni, milyen politikára van szükség. Ezért gyakori a bizalmatlanság pl. Washingtonnal, Brüsszellel, Moszkvával szemben is ezekben a hatalmas föderációkban, konföderációkban.

2015. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Már kezdtem azt hinni, hogy Rosszabbik ma nem fog feltenni valami értelmetlen libsi kérdést :D
2015. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!