Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen kül- és belpolitikai...

Milyen kül- és belpolitikai következménye lenne szerintetek annak, ha Magyarországon egy nacionalista pártdiktatúra alakulna ki?

Figyelt kérdés

Mondjuk a magyar népesség 50-70, vagy még nagyobb %-os támogatásával.


A Jobbikozást mellőzzétek. :)



2015. máj. 19. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Végre rend lenne és fegyelem.


Jobbik meg egy ruszki viccpárt.

2015. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Külpolitikai?

3 napig lenne rikácsolás meg elhatárolódás.Aztán mindenki megunná és békén hagynának?


Belpolitikai?

Attól függ, hogy hogyan vezetnék.

Ha precízen, bevonnának szakértőket az oktatásba, infrastruktúra fejlesztésekbe, akkor jó lenne.

Egy diktatúrában sokkal könnyebb mondjuk várost tervezni, mivel nem sok korlát van.


De, ha úgy csinálnák, mint Fehéroroszországban, abból sok jó nem sülne ki.

2015. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Miért, most mi van?
2015. máj. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy diktatúra nyilván kilépne az ország szuverenitását korlátozó nemzetközi szerződésekből és egyebekből, mint NATO, EU, stb.


Ezen kívül a magyar nacionalizmus erősen sérti a környező országokat, mondhatnák, hogy veszélyben érzik magukat, mert meg fogjuk őket támadni, hogy visszaszerezzük a földünket, ezért ilyen-olyan módon biztosan külföldi támadás érné az országot (értsd: propaganda által, próbálnák belülről bomlasztani a rendszert, kereskedelmi szankciók és stb.).


Ezek fényében?

2015. máj. 19. 19:24
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

"biztosan külföldi támadás érné az országot (értsd: propaganda által, próbálnák belülről bomlasztani a rendszert"


Miért, most mi van?


:)

2015. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

"Ezen kívül a magyar nacionalizmus erősen sérti a környező országokat"


Tényleg? Most akkor úgy kéne politizálni, ahogy a szomszédoknak az jó? Tán önként szüntessük meg Magyarországot, ha épp azt kívánják?


"mondhatnák, hogy veszélyben érzik magukat, mert meg fogjuk őket támadni"


He? Egy rendes katonazenekarunk nincs, nem hogy megtámadjunk valakit.


"hogy visszaszerezzük a földünket, ezért ilyen-olyan módon biztosan külföldi támadás érné az országot"


Szóval úgy kell politizálni: jaj, ugyan meg ne támadjanak már bennünket! Ez ám az érdekérvényesítés.


"(értsd: propaganda által, próbálnák belülről bomlasztani a rendszert, kereskedelmi szankciók és stb.)"


Ez már ma is megy.

2015. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha Magyarország egy nyíltan autokrata berendezkedés felé indulna, attól először megijednének a befektetők, és vagy egyáltalán nem vagy csak az aktuálisnál jóval magasabb hozam mellett vennék csak meg az állampapírjainkat. Elindulnának felfelé a kamatok, ami egyrészt megdrágítja az államadósság refinanszírozását, és a drágább hitelek révén folyamatos nyomást gyakorolna a gazdaság teljesítményére.


A másik oldala a dolognak, hogy az EU részéről nyomás nehezedne a kormányra, hogy méltóztassanak komolyan venni a "közös értékeinket". Idővel az onnan jövő pénz is elapadna.


Ez a két dolog egy-két év alatt recesszióba lökné a gazdaságot, a kormányt pedig választás elé állítaná. Vagy felpuhul, beáll a sorba, és ha döcögősen is, de megy minden tovább a régiben; vagy önként elindul az elszigetelődés útján, aminek elkerülhetetlen következménye lenne az államcsőd, és az azzal járó szociális és társadalmi felfordulás. A multik kivonulnának, a munkanélküliség 30% fölé menne, a bankcsődök miatt emberek százezrei veszítenék el egy egész élet megtakarítását. Lennének jó kis tüntetések, sztrájkok, miegymás. Az újdonsült autokrata kormány kénytelen lenne még az előtt bedobni a törölközőt, hogy a hatalmát érdemben meg tudná szilárdítani.

2015. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak lazán kapcsolódik ide, de azért hadd folytassam, illetve egészítsem ki a fentieket.


A háborúk egy részét (nem mindet persze) ma már nem fegyverekkel vívják, hanem a pénzcsapok "tekergetésével". Irán esete egy látványos példa erre.


- Szóval ti atomfegyvert barkácsoltok, legalábbis erre utaló magatartást tanúsítotok, és közben még be sem engeditek az ellenőreinket, hogy körülnézzenek a létesítményeitekben? Nem baj. Mi kötünk egy megállapodást, amelynek értelmében tilos lesz nektek bármilyen fejlett technológiát értékesíteni, és mellesleg az olajotokat sem fogja senki megvenni. Viszont látásra.


Mi történik ilyenkor? Egy darabig semmi. Aztán a "célbavett" ország gazdasága lassan, de biztosan elkezd csúszni lefelé a lejtőn. Az emberek rosszabbul kezdenek élni, jönnek a választások, a régi elnök megbukik, jön helyette egy új. Az új elnök kénytelen belátni, hogy csak akkor fogja tudni rendbeszedni a gazdaságot (és ezzel megőrizni a hatalmát), ha leül a tárgyalóasztalhoz, és kompromisszumot köt.


Görögország egy sokban különböző, de azért ide tartozó példa. Sokszor még formális megállapodás sem szükséges ahhoz, hogy egy országban likviditási gondok alakuljanak ki. Olyan szorosak és sokrétűek a többi gazdasági szereplővel a kapcsolatok, és olyan nagy az egymásra utaltság, hogy a piac jórészt automatikusan elintézi az "embargó" felállítását. Ha elapad a piaci pénzforrás, akkor jöhet persze az EKB, folyósíthat "sürgősségi likviditást", de ezt is nyilván csak addig teszi meg, amíg együttműködést tapasztal. Ha folytatódik a véget nem érő időhúzás és hazudozás, akkor egy idő után elfogy a türelem, és elfogy a pénz is. Eredmény? Államcsőd, tőkekorlátozások, szociális és gazdasági felfordulás stb. A Szirizának is csak az előző hozzászólásban írt két választása van. Vagy beáll a sorba, vagy megbukik. Köztes út nincs.


Nem mellesleg, úgy 5 évvel ezelőtt szerintem a Fidesz is elindult ezen a görög, illetve iráni úton, de nekem úgy tűnik, hogy még idejében felismerte, hogy meddig mehet el, meddig feszítheti a húrt anélkül, hogy 200-al egy jó vastag betonfalnak vezesse az országot. Görög kollégájának nem sikerült ez a mutatvány. Ők nagyon megszívják. Ha elfogadják a trojka követeléseit, akkor azért, ha nem, akkor meg azért.

2015. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ciprasz megy a levesbe. Fél évig húzta. Ez szerintem önmagában is válasz a kérdésre :)


[link]

2015. aug. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!