Magyarországon leginkább nagyarányú kiadás és adócsökkentésre lenne szükség állami téren?
#20
120Mrd dollár áramlott FDI-ként, ami arányban áll az exportjának méretével.
#21
Nem az a lényeg, hogy minél többet dolgozzon valaki, hanem az, hogy minél jobban meg tudjon élni.
Amúgy az ÁFA emelése ha dolgoztál, ha nem elvette a fizetésed.
A jelenlegi munkanélküliségi ráta esetében a hány embernek kellene még többet dolgoznia eléggé kontra produktív elképzelés.
Az alsóbb rétegek jövedelmének csökkenése, pedig jelentősen visszaveti a fogyasztást és ezzel együtt a növekedési kilátásokat, mivel a legtöbb cég piacát csökkenti, a céget is rosszabb helyzetbe hozva, és ez visszahat a még alkalmazásban álló jobb keresetűekre, továbbá elbocsátásokhoz vezethet.
Az egykulcsos szja csak akkor működik, ha amúgy a gazdaság felszállóágon van, mivel a megtakarításnövekedés javítja a hitelezési lehetőségeket, de válság esetén a piac további zsugorítása mellett a létrejövő megtakarításokra a befektetések (potenciális fogyasztók és ezzel együtt a megtérülés hiányában) elmaradása miatt, nincs akkora szükség, amit az alacsony kamatkörnyezet is jelez.
24-es! "Nem az a lényeg, hogy minél többet dolgozzon valaki, hanem az, hogy minél jobban meg tudjon élni." - Ez igaz! De vannak olyan munkakörök, ahol normában dolgoznak (tegyük hozzá, ők a legalacsonyabb fizetésűek is!), akiknek nincs más lehetőségük, csak a minél több munkával szerzett jövedelem! Nos, ha ezt a többletjövedelmet adóztatják a többsávos (többkulcsos) adózással, akkor gyakorlatilag a többletmunkát büntetik! Szóval hogy is van az akkor, hogy az egykulcsos adózással a többet keresőknek kedveznek??
Az ÁFA-t a végfogyasztó fizeti meg. Nos, volt a Fidesz kormánynak egy javaslata az EU felé, hogy Magyarország megadóztatná a luxustermékeket az ÁFA 33 %-ra való emelésével, és akkor az élelmiszer ÁFA-ját le tudná csökkenteni. Ebbe nem egyezett bele az EU. Márpedig a luxustermékeket azok vásárolják, akiknek több a jövedelme, tehát azonnal meg tudták volna fogni a luxusjövedelmeket az ÁFA luxustermékekre való kivetésével!
# 25:
Azért ez nem egészen így volt, sosem volt szó az élelmiszer ÁFÁ-jának csökkentéséről, csak és kizárólag egy negyedik ÁFA kulcs bevezetéséről, ami az EU-s szabályozással a tekintetben megy szembe, hogy a legmagasabb ÁFA-kulcsot kell a legszélesebb körben alkalmazni és az alacsonyabbakat lehet bizonyos meghatározott termékkörben.
Szerinted egy 35-40%-os ÁFA esetén ezeket a luxustermékeket ki vásárolná meg Magyarországon? Vajon fedezné-e a bevétel azt, hogy az élelmiszer ÁFÁ-ját mondjuk 5%-ra csökkentsék. Egyáltalán mit tekintenénk luxusterméknek?
#25
"Szóval hogy is van az akkor, hogy az egykulcsos adózással a többet keresőknek kedveznek??"
A felső kulcs került törlésre, az adójóváírást kivezették és így is az ÁFA emelés kellett a 400Mrd-os lyuk kipótlására.
Aki jól járt az az volt, aki az alsó kulcs felett keresett, aki alatta volt az bukta pluszpba az adójóváírást és egy %-al sem csökkent az adója, egy magasabb ÁFÁ-t fizet.
A luxusáfával kapcsolatban: alacsony mennyiségben vásárolt terméknél ahol a %-os emelés jelentős áremelkedést von maga után majdnem garantált lett volna az adó elkerülése külföldön vásárlással, vagy valamilyen egyéb módszerrel.
#25
Mielőtt kihoznád azt, hogy az alacsony keresetűek többletmunkáját bünteti a többkulcsos adó, meg kell jegyezni, hogy a sávhatárig semmilyen jövedelemnövekedést nem büntet, azonos szja bevételek mellett történő több-kulcsosítása javít a helyzetükön, mivel egy alacsonyabb kulcs lehet alacsony keresetnél, a felsőbb jövedelmek magasabb kulcsa miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!