Magyarországon leginkább nagyarányú kiadás és adócsökkentésre lenne szükség állami téren?
Szerintem az infrastruktúra fejlesztésére lenne szükség, ami a termelékenységen és az ország multikkal szembeni alkupozícióján keresztül segítené a gazdaságot.
Illetve egy progresszív Szja-ra, ami a fogyasztást pörgetné fel, és azon keresztül a gazdaságot.
És az államadósság nominális növekedésének leállítására, aminek hatására alacsonyabb kamatot kapnánk a leendő kötvényekre, illetve az adósságteher a felvett hitel összegének csökkenése miatt is csökkenne.
Be kellene vezetni országosan a helyipénzt, vagy másnéven a közösségi pénzt. Ez a forgalomban többletpénzt eredményezne, így a gazdaság felpörögne. Az országos helyipénz gyakorlatilag már megvan, neve Erzsébet utalvány. Ezt kellene szélesebb körben kiterjeszteni. Ehhez csak politikai akarat szükséges. Helyipénz sok nyugati országban van, legismertebb a svájci WIR, hivatalos jelzése CHW.
De van már elég régen Magyarországon magáncsoport által bevezetett helyipénz, neve Soproni Kékfrank. [link] , amelyet jó lenne nagyobb körben kiterjeszteni, helyileg bevezetni. Az akkori csoport 15 millió forintból (közösen összedobták rá a pénzt) meg tudták valósítani, és nagyon jól működik.
A helyipénz lényege, hogy nincs rajta kamat, vagy legfeljebb 0,5 % lehet rajta, a lényege pedig az , hogy nem lehet gyűjtögetni, minél hamarabb el kell költeni (van lejárati ideje, mint az étkezési utalványoknak), így forgatják meg a pénzt. Helyi pénzhez úgy juthatnak hozzá akik igénylik, hogy X forintot becserélik X helyipénzre, értéke ugyanaz, mint a forintnak. Míg a forint pihen, addig kamatozik X bankban, és közben a helyipénz dolgozik a gazdaságban. Ez lenne a legjobb és legoptimálisabb megoldás, hogy több pénz maradjon a lakosságnál.
# 11:
"Illetve egy progresszív Szja-ra, ami a fogyasztást pörgetné fel, és azon keresztül a gazdaságot."
Mik lennének a sávhatárok?
Progresszív SZJA: 20 éven keresztül többkulcsos adózás volt, és ez se a szegényeken nem segített többet, sem az ország gazdasági állapota nem javult, nem került több bevétel az állami költségvetésbe sem!
A többkulcsos adózás bünteti a többletmunkát! Mert ha a többletmunkával keresett többletjövedelem belecsúszott egy magasabb adózási kulcsba (egy magasabb sávba), akkor a sávos adózás miatt több adót vontak el, mintha nem vállalt volna többletmunkát a munkavállaló. Aki ma az egykulcsos adózásnál főállás mellett még mellékállást is vállal, az valóban jól jár, hiszen mind a két állásból összevont jövedelméből nem vonnak több adót (nem büntetik a munkát), ezért megéri mindenkinek többet dolgozni a többlet jövedelemért, az egykulcsos adó miatt!
#16
25% 200 000-ig 40% 500 000-ig és 55% felette, törölve minden egyéb munkavállaló oldali járulékot és az EHO-t.
Amennyiben a kamatterhek csökkennek mindegyik kulcs lejjebb menne.
#17
Szerintem te nem érted a többkulcsos adózást.
A Sávhatár feletti rész adózna a magasabb kulccsal.
Pl: ha keresel 250 000-t a fenti példa szerint, akkor csak az 50 000 adózik a magasabb kulcs szerint.
#12
Kínában szerinted demokrácia van, hogy annyira vonzza a külföldi tőkét?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!