Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesznek Magyarországon...

Mikor lesznek Magyarországon Nyugat-európai fizetések?

Figyelt kérdés

Korábban a Fidesz 2016-ra 300.000 Ft-os minimálbért tervezett, ha jól emlékszem. Ez infláció nélkül hogy lenne lehetséges, akár 2016-ra, akár 10 éven belül? Az országban már minden európai, kivéve a fizetés és ez igenis gondot jelent és nem érzem azt, hogy a helyzetünk javulna.


Más országokban, pl. Franciaországban, Németországban akik minimálbérből élnek vígan éldegélnek, meg tudnak maguknak engedni egyes extrákat és vegyük pl. Angliát, ahol sok magyar él, ők főleg minimálbérért dolgoznak és sokkal jobb helyzetben vannak, mint "itthon".


Ha a változást csak én nem veszem észre, kérlek jelezzétek, de nem hiszem, hogy ezzel csak én vagyok így!


2015. máj. 20. 15:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy esetleges összeomlás után.

Kitörne az anarchia, kihalna az ország fele, és utána.

2015. máj. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

8: Nevettem.


"Lakbérek"

Igen, azok alacsonyabbak jóval.. de miért is? Mert a kutya nem bérelne lakást ha nyugati áron kínálnák. Egyébként ha előveszem az arányokat, akkor már nem olyan rózsás a helyzet.


Ausztriát alapul véve, a mediánbér 1400 euró (itthon 110-120.000 forint). Egy átlagos albérlet 650-700 euró + rezsi (itthon egy nagyvárosban 60.000 + rezsi). De jön a csavar! Milyen is az a lakás itthon és milyen ott kint? A 700 eurós lakás rezsije 200 euró körül van. Itthon rászámolhatsz 40.000-et és bumm, máris 100.000-nél vagy. Aztán egy olyan trágyadombon laksz, amihez a 70-es évek óta nem nyúltak, ott kint meg 700 euróért patent felújított lakásokat kapsz, alacsony rezsivel. Az osztrák színvonal itthon havi 100-120.000 forintba kerül (csak bérleti díj).


"Közlekedés"

A BKV és a Bécsi Wiener Linien árai között durván egy ezres van, ha jól emlékszem (bérletről beszélek). A színvonalat meg gondolom nem kell magyaráznom.


"Szolgáltatások".

Nyilván, hiszen ugyanaz igaz erre is, mint a lakásokra. Ha drága lenne, kutya sem venné igénybe.


Ami kimaradt:

Élelmiszerek jellemzően egy árban vannak az itthoniakkal, de sokszor az itthoni magas áfa miatt, alacsonyabbak. A műszaki cikkekre ugyanez igaz. Németországban jobban megéri bútort, tévét, chipset venni, mint itthon. Az autókat meg már meg sem merem nézni.


Nyugat-Európa nem csak Angliából áll. Mondhattad volna Svájcot is, ahol egy albérlet 300.000 forint... Az átlagfizetés meg 600.000...

2015. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"g 700 euróért patent felújított lakásokat kapsz, alacsony rezsivel"


ezen meg én nevettem. ha szétnéznél, hogy miket kapsz 700+rezsiért, nagyot néznél. ugyanolyan lepukkant, mint a magyar 100.000 Ft-ért.


Persze, jobban lehet élni, de arányiban nem éri meg annyira, szerintem. 2 évig éltem külföldön, 1-et Ausztriában, 1-et Angliában, hát, nem voltam hasraesve a nagy Nyugattól mit mondjak. A szegény arrafelé is szegény, a sok itthonról kitántorgott mosogató csak azért él jól, mert alszik-eszik-alszik körforgásban él, és Magyarországra jár vásárolni, szolgáltatást igénybe venni. Így persze hogy könnyű. Egyszerűen, Nyugat-Európában akkor lehet megélni, és félretenni, ha közben keleti szinten élsz. Nyugati életvitellel csak megélni lehet.

2015. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A falnak megyek személy szerint ezektől a kérdésektől. Ausztriában ha egyedül laksz, és kiveszel minimálbérből egy albérletet meg lehet élni? Amikor 20 euró egy férfi hajvágás, 8 euró egy sör egy kocsmában. Magyarországon ennyibe kerül szerintetek? Ha ugyanazt az életszínvonalat szeretnéd élni külföldön, amit Magyarországon az átlag ember elvárhatónak tart, legalább 1500 eurót kell keresned (Ausztriában), Londonban meg vagy 2000 fontot.
2015. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Majd ha Nyugat-Európával történik valami nagy gazdasági katasztrófa.
2015. máj. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

19:50!


Pontosan! Erről papolok én is. A nagy többség csak a fizetéseket látja, meg forintosítja azokat, úgy persze hogy jól hangzik. Egy sima férfi hajvágás 15-20 €, női 50 €-tól a csillagos égig. Autóbiztosítás 700-1000 €/év. Tisztességes minőségű, élhető, 2 szobás lakás legalább 800-900 €+rezsi. A minimálbér nyugaton is a tengődésre elég, semmi többre.

2015. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
soha. ezt minden normalisan es logikusan gondolkodo ember tudja.
2015. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!