Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van oly...

Magyarországon miért van oly nagy eltérés a fizetések között?

Figyelt kérdés
pl. egy politikus miért kap kb 3-szor több fizetést mint egy orvos
2015. ápr. 7. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert megtehetik.
2015. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert politikusból fizetünk 300at orvosból meg kórházanként 100at.
2015. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a politikus dönti el, hogy mennyit keressen az orvos, meg azt is hogy saját maga mennyit keressen.
2015. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít nagynak?


Egy diplomás orvos sem keres sokkal többet mint egy átlag melós. Vagy legtöbb helyen egy mérnöki diplomával is max 2-300 ezreket kap az ember, amiből kellemesen meg lehet élni, de azért hatalmas luxus sem lesz.

2015. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem politikust nézel, akkor meg pont az ellenkezője igaz. Pl én, szellemi alkalmazottként miért csak 3x keresek többet, mint egy melós? Tudom, hogy most le leszek pontozva de bocsánat, európában szocializálódtam. És hozzá teszem, nem a melós fizetését tartom soknak. Sőt...
2015. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Pl én, szellemi alkalmazottként miért csak 3x keresek többet, mint egy melós? Tudom, hogy most le leszek pontozva de bocsánat, európában szocializálódtam"


Annyira Európában szocializálódtál, hogy le sem tudod írni helyesen a nevét, ez aztán a "szellemi" alkalmazott...

2015. ápr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon az egyik legkisebbek a bérkülönbségek világviszonylatban. Itt mindenki egyformán szarul keres. Érdemes megnézned a Gini-index eredményeit.
2015. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!