Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » És akkor ezzel meg is van...

És akkor ezzel meg is van oldva Magyarországon a hálapénzprobléma és a nevetséges orvos fizetések?

Figyelt kérdés
[link]
2015. ápr. 8. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A 300 Ft-os vizitdíjat népszavaással töröltette el a Fidess, a több ezer forintos hálapénzt meg legalizálni akarják ?

Hát csak gratulálni tudok ennek a sok gyökér miniszternek.

2015. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország már el van adva nyugatnak, a magyarok már csak olcsó munkaerő. Mégis mit vársz még?
2015. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nevetséges!


Itt nem arról van szó, hogy azért jattolunk mert "Húúú de jó volt doki, de meg vagyok elégedve magával!". Hanem azért mert pénz kell, hogy normális orvoshoz kerüljünk, hogy normálisan végezze el a beavatkozást, hogy figyeljen ránk, hogy megkapjunk minden olyan kezelést, gyógyszert és kivizsgálást amit állapotunk indokol.

Ma már úgy kezdődik egy korházi ellátás, hogy az első nap már egy 20assal kell nyitni hogy doki is úgy álljon hozzá a beteghez.

2015. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
23%

???


Ti miröl beszéltek? Vagy csak szándékosan keltitek a hangulatot?!


Az orvosnak KÖTELESSÉGE a gyógyítás és olyan nincs hogy ha nem kap külön pénzt akkor nem fog kezelni!


Ez mese.


Én a TB-t úgy fizetem hogy az"alapdíjat"havonta(nincsen jövedelmem munkahelyről)és bár ritkán járok orvoshoz mert nem vagyok beteges de próbálná csak meg akármelyik doki hogy ha bemegyek mert baj van nem kezelne maximálisan! Olyan cirkuszt csinálnék hogy azt is megbánná hogy megszületett!


Az orvosnak az a dolga a kutyakötelessége hogy ha az ember beteg és hozzáfordul gyógyítsa meg!


Még ilyeneket hogy ijesztgetitek a népet...


Ha fizeted a TB-t a többi az orvos dolga-kötelessége!

2015. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
27%

Négyes vagyok...


Én még soha életemben egyetlen forintot sem fizettem orvosnak és bár ismétlem nem járok sűrűn az SZTK-ba meg a háziorvoshoz de természetesen voltam már párszor!


Egyetlen forintot sem kapott egyik sem és érdekes mégis meggyógyítottak úgyhogy HA KÉRHETEM ne ijesztgessétek a jónépet!


Az orvos dolga a gyógyítás és nem a pénz szedése attól aki beteg!


Aki ilyet lát jelentse és hurcolják meg a jómadarat.


Egyszerűen elszemtelenedtek az orvosok mert tömitek őket a pénzzel.


Nem kell!


Fizeted a TB-t és kész. A többi az ő dolga. Ő az orvos. Gyógyítson!

2015. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ma 14:53


Hálapénzt nem a háziorvosnak és a szakorvosi rendelésen szoktak adni. NAgyon el vagy tévedve. A műtétek után szokott lenni. De sok orvos nem mondja, hogy kell fizetni, hanem ez benne van már a magyar mentalitásba. Műtét után mi is szoktunk valamennyi pénzt adni az orvosnak ez itthon ilyet bevett szokás. És ez nem valami új dolog már nagyon régóta így megy. Az meg más dolog hogy nyugaton meg nem divat mert ott meg vannak rendesen fizetve az orvosok.

2015. ápr. 8. 15:57
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hálapénzt nem a háziorvosnak és a szakorvosi rendelésen szoktak adni."


Pedig de, nekik is szoktak. Nem azt állítom, hogy mindig mindenki, de vannak, akik szoktak, ismeretségi körben pl. fogorvosnak, reumatológusnak, háziorvosnak, gyerekorvosnak. Utóbbinak akkor aztán főleg, ha házhoz megy. (Pedig az is ugyanolyan kötelezettség, mint a rendelés, legalábbis olyan időtartamban, hogy kijöjjön a napi 8 óra.)


Egyébként én sem értek egyet vele, csak nagyon ritkán szoktam adni. De az tény, hogy némelyik orvos másképp bánik a jattoló betegekkel.

2015. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!