Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesznek Magyarországon...

Mikor lesznek Magyarországon Nyugat-európai fizetések?

Figyelt kérdés

Korábban a Fidesz 2016-ra 300.000 Ft-os minimálbért tervezett, ha jól emlékszem. Ez infláció nélkül hogy lenne lehetséges, akár 2016-ra, akár 10 éven belül? Az országban már minden európai, kivéve a fizetés és ez igenis gondot jelent és nem érzem azt, hogy a helyzetünk javulna.


Más országokban, pl. Franciaországban, Németországban akik minimálbérből élnek vígan éldegélnek, meg tudnak maguknak engedni egyes extrákat és vegyük pl. Angliát, ahol sok magyar él, ők főleg minimálbérért dolgoznak és sokkal jobb helyzetben vannak, mint "itthon".


Ha a változást csak én nem veszem észre, kérlek jelezzétek, de nem hiszem, hogy ezzel csak én vagyok így!


2015. máj. 20. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne álmodozz, az csak addig ígérgetették, amíg be nem léptünk az EU-ba.

Most már ha valaki felhozza, annak kuss a neve, mert milyen alapon kér ő 300 ezer forintot egy olyan államban, ahol már minden európai, főleg az árak.

2015. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 TamásTóth ***** válasza:

Ajánlom a következő cikket:

[link]


Ezek szerint, ha évente 3 %-kal többel növekedünk, mint a nyugat, akkor 23 év ha csak 2 %-kal többel növekszünk, akkor 35 év és ha csak 1%-kal többel növekszünk, akkor 70 év alatt érjük be a Nyugatot. (Ausztriát)

2015. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

Akkor ha végre megtanuljátok mi is a demokrácia. Ha tudnátok, akkor orbán "magyarok az autrokata rendszert szeretik" és "mi döntjük el ki nyeri az állami rendelést" szintű szövegei után már ott lennétek fél millióan és vinnétek egy börtönbe.


De inkább mentek neki kezet csókolni, vagy morogni a fotelben, hogy jaj csúnya nyugat, gonosz eu, majd ruszkik elhozzák a jólétet meg a szocializmust, jaj de jó is volt, csúnya demokrácia.

2015. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, szerinted mi európai szintü MO-on, de szerintem semmi.


A munkaerkölcs még véletlen sem - Nyugaton ugyanis a munkaidöben dolgozni kell, nincs telefonálás, sms-ezés, internetezés.

A lakbérek szintén nem európaiak: ott egy egyszobás apartman bére 300-500 euro között mozog (ami kb. 90-150ezer Ft-nak felel meg) rezsi nélkül, egy kétszobás lakás már 800-900 euro közt bérelhetö (240-270ezer Ft)

2015. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Majd ha

-lesznek szakszervezetek

-alacsony lesz a munkanélküliség

-a munkánk hozzáadott értéke nagy lesz

2015. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

4es, te nem tudom hol élsz, de erre dolgozni kell munkaidőben, mert ha félre nézel a főnök már ordít.


Lehet te dolgozol olyan helyen, ahol a lustaságot díjazzák.

2015. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Sokára.
2015. máj. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

"Az országban már minden európai, kivéve a fizetés "


Ez egy bődületes nagy marhaság. Sem az árak, sem a fizetések nem nyugatiak! Sőt, Magyarország egy viszonylag olcsó ország. Elég megnézni a lakbéreket, közlekedés árait, szolgáltatások árait, mind jóval a nyugati árak alatt vannak.


"vegyük pl. Angliát, ahol sok magyar él, ők főleg minimálbérért dolgoznak és sokkal jobb helyzetben vannak, mint "itthon". "


Nos, Angliában olyan szinten magasak a lakbérek, hogy egy minimálbért kereső embernek csak szobára telik, önállóan lakást bérelni még vidéken sem tud, nemhogy Londonban. 6-8 másik emberrel lakni, az minden, csak nem jó élet. Ha így élnének Magyarországon is, akkor megélnének.

2015. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Remélem soha. El kéne már felejteni ezt a nyugat majmolást.
2015. máj. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 bestest ***** válasza:
Pontosan 1737 év múlva. Csak türelem.
2015. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!