Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha itthon 250 euro a minimálbé...

Ha itthon 250 euro a minimálbér, Ausztriában pedig 1100, akkor miért nem veszünk egy Bécsnyi területet a határ mellett és építünk oda egy "Magyarországváros" nevű várost, ami Ausztriához tartozik?

Figyelt kérdés

Ez egy olyan város lenne, ahol csak munkaképes fiatalok dolgoznának, nyugati bérekért. Ebből kifolyólag Ausztriának is adóznának, dehát ezért nem kár, max kevesebbet lop a magyar kormány, ennyi.

A várost így nagyvonalakban kör alakúnak képzelem el. Ennek a középső csíkjában lesznek a munkahelyek, menzák, éttermek stb. Tehát itt zajlik a munkaidő. Az egyik végén lenne a lakóövezet, panelek, társas házak, kertes házak, mindenkinek igénye szerint. És az ezen túllévő részén pedig első sorban a kocsmák, bárok, beljebb pedig a hangosabb szórakozóhelyek (hogy ne zavarják azokat akik pihenni akarnak).


Mivel közel van, ezért pár óra alatt mindenki haza tudna menni meglátogatni a nyugdíjas nagyszüleit, szeretteit ünnepekkor vagy hétvégén. És így minden magyar fiatal nyugati béreken és nyugati életszínvonalon élne. Szerintem baromi jó ötlet.


Ti támogatnátok egy ilyet?


2015. máj. 3. 12:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

na ez az év leghülyébb kérdése. Költözz a nyugati határhoz pl Mosonmagyaróvár, én is onnan írok neked. Nem egy ismerősöm jár át dolgozni, de közben Magyarországon laknak.

Csomagolj és lehet odaköltözni és nem ilyen troll kérdésekkel fárasztani a jó népet. És akkor máris valóra válik az álmod

2015. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8%

Már van ilyen város, például amit Sopronnak hívnak.

Ha 10 dolgozó embert megkérdeznél abból 7 biztosin kijár határon kívülre dolgozni...

2015. máj. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

3-as van valami abban amit mondasz, de egy igazi arrogáns paraszt lehetsz. és vagy is. ha nincsenek emberek akik "nem vitték semmire" akkor te se lennél sehol. Nem lenne aki megépíti az utat amin jársz a merciddel vagy bmw-el nincs aki felépíti a kórházat ahova mész ha beteg vagy. nincs aki kitakarít gyárakat középületeket utcákat és nincs aki elviszi a szemetet a ba***tt nagy házad elöl. nincs legyártja neked a csapot amit kinyitsz, nincs aki legyártja és/vagy összeszereli a dolgokat ami körül vesz. rohadtul vergődnél mint egy partra vetett hal ezek a "semmire nem vitte" emberek nélkül. Jó lenne a fölfognád hogy egy rohadt nagy szimbiózisban élünk és egymás nélkül nem boldogulunk, a jelenlegi globalizált gazdaságban és "modern" civilizációs formákban biztosan nem.


Egyébként nyugaton a "semmire nem vitte" emberek is megengedhetnek maguknak egy kocsit, egy-két gyereket, egy nyaralást, tud venni ruhát gyógyszert kaját tud fizetni rezsit elmegy egy moziba stb. még itt ebben a csodálatos országban ezek a luxuskategóriába tartoznak. szóval a valahol is baj van azt a korrupt vezetésben és a hozzád hasonlók fejében kell keresni.

2015. máj. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
24%
#13: Ugyan nem a #3 vagyok, de hasonlóan gondolkodok. Én örülök annak, hogy vannak olyan emberek, akik "semmire" sem vitték, mert megcsinálják nekem az általad leírtakat.
2015. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem így értettem a kérdést, ahogy értelmeztétek... nem Sopronból kellene ingázni meg ilyesmi.


Nem is inkább "venni", hanem bérelni kellene egy földterületet ahol fel szeretnénk építeni egy magyar várost autonóm területi jogokkal, ahol a hivatalos nyelv a magyar stb. De ennek ellene az osztrák államnak adózik és az osztrák bérekről szóló törvények vonatkoznak rá. És nem kisvárosra gondoltam, hanem 1-2 milliósra amit csak dolgozó magyarok laknak.

Mind1, nem sikerült senkinek felfognia a lényeget.

2015. máj. 7. 21:46
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
És mit dogozna az az 1-2 millió magyar abban a városban?
2015. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
inkább miért nem lpünk ki az Euból aki csicskának néz minket? Ébresztő a csicskaságból!
2015. dec. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Hármasra: 10 évvel ezelőtt tele volt az ország munkanélküli diplomással, mert itt semmit sem lehetett kezdeni a diplomájukkal! Együtt voltam velük közfoglalkoztatáson. Azóta sincs csilliós munkájuk és egy munkás jobban keres!
2023. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Már akkor lejtőben volt az ország, ami csak rosszabb lett és a sok vak nem látja!
2023. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!