Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi nap állásk. Járadék...

Mennyi nap állásk. Járadék jár, mert a Mkaügyi Kpban is mást mondtak és a törv-ben az áll,90 napig adható? Szakmunkás minimálbér mellett mennyi segélyre számíthatok (közös meg. Távoztam, nincs gyermekem, nincs csal. Kedvezményem)?

Figyelt kérdés

2009.03.01-től munkaviszony(előtte m.nélk segélyt kaptam)

2011.12.31-ig volt folyamatosan munkahelyem.

2012.01.02-án kerültem álláskeresői státuszba.

2012.02.29-én megszüntettem az álláskeresői státuszomat.

2012.03.01-től elhelyezkedtem a bejelentett munkahelyemen.

2013.04.03-ig volt folyamatos munkahelyem, azaz több, mint egy évig, tehát a 360 nap fennáll.

Nagyonszépenköszönöm.


2013. ápr. 16. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden 10 nap jogosultsági idő 1 nap járadékfolyósítási időnek felel meg.

Jogosultsági idő: amely alatt az álláskereső az álláskeresővé válást megelőző három év alatt munkaviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban töltött, vagy egyéni illetőleg társas vállalkozói tevékenységet folytatott, feltéve ez utóbbi esetben, hogy vállalkozói tevékenysége alatt járulékfizetési kötelezettségének eleget tett.


Az álláskeresési járadék folyósításának időtartama minimum 36, de legfeljebb 90 nap.


Az egyszerűsített foglalkoztatás keretében végzett munkát nem kell bejelenteni, és az álláskeresési ellátást tovább kell folyósítani.


Ha az álláskeresési járadék folyósítása szünetelésének oka megszűnik, és fennállnak az álláskeresési járadékra való jogosultság feltételei, az álláskeresési járadékot tovább kell folyósítani.


Az álláskeresési járadék összegét a kérelem benyújtását megelőző négy naptári negyedévben az érintett jogviszonyokban elért - a vállalkozói jogviszony esetén a megfizetett - munkaerő-piaci járulék alapja (a továbbiakban: járulékalap) havi átlagos összegének alapulvételével kell kiszámítani. Abban az esetben, ha a nyilvántartásba vétel későbbi időpontban történik, mint az ellátás iránti kérelem, akkor a nyilvántartásba vétel időpontjától kell vizsgálni a négy naptári negyedévet. Ha az álláskereső az álláskeresővé válását megelőző négy naptári negyedévben több munkaadóval állt munkaviszonyban, vagy több vállalkozói tevékenységet is folytatott, vagy munkaviszonyban állt és vállalkozói tevékenységet is folytatott, az álláskeresési járadék összegét valamennyi munkaadónál, illetőleg vállalkozói tevékenysége során elért átlag járulékalap alapulvételével kell kiszámítani.


A járadék összege a folyósítás teljes időtartama alatt a járadékalap 60 százaléka, amely azonban nem lehet magasabb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegénél.


Ha a járadék számításánál figyelembe vett összeg nem éri el minimálbért, akkor a járadék számításának alapja a fentiek szerint számított összeg 60%-a.

2013. ápr. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia kedves segítő! Nem arra kaptam választ, ami a kérdésem volt. Köszönöm, de ezeket a sorokat már én is elolvastam pár helyen. Egy gondom van, egyszerűen nem tudom értelmezni ezt a "Minden 10 nap jogosultsági idő 1 nap járadékfolyósítási időnek felel meg." Ezen kívül nem derült ki, mennyi napig járhat nekem max. a járadék, egyáltalán jár-e, mert már kaptam korábban segélyt és mennyi segélyre számíthatok. Nagyon örülnék egy konkrét válasznak. Köszönöm szépen előre is.
2013. ápr. 16. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!