Miért nem növeljük a minimálbért és csökkentjük a munkavállalókat terhelő adókat?
#32:
A "Költségvetési szervek és fejezeti kezelésű előirányzatok" 7.000.000 millió forinton sporolnék például. De még nem vetettem bele magam az állami költségvetéssbe, mivel nem tudok rajta változtatni.
A cikk a szakszervezeteket nem zárja ki, csak nem tulajdonít nekik akkora jelentőséget.
Tehát a termelékenység határozza meg a bérek sávját, de a sávon belül a szakszervezet mozgathatja. (Attól, hogy a külföldi multi a külföldi gépekkel gyárt itt, az nem jelenti azt, hogy ugyanolyan jó eredményeket tud adni, mint egy külföldi országban lévő gyár, a termelékenység még nagyon sok dologtól függ, másrészt pont, hogy általában a multik kiszervezik a gyártást olyan országokba, ahol olcsobban tudják ezt megtenni, és csak a képzett munkavállalókat igénylő feladatokat hagyják a fejletebb országokban) Ezentúl természetesen a béreken az is alakíthat, hogy mekkora a kereslet/kinálat. Ha több a munkanélküli egy adott területen, akkor alacsonyabbak a bérek, ha nagy a foglalkoztatottság egy adott területen ott meg az átlagos bérszinvonal általában magasabb szokott lenni.
Nem mondtam, hogy az országkockázat egyenlő lenne bármivel is, csak annyit állít a cikk, hogy ha magasabb kockázatot vállal valaki, akkor nagyobb hozamot vár el.
#33
Az az egyik nagy összesítő sor a költségvetési törvény kifejtésében látszik, hogy elég sok dolog hozzá tartozik, amin nem nagyon lehet spórolni.
Amúgy szerintem éppen, hogy az kellene, hogy 0-ra vagy jobbra felhozni a költségvetést, az infrastruktúra, oktatás és a K+F fejlesztése mellett és később a kedvezőbb kamatokból az előbbi 3-mat és az adócsökkentést finanszírozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!