Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem növeljük a minimálbé...

Miért nem növeljük a minimálbért és csökkentjük a munkavállalókat terhelő adókat?

Figyelt kérdés
Én először is egy nettó 600 forint/óra minimálbérre gondoltam, amit később meg lehet emelni 700-ra is, amint beindul a gazdaság a fellendülő fogyasztástól.
2015. ápr. 16. 20:58
1 2 3 4
 31/32 TamásTóth ***** válasza:
100%

#32:


A "Költségvetési szervek és fejezeti kezelésű előirányzatok" 7.000.000 millió forinton sporolnék például. De még nem vetettem bele magam az állami költségvetéssbe, mivel nem tudok rajta változtatni.


A cikk a szakszervezeteket nem zárja ki, csak nem tulajdonít nekik akkora jelentőséget.


Tehát a termelékenység határozza meg a bérek sávját, de a sávon belül a szakszervezet mozgathatja. (Attól, hogy a külföldi multi a külföldi gépekkel gyárt itt, az nem jelenti azt, hogy ugyanolyan jó eredményeket tud adni, mint egy külföldi országban lévő gyár, a termelékenység még nagyon sok dologtól függ, másrészt pont, hogy általában a multik kiszervezik a gyártást olyan országokba, ahol olcsobban tudják ezt megtenni, és csak a képzett munkavállalókat igénylő feladatokat hagyják a fejletebb országokban) Ezentúl természetesen a béreken az is alakíthat, hogy mekkora a kereslet/kinálat. Ha több a munkanélküli egy adott területen, akkor alacsonyabbak a bérek, ha nagy a foglalkoztatottság egy adott területen ott meg az átlagos bérszinvonal általában magasabb szokott lenni.


Nem mondtam, hogy az országkockázat egyenlő lenne bármivel is, csak annyit állít a cikk, hogy ha magasabb kockázatot vállal valaki, akkor nagyobb hozamot vár el.

2015. ápr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

#33


Az az egyik nagy összesítő sor a költségvetési törvény kifejtésében látszik, hogy elég sok dolog hozzá tartozik, amin nem nagyon lehet spórolni.


Amúgy szerintem éppen, hogy az kellene, hogy 0-ra vagy jobbra felhozni a költségvetést, az infrastruktúra, oktatás és a K+F fejlesztése mellett és később a kedvezőbb kamatokból az előbbi 3-mat és az adócsökkentést finanszírozni.

2015. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!