Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem növeljük a minimálbé...

Miért nem növeljük a minimálbért és csökkentjük a munkavállalókat terhelő adókat?

Figyelt kérdés
Én először is egy nettó 600 forint/óra minimálbérre gondoltam, amit később meg lehet emelni 700-ra is, amint beindul a gazdaság a fellendülő fogyasztástól.
2015. ápr. 16. 20:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is sokszor vannak ötleteim bizonyos dolgokkal kapcsolatban, de én úgy vagyok vele, hogy biztosan nem működne, hiszen már rég bevezették volna, ha sikeres lehetne. Meg gondolom, hogy azok a politikusok, szakemberek jobban értenek hozzá, mint én átlagemberként, még ha nem is támogatom sokszor politikailag azt az irányt, amit képvisel.


Lehet, hogy én vagyok ilyen pesszimista, és az átlagemberek meg a saját ötleteimet alábecsülöm. Nem tudom..

2015. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

"Az áfa adja a költségvetés legnagyobb részét, nem lehet csak úgy csökkentgetni."


Akkor máshol miért nem adja a 27%-os ÁFA a költségvetés legnagyobb részét? Miért van általában 15-20%-os átlagos ÁFA-kulcs, az alapvető élelmiszerekre pedig 5%, az Egyesült Királyságban pedig nincs is rájuk forgalmi adó?

2015. ápr. 16. 21:28
 13/32 anonim ***** válasza:
95%
Orbán kb. ugyanezeket mondta 2006-ban, a Gyurcsány-csomag idején. Adócsökkentés, pörgessük fel a gazdaságot, stb. Aztán mikor kormányra került, valahogy el lett felejtve, jött megint a megszorítás...
2015. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%

"miért, eddig ki fizette"


na most ez olyan szintű butaságra vall... van 100 000 forintod, amiből 50 ezer kell megélhetésre, a másik 50-et nekem adod, amiből én élek meg


most azt mondom, nekem 100 ezer kell a megélhetéshez, te megkérdezed, ki fizeti? én erre azt válaszolom: eddig ki fizette? érted, hol a hiba, nem?

2015. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

#11


Több a pénzed, emiatt a kereskedő is többet kérhet.

Ráadásul ha az adót jövedelemről a termékekre teszik az közvetlen hatásként is emeli az árakat.


#13


Más adórendszer/állami szerepvállalás.

Egyesült királyságban szinte semmit nem finanszíroz az állam, emiatt nem kell annyi adót beszedni, cserébe akármit akarsz pl eü, oktatás akkor pénztárcát elő.

Több nyugat-európai országban a társasági adó mértéke magasabb, vagy az Szja-é az ÁFA ellenében.

2015. ápr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

"Egyesült királyságban szinte semmit nem finanszíroz az állam, emiatt nem kell annyi adót beszedni, cserébe akármit akarsz pl eü, oktatás akkor pénztárcát elő."


Na, ezt pont a minimálbéresek szívnák meg a legjobban. Fogorvoshoz már így se nagyon járnak, ezután majd a szívműtétre se fog telni.

2015. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

"Több a pénzed, emiatt a kereskedő is többet kérhet."


Persze, hogy kérhet, csak nem biztos, hogy kap.

Majd nem vásárlok nála, mivel vásárlok ott, ahol olcsóbb.

2015. ápr. 16. 21:46
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

#19


Tudom, csak a kérdező kérdésére válaszoltam.


#20


Minden kereskedő tisztában lenne a ténnyel, ráadásul a magyar kereskedelem erősen a multikra épít akik mindenhol azonosan áraznak.

2015. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

17-es, neked fogalmad sincs, hogyan működik a nettó-bruttó bér és hogy mennyit sarcolja az állam a munkavállalókat és a vállalkozókat Magyarországon.

Ajánlom, hogy nézz szépen utána a dolgoknak, mielőtt butaságokat írsz olyan témákhoz, amikhez abszolút nem értesz.

2015. ápr. 16. 21:49
 20/32 A kérdező kommentje:

"Minden kereskedő tisztában lenne a ténnyel, ráadásul a magyar kereskedelem erősen a multikra épít akik mindenhol azonosan áraznak."


Jó, akkor mondd el nekem, hogy Nyugat-Európában, ahol a fizetések 5-ször akkorák, mint Magyarországon, miért nem kerülnek 5-ször annyiba az élelmiszerek?

Miért veszek meg mindent annyiért, mint itt, esetleg 10-20% plusz pénzért, de sokkal jobb minőségűt?

Miért nem 5-ször annyiba kerül minden, ha a fizetések is annyival többek?

2015. ápr. 16. 21:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!