Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy győzhetett a jobbik...

Hogy győzhetett a jobbik tapolcán?

Figyelt kérdés

- cigány egy sincs

-cigánybűnözés nincs

- van közbiztonság

- átlagnál nem elmaradottabb körzet, balaton partjánál elég jól is élnek az emberek (országos vidéki átlaghoz viszonyítva).


Nincs semmi ami a jobbik felé tolná a választókat, olyan válaszokat pedig hogy "höh, nekik is felnyílt a szemük", meg "höh, a kórházi ágyak miatt nyertek" köszönöm nem kérek. Nem tudom hogy a jobbik már a tapolcai önkormányzati polgármester választáskor is korházi ágyakkal kampányolt-e, de ha igen, jobbikos fellegvárrá még az sem tehette tapolcát (mármint magát a várost, s SZŰK környékét), márpedig tapolca városa igenis jobbikos fellegvár.


2015. ápr. 13. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Fityiszt utálják, az MSZP már nem egyszer "bizonyított", marad a Jobbik meg az LMP, az LMP túl kicsi, tehát marad a Jobbik. Kb. így gondolkodik egy választó szerintem :-)
2015. ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Igen, valóban körülbelül így gondolkodik. Esélyes sincs, hogy megértse: saját érdekei ellen cselekszik. Emberek tömegei (még elemzők is) hitték el, íme egy ember, aki kiváló ápoló (mentő), van esély a z egészségügy rendbeszedéséhez. Semmi esély sincs. Azért se, mert soha nem kap rá lehetőséget, de ennél nagyobb baj, ha kapna. Egy infarktusos ember életét megmenteni nagy dolog, de ennek semmi köze az egészségügy szervezéséhez. Ahhoz egészen másfajta ismeret, egészen másfajta képesség és egészen másfajta kapcsolatrendszer kell. Azért mert láttam már autót, nem tudom még vezetni. Ha elmagyarázták a repülőgép pilótafülkéjét, a gép még le fog zuhanni. És egy repülőgép elvezetése mi egy ország irányításához. De ettől még a hozzá nem értőket, reménykedőket tömegesen meg lehet vezetni. A koppanás csak később jön, és nem 2-3 év múlva. De annál fájdalmasabb lesz. Pont a megvezetetteknek. A többi azt is átlátja, tud valahogy védekezni. Ők csak sírni fognak tudni.
2015. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Én támogatnám, hogy minden pártot betiltsanak és csak egyénileg lehessen a Parlamentbe kerülni, de ha már választani kell, akkor tényleg a Jobbik a várható legkisebb rossz.

Megértem az ellene kardoskodók félelmeit, de azokat részben alaptalannak tartom, illetve máshogy ítélem meg.

Toleranciabajnokaink viszont mindenkit, aki mást gondol, hülyének, vagy gonosznak tartják. Ez számomra az eszmerendszerük kudarcának bizonyítéka.

2015. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Nincs cigány? Nincs cigánybűnözés? Jó a közbiztonság? Nem borravalónyiak a becsületesen dolgozók bérei?


Hát, te sem jártál még Veszprém megyében, az biztos.

2015. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Ostoba csőlátású vagy, kérdező!


Voltál biztos a Balaton-parton, az üdülő negyedben. (ahol az ingatlanok fele németek tulajdona, a GDP nagy részét a turizmus termeli), és azt hiszed, hogy az egész megye pontosan olyan, hogy mindenki 4 csillagos Hotelben lakik.


Elárulom, hogy az ott élők nagy része nélkülözik, attól még, hogy közel van nyáron a balcsi ha csobbanni akarnak egyet, az még az égvilágon nem jelent semmit.

2015. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már 2-es!


"...ennél nagyobb baj, ha kapna. Egy infarktusos ember életét megmenteni nagy dolog, de ennek semmi köze az egészségügy szervezéséhez. Ahhoz egészen másfajta ismeret, egészen másfajta képesség és egészen másfajta kapcsolatrendszer kell. Azért mert láttam már autót, nem tudom még vezetni. Ha elmagyarázták a repülőgép pilótafülkéjét, a gép még le fog zuhanni."


Persze, az ügyvédek (sajnos túlreprezentáltak a hazai politikában és közéletben, még leginkább a Jobbik a kivétel) ... azok sokkal jobban értenek az egészségügyhöz, annál mint aki dolgozó szinten benne van. Szerinted.

2015. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

6-os, nem vágod, hogy mit mondott ugye?

Megszervezni, és csinálni szöges ellentétei egymásnak.

Mutass valakit, ki tudná jobban megszervezni valamit, úgy, hogy szakmailag, pénzügyileg, gazdaságilag is megállja a helyét?


Nyilván nem a kisorvos, aki egy kórházban robotol napi 15 órát. Egy üzletember viszont, akinek pl. van orvosi diplomája már jobb választás lenne. Egy gazdasági ügyintéző egy 10 fős kft-nél pl. nem lenne megfelelő gazdasági miniszternek. Viszont egy olyan ember akinek van tapasztalata cégvezetésben, mellette van mondjuk gazdasági diplomája, kapcsolatai már annál inkább.

2015. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es!

Tedd szívedre a kezed: szerinted a Fidesz, vagy a ballib rendszerben ÁLTALÁBAN olyanok döntenek-döntöttek vezetőként, akik megfelelő szakirányú végzettséggel rendelkeznek?

Én nem így látom. Ismertem több parl képviselőt. Aki szakember, az gyakran a terület közelébe sem mehet. Vagy ismerve a többieket, nem is akar.

Ha 2 ember van, kire bíznád egy kórház korszerűsítését-fejlesztését?

Az egyik ember ott orvos, vagy főnővér.

A másik meg mondjuk ügyvéd.

A Te logikád szerint az ügyvéd a nyerő.

Szerintem meg inkább rálátna egy főnővér, az ügyvéd meg legyen a kórház jogtanácsosa, akit erről-arról jogi ügyek esetén megkérdeznek.

2015. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Elárulom, hogy az ott élők nagy része nélkülözik, attól még, hogy közel van nyáron a balcsi ha csobbanni akarnak egyet, az még az égvilágon nem jelent semmit."


Hogy mondhatsz ekkora ordas nagy hazugságot?! Látom még életedben nem hagytad el a faluhatárt, miért mondasz ilyeneket?

Nekem Balatonkenesén van nyaralóm, rengeteg embert ismerek ott, illetve Almádiban és Fűzfőn is. Ne akard bebeszélni nekem, hogy a legtöbb nyaraló németé. Én ilyet a világon nem láttam. Hogy jössz ahhoz, hogy ilyet hazudj? Mi a célod ezzel?

2015. ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6,8 vagyok. Egyébként még a népi demokráciából máig él egy szabály. Nevezetesen, hogy az adott szakterületeket általában a gyengébb képességűek, és elhivatottságúak hagyják ott a politikai karrier kedvéért.

Kádár alatt is így volt, most is így van.

2015. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!