Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan hogy nem...

Miért mondják sokan hogy nem is szavazott a népesség legnagyobb %-a az éppen kormányon lévő pártra?

Figyelt kérdés

Az összes párt közül az éppen kormányon lévő párt kapta a legtöbb szavazatot, értelemszerű minél több párt van annál nagyobb különbség van az adott pártra szavazók száma és a teljes lakosság száma között, akik elmentek szavazni.


Ha lenne mondjuk 50 db párt és a közül nyer 1 db párt akkor ez a különbség még nagyobb lenne, mégis ők lennének kormányon. Valakinek meg nyernie kell nem?


2015. ápr. 8. 23:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, el tudod képzelni azt, hogy a kevesebb szavazó nyerjen a több szavazóval szemben?

Ugye emlékszel a választási körzetek átrajzolására?


Ez az ábra segít megérteni:

[link]

2015. ápr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11: belinkelem okulásodra ezt a kérdést az általad feltett ugyanilyen kérdésnél, erre idejössz, és okulás helyett itt is ontod a butaságot. Ezek után nem átallom feltételezni, hogy provokátor vagy.


Ugye te is kiszámoltad, hogy mennyit nyert a Fidesz a választókörzetek átrajzolásával? Mert volt, aki igen:

[link]

És mi jött ki? Az, hogy a körzetek szoros MSZP-Fidesz csatára vannak tervezve, 2014 pedig nem az volt. Csak Budapesten buktak vele 2 mandátumot, és Miskolcon is egyet. Most ezen múlik a kétharmad. De miközben - hogy egy klasszikust idézzek - ilyen remekül lábon lőtték magukat az új körzeteikkel, az egész ország azt hiszi, hogy az új körzetek miatt nyerték meg a választást. A Fidesz hülyesége mellett ez újabb bizonyíték arra is, hogy ebben az országban tényleg mindenki csak beszél, de senki nem számol...

2015. ápr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ne oltsad le a másik válaszadót kérlek, erre semmi szükség ha ő úgy látja jónak hogy ezeket a "nézeteket" terjeszti ám legyen, de legyünk már különbek.


A legtöbb ember ebben profi, de ha látja hogy egyszerűen amit mond azzal senki nem foglalkozik akkor magától is rájön hogy kár a gőzért. Ha igazad van meg őrizheted a nyugalmad, ha nincs akkor is, az igazság úgy is győzni fog. (Többnyire)

2015. ápr. 10. 11:58
 14/18 anonim ***** válasza:

#12/13 ma 07:57

1, Én nem tettem fel ilyen kérdést!

2, Érvek helyett a másikat ocsárlod?! Igazi fideszes mentalitás!

3, Én nem írtam pártnevet, a lehetőséget mutattam meg. (az, hogy a fidesz erőből átvitt törvényei ostobaságok, nem jönnek be neki, az nem a szándék elleni bizonyíték!)

4, Provokátor a kedves mamád buta kisfia!

2015. ápr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

69%-os na látod erről beszéltem, ezzel most hogy kicsit "okosítani akartad" lehetőséget adtál rá neki hogy tényszerű kérdéshez kapcsolódó válasz helyett téged mint személyt bíráljon ezzel is elterelve a témát, így látszólag neki van igaza holott nem is a tényleges kérdésről volt szó.

Nem szabad ezeket a kártyákat hagyni úgy gondolom.

2015. ápr. 10. 14:25
 16/18 anonim ***** válasza:
Elnézést, ha nem ugyanaz volt, aki azt a másik kérdést feltette... akkor szánom-bánom, számat befogom.
2015. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Vagy ő volt az csak letagadja, ha biztos vagy benne hogy ő volt szerintem ilyent akkor sem érdemes felhozni mert úgy is le fogja tagadni.
2015. ápr. 10. 16:36
 18/18 A kérdező kommentje:
Máshol kell megfogni, olyan dologba amik tények amikbe nem lehet belekötni.
2015. ápr. 10. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!