Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan élnek, miből áll a...

Hogyan élnek, miből áll a munkájuk egy jóléti államnak (pl. Ausztria) és egy munkaalapú (pl. Mo. ) államnak?

Figyelt kérdés

Azt nem értem, ha minden kulimunkát elvégeznek (pl. az osztrákok) helyett a magyarok és minden más keleti bevándorló, akkor ők mégis mit dolgoznak?

Hozzáteszem, hogy statisztikák szerint, még ígyis egész Európában, ott a legkisebb a munkanélküliek aránya, és így már méginkább nem értem az egészet.


2015. ápr. 8. 21:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igen, ki tudom fejteni, bar nem biztos hogy megerted.
2015. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Egyrészről függ ez a termelékenységtől, itthon is simán kaphatsz osztrák PPPnek megfelelő fizetést, ha mondjuk elmész az Audiba munkásnak vagy mérnöknek. (mert az egy nagy termelékenységű cég)


Azért PPPben, mert magyar helyen veszed a gyrosodat magyar kocsmába jársz berúgni, és magyar fodrász vágja a hajad, magyar közművek hozzák neked a vizet a gázt meg az áramot. Ha ezt mind az osztrákoktól kéne megvenni, semmivel sem kevesebb a magyarországon megkeresett 150 ezer nettó, mint az osztrák 1300 euró.


Képzetlennek lenni a "jóléti" államban is rossz. A munkaalapú társadalom pedig csak arról szól, hogy aki akar dolgozni és dolgozik is (munka pl a tanulás is!), az jól fog járni, aki meg nem azt nem emeljük minden áron olyan életszínvonalra, mint akik igen.

2015. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#12 nettó baromság amit írtál.


A győri Audi gyárban a mérnökök meg tudnak élni jól (bár azok mindenhol), de az összeszerelő biorobotok 150 rongyból azon a környéken még egy albérletet sem tudnának fenntartani, de ha pl. elmennek egy fodrászhoz vagy kocsmába, legalább 3x annyiba kerül a sör/fodrász mint az ország keleti részén.


Ezzel szemben Ausztriában 1300 Euro-ból egy egyszerű ember is úri színvonalon él, kb. mint egy budai sznob.

Ottani boltokban egy kóla ilyen 45 forintra jön ki meg egy sör is. Győrben meg 600 Ft-tól kezdve a csillagos ég

2015. ápr. 9. 13:15
 14/22 anonim ***** válasza:

"Ezzel szemben Ausztriában 1300 Euro-ból egy egyszerű ember is úri színvonalon él, kb. mint egy budai sznob. "


Baromsag.

2015. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Tudod mit tudtam meg most hirtelen rólad?


Sose dolgoztál még az Audinál, sose laktál Győrben, és sosem jártál még Ausztriában :).


A közgáz meg baromi távol áll tőled...

Ostoba vagy nagyon, hagyom is...

2015. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Igen, ki tudom fejteni, bar nem biztos hogy megerted."


Akkor kezdheted, figyelek.

2015. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Vess egy pillantast az osztrak es a magyar termelekenysegre. Az osztrak egy fore juto GDP 42,600 dollar volt 2013-ban, a magyar 19.800. Raadasul az osztrak GDP nagyobb reszet termelik meg belfoldi tulajdonban levo vallalkozasok, a magyar GDP jelentos resze kulfoldre termelo multik produkaljak, igy az orszagban marado valodi jovedelem aranyaiban jelentosen kisebb mint az osztrak.


A nagyobb atlagos termelekenyseg nem azt jelenti, hogy az osztrak alkalmazott jobban vagy tobbet dolgozik, hanem az altala eloallitott ertek jelentosen nagyobb mint a magyar atlagos dolgozo altal eloallitott ertek.


A magyar atlagos dolgozoban benne van az Audiban dolgozo fejlesztomernok meg a szabolcsi favago is, csak az osztrak atlagban joval tobb a minosegi, nagy jovedelmet termelo tevekenyseg mint a magyarban.


Igy nyilvan a jovedelmuk is magasabb lehet, mint a magyar. Ahogy az Audiban dolgozo fejlesztomernok is joval tobbet kap mint a szabolcsi favago. Sot mondok jobbat: az Audiban 8 oran keresztul a soron csavarozo betanitott munkas is tobb fizetest kap, mint mondjuk egy szabolcsi kisvallalkozasban dolgozo betanitott munkas, pedig mindketten egyforman dolgoznak. Csak az audis dolgozo a munkaja soran joval nagyobb erteket allit elo, ezert a fizetese is magasabb lehet (persze ezt meg befolyasolja a munkaero iranti kereslet es meg egy csomo dolog, de ezek osszefuggnek).


Ausztriaban az atlagot a sok "audis" dolgozo adja, Magyarorszagon meg a sok szabolcsi betanitott munkas (meg a rengeteg kozmunkas)



Van meg kerdesed?

2015. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyébként ha az M1es környéke leválna, és ezentúl csak a rájuk jutó kiadásokat kellene fizetniük hamar Ausztria lenne ott.
2015. ápr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

49%-oska :D


Én voltam fél évig az Audi Hungária alkalmazottja. Éltem Ausztriában Bécsben és Graz-ban is. Dolgoztam még Münchenben is.


És tudtad, hogy pl. Münchenben a sörös üveg ára is drágább volt mint a sör maga?


Pedig nem olcsó magyar sör volt benne, hanem német!

pár Euro-cent-ből meg lehet élni. Én naponta 2-3 euro-ból úgy megéltem mint egy császár (leszámítva a lakhatást, azt mindenki igényei szerint)

2015. ápr. 9. 15:33
 20/22 anonim ***** válasza:

"Én naponta 2-3 euro-ból úgy megéltem mint egy császár"


Te tenyleg teljesen hulye vagy :)

2015. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!