Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez szokott boltba...

Szerintetek ez szokott boltba járni?

Figyelt kérdés

"Bárki bármit is mond ma a dolgozók a nyugdíjasok legalább 30%-kal többet tudnak vásárolni a pénzükből mint 2002-ben,azért ez nem kis eredmény."


Mert érdekes, nekünk ez valahogy nem így tűnik. Lehet, hogy ha ezt sokszor elmondják, meg szépen körítik, akkor van aki elhiszi, de hát ez nyilvánvaló hülyeség...


2010. febr. 17. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Emberre ne használd az "ez" szót, mert magadat minősíted vele.

A válaszra nem tudok válaszolni, mert fogalmam sincs, akkor mennyi volt az átlagos reálbér.

2010. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugdíjas kosár?


A nyugdíjakat egyszerűen nagyobb mértékben növelték mint ahogy a gazdaság a béreket. Ezért vagyunk többek között sz@arba " nem ez a fő ok". A támogatásokat is könnyen igénybe veszik, nincsenek eltartottjaik" gyerekek".

Majd a következő 3-4 évben rájönnek, amikor egalizálódik a reál emelkedés és az ők jövedelme. Relatív ők sem jártak jól az MSZP vel, hisz ha nem osztogatnak a hatalomér, akkor most is ennyi lenne a jövedelmük, csak egy erősebb gazdaság lehetővé tenné a fejlődést, csak ezt nem értik.

2010. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Emberre ne használd az "ez" szót, mert magadat minősíted vele."


Az megfordult a fejedben, hogy esetleg pl. azért használta az 'ez' szót, mert nem veszi emberszámba azt, akitől idézett?:) Amúgy meg válaszolni a kérdésekre szoktak nem a válaszra...


Ez kijelentés az ATV-n is volt, nagyon tetszett. Szerintem EZ egy idióta gyökér! Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy a 6 forintos Tecsó zsömléből, meg a 200 forintos Tecsós rúd "párizsiból" 30%-kal többet tudnak vásárolni, mint 2002-ben:) Végül is azért dolgozik az ember egész életében, hogy az utolsó néhány évben hulladékot egyen:)

2010. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem,ezek azok az űbergazadag fasza rózsadmbi gyerekek.szánalmas de nagyon várom,hogy a mesterházyék már a büdös viharba húzzanak el!!
2010. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy szóltál, elírtam:) Gondoltam, hogy azért van ez, mert nem veszi emberszámba, de ha valaki amiatt nem vesz emberszámba valakit, mert más a politikai nézete(mert gondolom ez van a háttérben, ha nem akkor elnézést), az tényleg nem egy hűdejó dolog. Egyetértesz?
2010. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem véleménye kérdése, de ha valaki megnézi a konkrét számokat, akkor abból kiderül, hogy igaz-e. Én nem tudom.


Meg kell nézni a 2002-es és a 2008-as reálbért a nyugdíjasok fogyasztói kosarához viszonyítva.

2010. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hmm nem feltétlenül nem veszem ember számba, egyébként ez a magadat minősíted nagyon tetszik! Milyennek minősítem? És ki előtt minősítem? És most szomorúnak kellene lennem? Jó megszaggatom a ruháimat, és hamut szórok a fejemre a kedvedért.


Egyébként felénk az ez, nem negatív felhangú, egyszerűen hétköznapibb kevésbé fellengzős, mint az Ő. Hova megy ez? Mit csinál ez? Nem hova megy ő, mit csinál ő. Lehet helytelen, de nem csak én használom és eddig még mindig mindenki megértette mit akarok mondani, és csak azok kötnek bele, akiknek nincs izgalmasabb pillanat a napjukban.

2010. febr. 17. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, azért egy MSZP-s képviselőnek nem egyszerűen csak más a politikai nézete:)
2010. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a boltbajárásával van baj,hanem a statisztikával.Mindent be lehet vele bizonyítani,és mindennek az ellenkezőjét is.Attól függ,hogy milyen a mintavétel.

Lehet,hogy a statisztika szerint jobban emelkedett a nyugdíj,mint az átlagbér,csak ezt a nyugdíjasok nem vették észre.Nem tudom,hogy mit tettek bele a "nyugdíjas kosárba"?Azt viszont tudom,hogy nyugdíjasként kifizetem a rezsimet,az étkezést,de már nem futja a háztartási gépeim kicserélésére,legfeljebb a javítására.Ruháról,szórakozásról stb.már nem is álmodok.Komoly gondokat okoz,hogy karácsonykor miből vegyek ajándékot az unokáknak?Egy átlagkeresetű pedig ettől többet tud költeni.

2010. febr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!