Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Irán vagy az USA szokott-e...

Irán vagy az USA szokott-e beavatkozni más országok belügyeibe, illetve melyik viselt többször háborút?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 12:00
1 2
 1/12 asmosys ***** válasza:
100%

AZ USA kb végtelenszer több beavatkozáson van túl, de ezek jellege nem államok belügye volt. Azon jóval túlmutató konfliktusok. pl Korea / Vietnam / Irak / Afganisztán / Balkán stb.

Ezen kívül kisebb horderejű, már inkább belügyszerű problémák, de ezek sem feltétlen maradtak volna adott ország határain belül. pl Szomália.


Irán jelenleg beavatkozásra képtelen ország. Ahol tudna, nem érdeke, ahol szeretne arra alkalmatlan.

Valódi háborút Irak ellen viselt 8 évig, aminek végeredménye elméletileg döntetlen, gyakorlatban többszörös veszteségeket szenvedett el, mint a támadó Irak.

2011. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Ó, aranyszájú!


"Irán jelenleg beavatkozásra képtelen ország. Ahol tudna, nem érdeke, ahol szeretne arra alkalmatlan."


Ennek függvényében töprengjünk el az Izrael és USA által elkövetett Irándúsításról.

2011. nov. 9. 12:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
globális szinten az amcsik értelemszerűen többet, de a régióban Irán is nagyon erőteljesen jelen van és erősebben kavar, mint az amik. Nem véletlenül van mindenki a régióban (az arab országok még jobban is, mint Izrael) kiakadva annak a lehetőségétől, hogy esetleg ez az iráni befolyás még jelentősen tovább növekedne egy atomfegyver birtokában.
2011. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

""Irán jelenleg beavatkozásra képtelen ország. Ahol tudna, nem érdeke, ahol szeretne arra alkalmatlan." "


Irán jelenleg is a régió egyik kulcsfigurája, aki rendszeresen benne van a régió többi országában zajló eseményekben, és kb. az összes régis országában erőteljes kapcsolatokkal bír a helyi iszlamista csoportokkal, ő pénzeli, támogatja őket, és ezáltal nagyrészt tőle függnek, ez pedig elég nagy ráhatást ad sok mindenre (a legismertebbek ugye a Hamasz és a Hezbollah, amiken keresztül az egész palesztin-izraeli kérdésben a legmeghatározóbb figura, de a többi környező arab államban is az ő érdekeltségi körébe tartoznak az ilyen fajta csoportok, ami ezekben az országokban is egy belpolitikai tényezővé teszi - nem véltelenül ezek az arab államok voltak azok, akik a legjobban sürgették az USAt, hogy bombázza már szét őket, meg ajánlotak fel segítséget akár Izraelnek is ehhez).

Szóval attól még, hogy nem közvetlenül az iráni forradalmi gárda avatkozik be, hanem más szervezeteken keresztül dolgoznak, attól még Irán ráhatása igen nagy

2011. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 asmosys ***** válasza:
29%

Töprengjünk :)

A jelenleg azt jelenti ma, de inkább tegnap. Ezzel lehet párhuzamosan jelen az Iráni fegyverzet fejlesztése. Ami pedig ma terv holnap lehet tény. Ami most szándék idővel lehetőséggé válik.

Szerinted jó ötlet várni?


4-es válaszoló. Jogos! Pusztán haderőben gondolkodtam mindkét fél esetében, bár a kérdés valóban feltételez egyéb lehetőségeket. Az viszont hatalmas és bonyolult falat. Ahhoz több időre és kevesebb lustaságra lenne szükségem. :)))

2011. nov. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, rossz dolog ha az USA beavatkozik? Ha 56-ban éltél volna, bizony rohadtul örülték volna ha a fránya USA idejön beavatkozni.


Ha te koszovói albán lennél, bizony rohadtul örültél volna mikor végre beavatkozott az USA.

2011. nov. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Dantes, megint annyira látszik, hogy felszínes a tudásod. Az USA demokratikusan megválasztott elnököket is ugyanúgy megdönti, ha az gazdaságilag nem hajlandó USA gyarmattá tenni az országot. Salvador Allende pl. mond neked valamit?


Asmosys, itt aki a világbékére a veszélyes, az nem Irán, hanem az USA és Izrael. Ki akar támadni? Ki fontolgatja, hogy agresszoprként háborút kezdjen? Na, akkor meg miről is beszélsz?

2011. nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 asmosys ***** válasza:
29%

Gondolkozóó Hali, rég olvastalak. :))


Az agresszió jelen esetben reakció. Nem kötelező megérteni, de ha Iránnak érdeke a béke és a békés atomprogram pár hét max hónap alatt elérheti. Gyakorlatilag ára sincs.


Azért meg ne keljen elnézést kérni ha a hülyegyerek kezéből ki akarják venni a kést. Még megvágja magát.

2011. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
amysos: Ez a hülye gyerekes hasonlat azért ferdít, mert esetünkben felnőtt, cselekvőképes emberekről van szó. Ne keverjük a gyerekszót a politikába bele.
2011. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Gondolkozóóó ne fárassz. A lényegen mit sem változtat.


Sokan sok helyütt kimondottan örültek az USA beavatkozásának.

2011. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!