Felsőoktatásban tanulók! Szerintetek be kellene engedni pártpolitikát az egyetemen?
Miskolc, ELTE stb. A mai napig vannak politikai meghívott vendég előadók. (ki is kereshetem az emailek közt a meghívásokat) viszont, ez egyéni döntés hogy elmegyek meghallgatni Vonát stb politikust vagy nem.
Azt viszont hiányolom, hogy nincsenek független körök. Ahol a kozekvenciát, a saját álláspontomat nem tudom előadni. Persze mint "haverok" közt megbeszéljük, de pl ha jön egy Vona kaliberű ember, (vagy más) akkor tudjunk vele beszélgetni. De erre nincs lehetőség, mert ledarálja, aztán vagy tetszik-vagy nem.
Szerintem nem erről szól a nagybetűs politika. Itt párbeszédnek kéne lenni. Csak sok politikus retteg, mikor a valós nagyjából "értelmiségi" közélettel kell beszélni. Mert gyakorlatilag körberöhögik a rezsihacot, meg a cigányozik+zsidózik. Pontosabban nem lehet frázisokat pufogtatni mert felkoncolják.
Kellenének olyan oktatástól független, de az egyetem berkein belül működő politikai "kollégiumok" ahol nyíltan lehetne vitatkozni. Ha adott ember azon belül fideszes, MSZP-s, Jobbikos nem baj. Győzzön meg ez-az miért jó-rossz. Aztán én is előadom az álláspontomat. És most nem fröcsögésről-székdobálásról atöbbiről bbeszélek. Hanem: normálism korrekt vitatkozásról.
Viszont tömörülni nem szabad engedni egyik pártot sem az egyetem berkein belül.
A fentiek azért is lennének fontosak, mert 1x látná az aktuális megítélést a politikai elit (ez a kisebbik indok), viszont lehetőség lenne olyan emberek kinevelésére akik friss vért képviselnének a politikusok közt. Tudnak érvelni/indokolni stb. És nem csak egy pártfunkcionárius lesz belőle.
A kérdés többértelmű, a válaszok is.
A pártpolitika a politika része. A politika az élet része. Az egyetem pedig egyfelől szakirányokat oktat, másfelől alkalmaz. Amikor szakirányokat oktat, akkor semmi keresnivalója ott egyébnek. Amikor alkalmazást tanít, akkor a tanrendnek megfelelően helye van a politikának, politikai kultúrának, így a pártpolitikának is. Mint tananyag! Az egyetem működésben, tevékenységének módszertanában, az irányításban azonban kizárólag az egyetem általános és speciális céljai érvényesülhetnek. A politika annyiban szerepelhet, amennyiben oktatási célként , társadalmi célként van jelen. Minden más vonatkozásban degenerálja az egyetemet és polgárait. A kocsmában nem tartunk szimfonikus hangversenyeket, a színházban nem huzatjuk el a nótánkat, és a focipályán focizunk és nem misét tartunk. Ha ezek keverednek, akkor egy fogyaszthatatlan, mérgező elegy jön létre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!