Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a baloldaliak...

Magyarországon a baloldaliak körében miért jellemző, hogy a sikeres embereket akarják büntetni?

Figyelt kérdés

Az élet minden területén.

"Adóztassuk meg a rohadt diplomásokat , meg a rohadt burzsujokat".

"Ne engedjük a szegregációt az iskolákban, semmi esetre se"


A szegregáció azért kellene, hogy a gyenge, rossz viselkedésű tanulókat ellehessen választani, a normálisan viselkedni tudótól és tanulni akarótól.


Emellett adózás terén is igyekeznek azokat az embereket büntetni, akik sikeresek és sokra vitték.


Nekem például bőven átlag feletti a fizetésem, az egész az én érdemem, kapcsolatok, mágnás apuka nélkül értem el.

Erre ők elvennék a fizetésem egy részét és nem az egészségügyre meg a Hold felszín szerű, kráteres utakra vagy közbiztonságra költenék, hanem tutujgatnák belőle a sikertelen rétegeket, akik főleg a saját hibájukból olyanok, amilyenek, mivel nem akarnak változtatni.


Itt van például az autókra kitalált adó, tipikus balos logikával lett megalkotva.

"Büntessük azokat, akiknek modern, környezetbarát,de nagy teljesítményű autója van"


Például, akinek 20 éves Opel Astrája van, az kevesebbet fizet a kocsijára, mint én, akinek 2007-es évjáratú Passatja.

A teljesítménye, hengerűrtartalma az enyémnek nagyobb, de sokkal környezetbarátabb,igaz nagy teljesítményű common rail-dízelmotoros.


Szerintem úgy kellene adóztatni, hogy a minél környezetszennyezőbb járműveket kellene adóztatni.



2015. márc. 22. 15:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%
Csodálatos ez a jobboldali gondolkodás, ha valaki nehezebben tanul a másiknál ahelyett, hogy bennhagynánk a csoportban ahol a többiek segíthetnek neki, látja a jó példát. Nem zárjuk őket külön csoportba, hogy húzzák le egymást és felnőttként ne tudjanak mit kezdeni az életükkel és legyen belőle bűnöző vagy 3-4 műszakos gyári munkás minimálbérért amivel együtt jár az egészségtelen élet és megterhelik az egészségügyet is. Épp ez az, hogy egy társadalom hosszútávon csak annyira erős mint a leggyengébb tagjai, ezért értelmetlen a szegregáció, de hogy is érthetnéd ezt meg hiszen te jobban élsz mint az átlag az meg hogy hibás a rendszer és a gyerekeid munkájából fogják fizetni nyugdíjasok millióit, meg testi-mentális károsultak, függők százezreit az egészségügyben, mivel nagyon okos emberek fenn úgy döntöttek jó lesz ha esélyt sem kap az oktatásban, mert lassabban tanul mint az átlag.
2015. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy az alapján is van adó, hogy mennyire környezetszennyező egy kocsi, sőt ha nem ugorja meg a lécet ki is vonják a forgalomból. És nem hallottam még semmi olyan tervről amiben az alapján fizettek adót az emberek hogy van-e diplomájuk vagy nincs, ha pedig ezzel az álszent érveléssel az egykulcsos adót véded Németországban és Franciaországban is többkulcsos adórendszer van vagy ott is mindenki mocskos baloldali? Értelmes, gazdag ember aki a saját eszéből jutott oda ahol tart felfogja, hogy az nem büntetés, hogy 5-10%-kal többet kell adóznia annál akinek a napi élelem megvásárlása is gondot okoz, az meg nem rémlik, hogy a drága jobboldali kormány ami a 2. ciklusát tölti olyan sokat tett volna az egészségügyért vagy az utak, közbiztonság javításáért(ha nem számoljuk Orbán atyánk személyes védelmét és mostmár a főügyészét is, akinek már a munkában megizzadt homlokát is TEK-esek törölgetik).
2015. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
51%

#11

Ez nem jobb oldali, hanem neo-liberális.

Még Hitlerék is szociális alapú ingyen oktatás bevezetését követelték.

Mily érdekes, hogy az NSDAP-t is a ruhr mágnások támogatták, pedig több intézkedése segítette a szegényebbeket, mint a gazdagabbakat.

2015. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
73%

11-es, te mikor jártál iskolába? 30 éve?

Én 2000-2008 között voltam általános iskolás. Volt az iskolában 3 h..egyerek, akik balhéztak állandóan, rászálltak egy kisebb gyerekre, zavarták az órákat. Jó példát látnak és megjavulnak? :D Te nagyon naív vagy, ne haragudj.

A többivel nem igazán értek egyet, de a szegregált oktatással pl. igen, mert hiába lát jó példát, ha az anyja nem neveli meg, úgysem fog megváltozni, inkább azokat zavarják, akik normálisan akarnak tanulni, rosszabb esetben terrorizálják az osztálytársaikat.

2015. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 LazyJones ***** válasza:
100%
14-es: az én osztályomban egy akkor 16 éves srác majdnem kirúgatta magát, pusztán azért, mert balhés gyerek volt. Aztán 18 évesen benőtt a feje lágya, lediplomázott, és jelenleg vezető informatikus, családos ember. Mindenre van példa, nyilván vannak olyanok, akik javíthatatlanok, de hogyan válogatod ki közülük azokat, akikre csak rosszan hatna az elkülönítés?
2015. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Viccesek a Fidesz szociáldarwinistái. :))

Azért néha jusson eszükbe, hogy mi lett XVI. Lajos sorsa. :))

2015. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy mit akarnak csinálni? 5 éve nem tudnak és minimum 3 évig nem fognak semmit csinálni.

De ilyen alapon büntetik azokat akik nem betegek, mert miért fizetnek olyan helyett aki beteg, nem ???

Ha nincs annyi munkahely, mint ahány munkaképes, akkor képzettségtől függetlenül lesznek munkanélküliek.

Mert a valós, termelő munkahelyek száma csökkent az elmúlt években. Ez ugyan nem így látszik a statisztikában, mert a közmunkások szépítik ilyenre a statisztikát, de ők nem igazán adnak hozzá a GDP-hez.

Ha az ígért 1 millió munkahely legalább részben megvalósult volna, akkor sokkal jobban állnánk.

De a folyamatok nem erre mutatnak, sajnos. Baloldal sehol sincs, a jobboldalban meg munkanélküliként max. reménykedhetek. Nálam ide vezetett a rezsicsökkentés...

2015. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"De ilyen alapon büntetik azokat akik nem betegek, mert miért fizetnek olyan helyett aki beteg, nem ???"


Én az összes beteget tarkón lőném.

Mégis milyen jogon betegszik meg valaki, amikor munkaalapú társadalmunk kemény teljesítményt követel meg mindenkitől?

Itt nem lesz lazsálás!!!

2015. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%
Négyszáz feletti a nettóm mégsem támogatom az egykulcsos adót ilyenkor mi van? A kérdező mérhetetlenül sötét. Attól, hogy tele vagy pénzzel nem kéne az elosztást igazságosabbá tenni? Melyek is a világ legsikeresebb országai? Csak nem Németország és a Skandináv országok? Ezekben a felső rétegnek jóval nagyobbak az adóterhei. Miért? Mert az alacsonyabb társadalmi különbségek sokkal nagyobb elégedettséghez vezetnek. (Ezzel nem azt az adó rendszert dicsérem ami az MSZP idején volt mert az egy rossz vicc)
2015. márc. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"Erre ők elvennék a fizetésem egy részét és nem az egészségügyre"

Tények nem zavarnak? A szocik kormányzása alatt emelték meg az orvosok fizetését.

Egyik pártnak sem vagyok híve, legfeljebb a tényeknek, mert azok makacsok, és abból értek.

Ha nem vagyok tárgyilagos, elvesztem a szavahihetőségem..

Szegregáció?

Megteheted a külön osztályok létrehozását, de az ellenkezik az Unió elveivel, amihez tartozunk, akkor ki kell onnan lépni....

Azt szeretnéd? (Még utóbb visszasorolódnánk ahogy elnézem az irányt abba a tömbbe, ahol nem szerettünk lenni)

2015. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!